Štítky: | Bydlení | byty |

Město chce díky spolupráci s vlastníky bytů pomoci lidem bez bydlení

Město chce s majiteli bytů spolupracovat.
Město chce s majiteli bytů spolupracovat. | autor: hradeckralove.cz

Hradec spouští nový projekt na podporu rozvoje bydlení. Jeho cílem je poskytnout více možností nájemního bydlení ve městě, a to navíc v úzké spolupráci se soukromými vlastníky bytů. Rada města schválila aktualizovaný Koncept rozvoje bydlení se sociálním charakterem, který se spuštěním takového projektu počítá. Nové byty mezi soukromníky začne město hledat už v následujících týdnech, postupně v tom bude pokračovat v rámci pilotní fáze až do konce října roku 2025.

Magistrát plánuje oslovit soukromé vlastníky bytů v Hradci Králové a nabídnout jim nájemní smlouvu s městem. Následně by město tyto byty mohlo pronajímat lidem v bytové nouzi. „V celém procesu bude město hrát roli prostředníka, která je výhodná pro všechny strany. Majitel bytu získá seriózního nájemce, u kterého je jistota transparentnosti a pravidelné platby nájemného. Navíc na sebe chceme vzít i veškerá rizika přechodného neobsazení bytu nebo jeho poškození klientem. Město také bude hradit kauci a případné nutné opravy. Nový nájemce, kterého vybere město, zase získá bydlení, které potřebuje. Nebude třeba žádná investice předem. Hradit bude pouze nájemné a případné náklady na opravy, které by vznikly z nedbalosti,“ popisuje projekt náměstek primátorky pro oblast správy majetku města Pavel Vrbický.

„Klienty, které budeme v takových bytech ubytovávat, si chceme nejprve pečlivě prověřit. Jednotlivci či rodiny budou muset dlouhodobě spolupracovat se sociálním odborem, abychom byli přesvědčeni že jsou plně zodpovědní k tomu využívat tento typ nájemního bydlení,“ doplňuje náměstek Vrbický. Financování projektu plánuje město pokrýt ze stávajícího rozpočtu města. „Nájemné mezi městem a klientem bude ve stejné výši jako mezi majitelem bytu a městem. Město tedy na klienta nebude v tomto případě nic doplácet ani na něm vydělávat,“ dodává náměstek Vrbický.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Kolem Piletického potoka by mohly vyrůst byty, obchody i školka

Moderní čtvrť pro více než dva a půl tisíce obyvatel, malé obchody a služby nebo mateřská škola. I tak by mohla podle vypracovaných studií v budoucnu vypadat nová čtvrť v lokalitě Severní zóna, která je plánována v návaznosti na protipovodňové úpravy a revitalizaci Piletického…
Čtěte více

Problémy s bydlením bude na hradeckém magistrátu řešit speciální kontaktní místo

Lidé, kteří jsou ohroženi ztrátou bydlení nebo se ocitnou v bytové nouzi, mohou od 8. ledna v budově hradeckého magistrátu využít kontaktní místo pro bydlení. K dispozici bude ve standardní úřední hodiny minimálně dva dny v pracovním týdnu. Zajistí prvotní posouzení existence…
Čtěte více

Město nabízí jedenáct bytů k pronájmu

Během loňského roku byla dokončena rekonstrukce bytového domu na Pražské třídě 559, kde vzniklo jedenáct nových bytů. Právě ty město nyní nabízí k pronájmu. Výběrové řízení na nové nájemce bude probíhat do konce února, noví obyvatelé domu by se sem mohli začít stěhovat na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme