Hájenka U Dvou šraňků se začíná opravovat. V lese bude rušno

Na hájence už se pracuje.
Na hájence už se pracuje. | autor: MMHK

Hájenka U Dvou šraňků se začíná opravovat. V těchto dnech se do hájovny na Černé stráni v hradeckých lesích stěhují řemeslníci. Celková rekonstrukce budovy ze třicátých let bude stát čtyři miliony korun. V hájovně vzniknou dvě bytové jednotky pro zaměstnance městských lesů. Opravy by měly být hotové do konce příštího roku. Hájenka před dvěma lety byla předmětem sporu. Hradecký magistrát chtěl místo ní postavit moderní výukové centrum. Proti tomuto záměru vznikla petice. Roli ve sporu hrálo i vystěhování stávajícího nájemníka.

Rekonstrukce hájovny na Černé stráni, které se také říká hájovna U Dvou šraňků, začne opravou střechy. „Položí se nová střešní krytina a podle potřeby se vymění krovy. To se zjistí, až se stará střecha rozkryje. Zmizí také vikýře, které ve střeše původně nebyly. Konečná podoba hájovny by se totiž měla co nejvíce přiblížit té původní z třicátých let minulého století,“ popsal ředitel Městských lesů Hradec Králové Milan Zerzán.

V hájovně se kompletně vymění elektroinstalace, rozvody vody a topení tak, aby odpovídaly současným normám a standardům. Obě bytové jednotky budou mít i nové samostatné kotle. „Okna budou pouze opravená a nově natřená, ale samozřejmě až v průběhu rekonstrukce se zjistí, zda rámy již nejsou za hranicí své životnosti,“ dodal Zerzán.

Městské lesy upozorňují na možné drobné komplikace

Řemeslníci budou materiál na opravu hájenky dovážet příjezdovou cestou z Nového Hradce Králové, tedy po oblíbených asfaltových cestách v hradeckých lesích. „Rekonstrukce hájenky začíná až po hlavní sezóně, ale bude trvat zhruba rok. Ačkoli se zde nepředpokládá nijak zásadně zvýšený automobilový provoz a neplánujeme žádná omezení pro návštěvníky městských lesů, chtěli bychom všechny požádat o opatrnost a umožnění průjezdu zásobování stavby,“ upozorňuje ředitel Zerzán.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Až do konce ledna mohou hradečtí podnikatelé žádat magistrát o podporu

Už od začátku roku město přijímá žádosti o přímou finanční pomoc pro hradecké podnikatele. Žádat o ni mohou živnostníci, kteří v důsledku vládních nařízení museli uzavřít své provozovny. Aby byla žádost úspěšně vyhodnocena, musí žadatel splňovat veškeré stanovené podmínky, které…
Čtěte více

Koronavirus opět omezil školy, provoz MHD a magistrát je otevřen jen dva dny v týdnu

Od začátku nového roku ve městě jsou opět kvůli koronavirové nákaze omezeny služby týkající se veřejného života.Je znovu omezený provoz základních škol, prezenčně studují děti prvních a druhých ročníků, ostatní mají distanční výuku. Mateřské školy zůstávají otevřené. Omezena je…
Čtěte více

Městské poplatky se v Hradci letos zvyšovat nebudou, dražší bude teplo a voda

Za poplatky, které vybírá město, obyvatelé Hradce Králové tento rok nezaplatí peníze navíc. Ve městě se zvýší cena tepla a stoupne také vodné a stočné. Lidé v třípokojovém bytě si ale za rok za teplo při průměrné spotřebě připlatí necelých 300 korun. Podle společnosti Tepelné…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme