Štítky: | Kultura | Centrál |

Čeká dnes kino Centrál bod zlomu?

Před měsícem jsem informovali o tom, že kino Centrál, respektive jeho současný provozovatel sdružení Pro-Centrál, na konci června obdrželo od města výpověď z nájmu v prostorách kina. Dnes má dojít k oficiálnímu předání prostor. Už v pondělí se ale Leoš Kučera, nyní už bývalý šéf kina, nechal slyšet, že se jen tak nevystěhuje.

Finanční i jiné těžkosti, které provoz jediného artového kina v Hradci provází už delší dobu, se stále nedobírají řešení. Poté, co vyšlo najevo, v jak těžké finanční situaci se kino nachází, nabídlo město pomocnou ruku s částkou 2,57 milionů korun jako odstupné. Z tohoto záchranného balíku mohl provozovatel kina pokrýt některé své dluhy. „Zastupitelé kývli na převedení částky současnému provozovateli za podmínky, že převede potřebnou techniku k promítání do majetku města a opustí prostory kina k 30. červnu,“ uvedla Magdalena Vlčková, tisková mluvčí města. K převodu majetku však nedošlo a taktéž nedošlo k uzavření dohody o ukončení nájmu. Město tedy přistoupilo k jednostranné výpovědi s měsíční výpovědní lhůtou.

Nyní tato výpovědní lhůta vypršela, ale podle informací Hradeckého deníku dorazil na magistrát rozpor proti této výpovědi. „Město tvrdí, že jsme porušili smlouvu o pronájmu prostor kina, ale ono si je od nás také pronajímalo. V lednu jsme v této věci podávali stížnost, zatím město neodpovědělo," popsal v Deníku Kučera.

Reakce města na Kučerovo prohlášení přišla vzápětí. Podle magistrátu, mohlo kino nadále fungovat a sloužit divákům, ale už pod hlavičkou nového provozovatele. „Kučerovy veřejné proklamace o zachování kina pro lidi se míjí s faktickými kroky, které činí a které by mohly mít za následek i totální likvidaci tohoto kina,“ řekl Martin Soukup, náměstek primátora odpovědný za majetek města. Podle dalšího vyjádření z magistrátu, měl Leoš Kučera uvést v médiích některá nepravdivá fakta. „Například, že městu v kině patří jen sedačky a klimatizace. Město vlastní celou budovu kina včetně technického zhodnocení. Majetek, pořízený z dotací, by měl být v souladu s podepsanou smlouvou převeden městu do deseti dnů od skončení nájemního vztahu,“ vysvětlila pohled města tisková mluvčí Vlčková.

Město, podle slov tiskové mluvčí, svůj záměr o převzetí včera oznámilo. „Město si zcela standardním způsobem své prostory převezme v 9. 30 hodin od provozovatele zpět,“ informovala Vlčková.

Dnešek tedy ukáže, jak to bude dál s artovou filmovou scénu v Hradci.

Dění kolem kina Cetrál můžete komentovat na našem fóru.
Historii kauzy si můžete přečíst v těchto článcích:
Centrál končí s promítáním, prozatím
Kino Centrál povede Vítek, město oddlužilo Pro-Centrál
Kino Centrál nejspíš zůstane artové
Centrál "spolykal" za posledních pět let 7 milionů korun
Zastupitelé dali od kina Centrál znovu ruce pryč
Zastupitelé nepodpořili Centrál, kinu hrozí zánik
Zastupitelé kino Centrál po dramatickém jednání podrželi

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradec podpoří sport a kulturu více než devíti miliony korun

Hradec Králové vyplatí v rámci dotací přes devět milionů, které rozdělí mezi 38 sportovních a 34 kulturních organizací nebo spolků. Sportovní kluby, které pracují zejména s dětmi a mládeží, dostnou od radnice osm milionů korun. Na podporu uměleckých těles a spolků…
Čtěte více

Omega minimalistická - královéhradecký fotoklub pořádá výstavu

Každoročně pořádá královéhradecký Fotoklub Omega klubovou výstavu, na níž prezentuje aktuální tvorbu svých členů. Po předchozích přehlídkách Omega pětiletá a Omega abstraktní přichází s novým tématem - Omega minimalistická. Výstava se uskuteční v únoru ve výstavní síni…
Čtěte více

Vedení Hradce chce šetřit na kultuře. Pořadatelé akcí se spojili a chtějí diskutovat

Škrty ve výši tří milionů na kulturním poli vyvolaly velmi negativní reakce pořadatelů akcí v Hradci Králové. Chtějí se společně bránit proti seškrtání dotací v programu Calendarium Regina. Ten sdružuje akce, které jsou podle zastupitelů a hodnotící komise důležitými pro město a…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme