Štítky: | startovací byty | byty |

Tři roky nebude město přidělovat byty v Harmonii na Benešově třídě

Město chce rekonstruovat Harmonii.
Město chce rekonstruovat Harmonii. | autor: MMHK

Dům s byty zvláštního určení Harmonie I na třídě E. Beneše čeká v příštích letech nákladná rekonstrukce v řádech stovek milionů korun. Aby mohlo vše proběhnout hladce, město od léta tohoto roku až do léta roku 2028 pozastaví přidělování většiny bytů zvláštního určení. Pozastaveno bude i obsazování bytů v Harmonii II v Souběžné ulici a Penzionu pro důchodce v Jungmannově ulici. Díky tomu by mohlo dojít k uvolnění více než 40 bytů, což usnadní provedení rekonstrukce.

 

Od současnosti až do června 2028 bude přerušeno obsazování bytů zvláštního určení v objektu Harmonie I na třídě E. Beneše, Harmonie II v Souběžné ulici a Penzionu pro důchodce v Jungmannově ulici, a to z důvodu plánované zásadní revitalizace objektu Harmonie I. Ta bude probíhat v několika etapách, přičemž každá z nich vyžaduje uvolnění několika desítek bytových jednotek. „Uskutečnění plánovaných oprav neumožňuje přítomnost nájemníků v bytech po dobu několika měsíců v období mezi roky 2025-2028. Samotná rekonstrukce Harmonie I bude probíhat tak, že po ukončení první etapy budou do zrekonstruovaných bytů přestěhováni nájemníci z druhé etapy a obdobný postup bude pokračovat i následně,“ vysvětluje náměstek odpovědný za oblast bytové politiky Pavel Vrbický.

Občané města včetně nájemníků žijících v Harmonii I budou o rekonstrukci průběžně informováni. „Tento měsíci proběhla obsáhlá diskuze s klienty Harmonie I, na které se dozvěděli odpovědi na všechny otázky,“ dodává náměstek Vrbický. Jde o mimořádně nákladnou akci v řádech stovek milionů korun, jejímž konečným cílem je zhodnocení městského majetku v podobě rekonstrukce více než 400 městských bytů vyčleněných pro bydlení seniorů a osob se zdravotním postižením. Harmonie I dostane nové opláštění, nová okna a balkonové dveře, ale i nové koupelny a kuchyně. Život klientů se tak významně zkvalitní.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Startovací byty mají své majitele. Vybral je los

Startovací byty v Hradci už mají svoje nájemce. Pomoc veřejného losování se vybíralo z celkem 313 zájemců o bydlení. Do prvních šestnácti bytů s dispozicí 1+kk a 2+kk by se mohli nájemníci stěhovat už během letních prázdnin. Dalších čtrnáct bytů město plánuje uvolnit do konce…
Čtěte více

Nová bytová rezidence se začne stavět v ulici Na Střezině

Už několik týdnů leží pokácené stromy na zelené ploše v hradecké ulici Na Střezině. V létě se na pozemku nedaleko Gočárova okruhu začne stavět Rezidence U Sadů. Investor slibuje, že zeleň nahradí a že u bytového domu vznikne i příjemné místo pro relaxaci. Nové developerské…
Čtěte více

Město nabízí startovací byty k pronájmu. Jejich počet se do konce roku ještě navýší

Hradec Králové opět vyhlašuje výběrové řízení na pronájem startovacích bytů. Uvolněných bytů k okamžitému nájmu je aktuálně 14, a to s dispozicí 1+kk a 2+kk. Dalších 16 bytů by se mohlo uvolnit do konce letošního roku, počet se ale ještě může změnit. Žádosti o pronájem bytů se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme