Štítky: | Bydlení | startovací byty | byty |

Nová bytová rezidence se začne stavět v ulici Na Střezině

Vizualizace Rezidence v ulici Na Střezině
Vizualizace Rezidence v ulici Na Střezině | autor: RS Group

Už několik týdnů leží pokácené stromy na zelené ploše v hradecké ulici Na Střezině. V létě se na pozemku nedaleko Gočárova okruhu začne stavět Rezidence U Sadů. Investor slibuje, že zeleň nahradí a že u bytového domu vznikne i příjemné místo pro relaxaci. Nové developerské projekty se rodí i v jiných částech Hradce Králové. Informaci přináší Hradecký deník.

Nový bytový dům vznikne v Hradci Králové na okraji Slezského Předměstí. Rezidence U Sadů nabídne bydlení nedaleko Gočárova okruhu a rušné Pospíšilovy třídy, zároveň ale v blízkosti Šimkových sadů, k čemuž odkazuje i název projektu. Bytový dům nabídne celkem 54 bytů o různých dispozicích. „V blízkosti centra a na dosah tří významných městských parků nově vzniká projekt Rezidence U Sadů, který nabízí 54 nových bytů (1+kk až 4+kk). Jednotky disponují balkonem, lodžií či terasou,“ uvádí se na webu projektu. Investorem projektu je společnost RS Group se sídlem v Praze.

Na pozemku v ulici Na Střezině podle investora již začaly přípravné práce, samotná stavba domu by měla začít v létě. „Nyní probíhají přípravné práce pro zahájení stavby. Samotné zahájení je pak naplánováno v průběhu léta tohoto roku,“ sdělila jménem společnosti RS Group Dominika Trubková.

Bytovému domu musely ustoupit stromy, investor ale slibuje, že zeleň nahradí. „Společně s bytovým domem zde vznikne společný parter se zahradou a venkovním posezením, stejně tak bude samozřejmě součástí i nová výsadba, čímž do lokality chceme vnést více kultivované zeleně a udělat z ní tak příjemné místo pro relaxaci,“ uvedla Trubková.

Hotovo by mělo být za dva roky. „Doba výstavby by neměla přesáhnout dva roky s tím, že plánujeme projekt dokončit na jaře roku 2026,“ potvrdila Trubková.

Bytové domy rostou i v Kuklenách

Bytové domy vzniknou i v jiných částech Hradce Králové, jeden se v současnosti staví například na Pražské třídě v Kuklenách. Rezidence Thera nabídne 65 bytových jednotek. Býtový dům napájí vlastní fotovoltaická elektrárna a vytápí ho tepelná čerpadla. Podle webu novostavby.com je dokončení projektu plánováno na polovinu letošního roku.

V hradeckých Kuklenách nejde o první energeticky úspornou budovu, loni ve čtvrti vyrostl první pasivní bytový dům v regionu - Cihlovka II.

Začala i výstavba ve Svobodných Dvorech

V dubnu začala výstavba bytového domu s 16 bytovými jednotkami ve Svobodných Dvorech, dokončení se plánuje na prosinec roku 2025. Jedná se o druhou etapu projektu Meteor II, první bytový dům byl dokončený loni v prosinci.

„Jednotky nabízíme opět se zahrádkami, terasami, balkony, garážemi a sklepy. Kolem domů je k dispozici dostatek parkovacích stání. Jedná se o lokalitu plnou zeleně a klidu, přitom kousek od centra města. V bezprostřední blízkosti domů vznikne nové dětské hřiště, kavárna a prostor se zelení k relaxaci a odpočinku,“ uvádí se na webu projektu Meteor II.

Na Moravském Předměstí roste bytový objekt Kristian

Letos odstartovala i výstavba bytového objektu na Moravském Předměstí pod názvem Rezidence Kristian. Ve dvou etapách tu vznikne téměř 150 bytových jednotek a více než dvě stovky parkovacích stání. První obyvatelé se nastěhují na podzim roku 2025. Projekt se kvůli kritice místních musel proměnit.

Již před časem popsal Deníku změny architekt a autor nedalekých bytových domů Pilot 2 a Pilot 3 Miroslav Gebas. Dva bytové domy budou stát na obdélníkovém půdorysu namísto čtvercového. „Změnila se struktura zástavby, tedy rozmístění domů v území, které se odsunulo dále od stávajících domů. Po úpravách se také vytvořilo více prostoru pro dětské hřiště a sportoviště, která budou zabírat jednu ucelenou plochu,“ vysvětlil architekt.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Tři roky nebude město přidělovat byty v Harmonii na Benešově třídě

Dům s byty zvláštního určení Harmonie I na třídě E. Beneše čeká v příštích letech nákladná rekonstrukce v řádech stovek milionů korun. Aby mohlo vše proběhnout hladce, město od léta tohoto roku až do léta roku 2028 pozastaví přidělování většiny bytů zvláštního určení.…
Čtěte více

Startovací byty mají své majitele. Vybral je los

Startovací byty v Hradci už mají svoje nájemce. Pomoc veřejného losování se vybíralo z celkem 313 zájemců o bydlení. Do prvních šestnácti bytů s dispozicí 1+kk a 2+kk by se mohli nájemníci stěhovat už během letních prázdnin. Dalších čtrnáct bytů město plánuje uvolnit do konce…
Čtěte více

Město nabízí startovací byty k pronájmu. Jejich počet se do konce roku ještě navýší

Hradec Králové opět vyhlašuje výběrové řízení na pronájem startovacích bytů. Uvolněných bytů k okamžitému nájmu je aktuálně 14, a to s dispozicí 1+kk a 2+kk. Dalších 16 bytů by se mohlo uvolnit do konce letošního roku, počet se ale ještě může změnit. Žádosti o pronájem bytů se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme