Štítky: | Senioři | byty |

Město plánuje stavět byty pro seniory. Už má vytipované lokality

Ilustrační foto: Město chce byty pro seniory.
Ilustrační foto: Město chce byty pro seniory. | autor: hradeckraove.cz

Nové komunitní domy pro seniory by měly v budoucích letech vrůst na území města Hradce Králové. Rada města schválila na svém zasedání tento týden pořízení studie, která bude sloužit jako podklad pro vyhodnocení územních, prostorově plošných a ekonomických možností výstavby takovýchto objektů v Hradci Králové.

„Průměrný věk obyvatelstva našeho města se zvyšuje, dle dostupných statistik je dokonce vyšší než průměr v rámci celé republiky. Proto potřeba rozšíření zázemí pro seniory a vytváření podmínek pro jejich bydlení a vzájemný kontakt je naprosto logická. Zpracování studie proveditelnosti výstavby komunitních bytových domů pro seniory vychází z doporučení sociální komise a je v souladu s městskou Koncepcí rozvoje bydlení se sociálním aspektem,“ říká primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

Součástí studie bude i stanovení priorit výstavby ve vybraných lokalitách a zhodnocení případných dotačních výzev na výstavbu těchto objektů. „Prověřovat se budou vytipované plochy v několika místních částech. Konkrétně se jedná o lokalitu v Dědkově ulici na Pláckách, za základní školou v Kuklenách, v Malšovicích nedaleko bývalého Kina Mladých a na Slezském Předměstí na Háječku. Všechny pozemky, které se zvažují, jsou v majetku města, majetkově je to tedy vyřešené. Někde bude třeba se vyrovnat s podmínkami stávajícího, případně navrženého územního plánu či s protipovodňovými opatřeními,“ vysvětluje Jiří Bláha, náměstek primátora pro oblast rozvoje, investic a územního plánování.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Kolem Piletického potoka by mohly vyrůst byty, obchody i školka

Moderní čtvrť pro více než dva a půl tisíce obyvatel, malé obchody a služby nebo mateřská škola. I tak by mohla podle vypracovaných studií v budoucnu vypadat nová čtvrť v lokalitě Severní zóna, která je plánována v návaznosti na protipovodňové úpravy a revitalizaci Piletického…
Čtěte více

Harmonii na Benešově třídě čeká rozsáhlá rekonstrukce

Zlepšit kvalitu bydlení v bytovém domě Harmonie I na Benešově třídě v Hradci Králové by měla připravovaná rekonstrukce. Dojít by mělo na rozsáhlé opravy lodžií včetně jejich zastřešení, zateplení budovy a střechy i výměnu oken. Město nyní začíná hledat projektanta, zadávací…
Čtěte více

Město chce díky spolupráci s vlastníky bytů pomoci lidem bez bydlení

Hradec spouští nový projekt na podporu rozvoje bydlení. Jeho cílem je poskytnout více možností nájemního bydlení ve městě, a to navíc v úzké spolupráci se soukromými vlastníky bytů. Rada města schválila aktualizovaný Koncept rozvoje bydlení se sociálním charakterem, který se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme