Štítky: | Bydlení | startovací byty | byty |

Startovací byty mají své majitele. Vybral je los

Startovací byty pomáhají mladým.
Startovací byty pomáhají mladým. | autor: MMHK

Startovací byty v Hradci už mají svoje nájemce. Pomoc veřejného losování se vybíralo z celkem 313 zájemců o bydlení. Do prvních šestnácti bytů s dispozicí 1+kk a 2+kk by se mohli nájemníci stěhovat už během letních prázdnin. Dalších čtrnáct bytů město plánuje uvolnit do konce letošního roku, jejich počet se ale může ještě změnit.

„Startovací bydlení je jedna z možností, jak mladým lidem alespoň trochu pomoci v současné bytové situaci. Jedná se o byty, které jsou v majetku města a za zvýhodněné nájemné jsou na tři roky poskytnuty zájemcům, kteří splní předepsané podmínky a jsou vybráni ve veřejném losování. Zatím máme k dispozici šestnáct bytů, další bychom chtěli postupně uvolňovat do konce letošního roku. Pravděpodobně i s přesahem do roku příštího,“ uvádí náměstek primátorky pro oblast správy majetku města Pavel Vrbický.

V polovině dubna nabídlo město šestnáct startovacích bytů (osm bytů 1+kk a osm bytů 2+kk). Startovací byty o velikosti 1+kk a 2+kk jsou ve Svatojánské ulici čp. 682 a 683, dále Ve Stromovce čp. 718 a 719 a byty s dispozicí 1+kk jsou také v ulici Pod Zámečkem čp. 1835, 1836 a 1837. Nájemné v těchto startovacích bytech je ve výši 90 korun za metr čtvereční za měsíc.

Celkem na město dorazilo 322 žádostí (73 žádostí o byt 1+kk a 249 o byt 2+kk). Devět žádostí (tři žádosti o byt 1+kk a šest o byt 2+kk) ale muselo město vyřadit pro nesplnění podmínek. „Z 313 zájemců jsme dnes odpoledne v rámci veřejného losování vybrali šestnáct nájemníků, kteří se budou moci do uvolněných bytů nastěhovat už během letních prázdnin. Dále jsme losovali dvacet náhradníků, kterým město byt nabídne v případě, že by nám to předchozí zájemce odřekl nebo nesplnil podmínky výběrového řízení. Zároveň jsou mezi nimi i takzvaní čekatelé na byty, které se budou postupně uvolňovat,“ popisuje náměstek Vrbický.

Žadatelem o zvýhodněné bydlení mohla být jen osoba, která k datu podání žádosti nedosáhla věku 32 let, má v Hradci Králové trvalý pobyt nebo je zde zaměstnána a nevlastní byt ani jinou nemovitost určenou k bydlení. Dále nesměl být vlastníkem nebo většinovým spoluvlastníkem nemovitosti určené k bydlení. Zároveň zájemci nesměli být dlužníkem města nebo jím zřízených organizací. Také museli být zaměstnáni více než šest měsíců před podáním žádosti. Podávat bylo možné pouze jednu žádost, manželé nebo registrovaní partneři byli považováni za jednoho uchazeče.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Nová bytová rezidence se začne stavět v ulici Na Střezině

Už několik týdnů leží pokácené stromy na zelené ploše v hradecké ulici Na Střezině. V létě se na pozemku nedaleko Gočárova okruhu začne stavět Rezidence U Sadů. Investor slibuje, že zeleň nahradí a že u bytového domu vznikne i příjemné místo pro relaxaci. Nové developerské…
Čtěte více

Město nabízí startovací byty k pronájmu. Jejich počet se do konce roku ještě navýší

Hradec Králové opět vyhlašuje výběrové řízení na pronájem startovacích bytů. Uvolněných bytů k okamžitému nájmu je aktuálně 14, a to s dispozicí 1+kk a 2+kk. Dalších 16 bytů by se mohlo uvolnit do konce letošního roku, počet se ale ještě může změnit. Žádosti o pronájem bytů se…
Čtěte více

Kolem Piletického potoka by mohly vyrůst byty, obchody i školka

Moderní čtvrť pro více než dva a půl tisíce obyvatel, malé obchody a služby nebo mateřská škola. I tak by mohla podle vypracovaných studií v budoucnu vypadat nová čtvrť v lokalitě Severní zóna, která je plánována v návaznosti na protipovodňové úpravy a revitalizaci Piletického…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme