Štítky: | Kultura | calendarium regina |

Letošní rok bude Hradcem hýbat kultura, město čekají i nové akce

Můžeme se těšit i na slavnosti královny Elišky.
Můžeme se těšit i na slavnosti královny Elišky. | autor: hradeckralove.cz

Vedení města Hradce uskutečnilo během ledna pracovní jednání s více než třiceti pořadateli velkých kulturních akcí. Návštěvníky v celém letošním roce čeká pestrý program a více než pět desítek velkolepých událostí. Kromě tradičních akcí jako jsou divadelní Regiony, Rock for People, Slavnosti královny Elišky, Královéhradcká nábřeží, se v letošním roce uskuteční například unikátní přehlídka exhibičních vystoupení čestných stráží armád několika zemí Drill Fest 2023, novinkou bude letecký festival „Legendy nebes“ i dva rodinné festivaly.

„Právě venkovní akce, ať velké či menší festivaly, koncerty, gastro akce, ale i sportovní podniky jsou lákadlem pro turisty a přispívají k dobrému obrazu města. Proto chceme znát potřeby pořadatelů, a pokud to jde maximálně jim vycházet vstříc a nastavit vše tak, aby zejména účastníci a diváci měli z našeho města skvělý dojem,“ uvádí náměstkyně primátorky pro kulturu Ilona Dvořáková. S ohledem na to připravilo město tak jako v předchozích letech koordinační jednání, kde více než třicet organizátorů z kulturní i sportovní oblasti představilo své záměry a upřesnilo předpokládané počty účastníků, rozsahy záborů veřejných prostranství i například požadavky na případné úpravy vyhlášky o nočním klidu. „Cílem bylo upřesnění rozsahu akcí a termínů, také koordinace požadavků na dopravu, technické služby a majetek města. Diskutovali jsme také o zajištění bezpečnosti, na čemž se budou podílet odbor krizového řízení magistrátu města s městskou a státní policií,“ popisuje náměstkyně Dvořáková.

„Velkou událostí pro naše město bude také setkání několika tisíců mladých skautů a skautek na Národním skautském Jamboree 2023, akce se bude konat začátkem května v Parku 360 a v centru města,“ doplňuje náměstkyně Dvořáková.

Kultura v Hradci Králové letos výrazně ožije, návštěvníci si budou moci v první polovině roku vybrat z pestré nabídky více než tří desítek akcí. Jejich přehled je k dispozici v tabulce uvedené níže. Jedná se o termíny venkovních akcí, které jsou platné k 31. lednu 2023, změna včetně rozsahu konání je možná.

Termíny dalších akcí a kulturní události z druhé poloviny letošního roku budou sdělovány s předstihem na webových stránkách pořadatelů i na stránkách města. Významné, nejen venkovní akce, zařazené do cyklu Calendarium Regina jsou k dispozici zde.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Filharmonie vrací částky předplatného, ale také plánuje novou sezónu

Hradecká filharmonie od nového roku vrací částky za zrušené koncerty a s telefonáty přicházejí osobní příběhy jednotlivých návštěvníků. Život bez kultury je hlavně pro abonenty, kteří nevyužívají internet, náročný. Filharmonie ale i v této nejisté době plánuje a připravuje novou…
Čtěte více

Hradec podpoří sport a kulturu více než devíti miliony korun

Hradec Králové vyplatí v rámci dotací přes devět milionů, které rozdělí mezi 38 sportovních a 34 kulturních organizací nebo spolků. Sportovní kluby, které pracují zejména s dětmi a mládeží, dostnou od radnice osm milionů korun. Na podporu uměleckých těles a spolků…
Čtěte více

Omega minimalistická - královéhradecký fotoklub pořádá výstavu

Každoročně pořádá královéhradecký Fotoklub Omega klubovou výstavu, na níž prezentuje aktuální tvorbu svých členů. Po předchozích přehlídkách Omega pětiletá a Omega abstraktní přichází s novým tématem - Omega minimalistická. Výstava se uskuteční v únoru ve výstavní síni…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme