Štítky: | Magistrát | město |

Město chce dát lidem možnost rozhodovat o části rozpočtu. Zatím hledá pro projekt název

Občné budou rozhodovat o části rozpočtu.
Občné budou rozhodovat o části rozpočtu. | autor: hradeckralove.cz

Hradec chce zapojit své obyvatele do rozhodování části městských financí. Město už minulý rok spustilo několik participativních aktivit a projektů. Ani v tomto roce nechce od tohoto trendu upustit a tak spustí úplně první ročník participativního rozpočtu u nás. Co to vůbec participativní rozpočet je a jakým způsobem se lidé mohou zapojit? Čtěte dále.

Participativní rozpočet je způsob správy městských financí, který dává občanům příležitost přímo se podílet na rozhodování o tom, kam město investuje své peníze. Je to jednoduchý, v mnoha městech využívaný, proces, při kterém lidé mohou nejen navrhovat, ale následně i hlasovat o projektech, které jsou jim nejbližší a které by ve svém městě rádi potkávali. Radnice na tyto projekty vyhradí část peněz.

Magistrát nyní hledá speciální název pro tento typ rozpočtu. Přeci jen ten původní je poněkud kostrbatý a také by mělo z názvu být patrné, že bude pro Hradec. "Avšak aby mohl být participativní rozpočet spuštěn, potřebujeme vaši pomoci s jeho názvem. Spustili jsme možnost podávání návrhů o tom, jak tento projekt pojmenujeme. Vymysleme a vyberme společně název, který bude občany bavit a díky kterému bude mít chuť zapojit se co nejvíce lidí," zní z webových stránek města.

V jiných městech už tyto rozpočty fungují a jejich názvy vám mohou být inspirací:Hejbni Mostem, Tvoříme Liberec, Vyšperkuj Jablonec, Nymburský Měšec, Dáme na vás Brno. Své návrhy můžete sdělit ZDE.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stížnosti se na magistrát dostanou skrze aplikaci. Vyřešila se jich už tisícovka

Aplikaci Munipolis, díky které je možné nahlašovat drobné závady nebo upozornit na nedostatky ve veřejném prostoru, si od spuštění v loňském říjnu stáhly téměř dva tisíce uživatelů. Jejím prostřednictvím se již podařilo vyřešit tisíc případů po celém Hradci. Aplikace kromě…
Čtěte více

Hradec má nové logo. Kolik za nový vizuální styl zaplatí?

Nová značka, nový design, ale zároveň i tradiční symboly města. To jsou hlavní změny, které přináší nový vizuální styl Hradce Králové. Město se do něj postupně převlékne na přelomu letošního a příštího roku. Do soutěže na nový vizuální styl se přihlásila stovka grafických studií…
Čtěte více

V Hradci se zřejmě začne za parkování platit i na sídlištích. Radnice zvažuje v systému velké změny

Placené parkování v Hradci Králové až na malé výjimky dosud nepřekročilo hranici Gočárova silničního okruhu. Ale to by se v budoucnu mělo změnit. Možná už příští rok se za parkování začne platit v Malšovicích, na Moravském, Slezském i Pražském Předměstí. Podle radnice mnoho…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme