Štítky: | byty | Piletický potok |

Kolem Piletického potoka by mohly vyrůst byty, obchody i školka

Takhle by mohla vypadat oblast kolem Piletického potoka.
Takhle by mohla vypadat oblast kolem Piletického potoka. | autor: MMHK

Moderní čtvrť pro více než dva a půl tisíce obyvatel, malé obchody a služby nebo mateřská škola. I tak by mohla podle vypracovaných studií v budoucnu vypadat nová čtvrť v lokalitě Severní zóna, která je plánována v návaznosti na protipovodňové úpravy a revitalizaci Piletického potoka. Projekt Piletického potoka je potřeba začít realizovat do roku 2027, protože je vázán na možné financování z dotací. Nyní je pro město dalším nezbytným krokem zadání studie proveditelnosti, jež poslouží jako podklad pro rozhodování při dalším rozvoji této lokality.

„Lokalita Severní zóna se nachází na pozemcích ve vlastnictví města Hradec Králové s pěší dostupností do centra a v přímé vazbě na existující i plánované plochy městské zeleně. Je jedinečnou lokalitou s obrovským potenciálem pro rozvoj bydlení a občanské vybavenosti,“ říká náměstek odpovědný za územní plánování Adam Záruba.

Na základě podkladu studie proveditelnosti a v současné době také zadané studie páteřní komunikace v Severní zóně město předpokládá, že bude oblast s novým územním plánem co nejdříve připravena pro výstavbu téměř tisícovky bytů. S územím vymezeným pro studii proveditelnosti úzce souvisí také revitalizace Piletického potoka a protipovodňové úpravy. „Projekt revitalizace Piletického potoka je vázán na možné financování z dotací a s realizací je zapotřebí začít do roku 2027,“ dodává náměstek Záruba. Město vynaloží na rozvoj lokality v tuto chvíli 3,5 milionu korun, což na svém jednání schválila rada města, o dalším postupu bude rozhodovat zastupitelstvo.


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Město nabízí startovací byty k pronájmu. Jejich počet se do konce roku ještě navýší

Hradec Králové opět vyhlašuje výběrové řízení na pronájem startovacích bytů. Uvolněných bytů k okamžitému nájmu je aktuálně 14, a to s dispozicí 1+kk a 2+kk. Dalších 16 bytů by se mohlo uvolnit do konce letošního roku, počet se ale ještě může změnit. Žádosti o pronájem bytů se…
Čtěte více

Město chce díky spolupráci s vlastníky bytů pomoci lidem bez bydlení

Hradec spouští nový projekt na podporu rozvoje bydlení. Jeho cílem je poskytnout více možností nájemního bydlení ve městě, a to navíc v úzké spolupráci se soukromými vlastníky bytů. Rada města schválila aktualizovaný Koncept rozvoje bydlení se sociálním charakterem, který se…
Čtěte více

Město nabízí jedenáct bytů k pronájmu

Během loňského roku byla dokončena rekonstrukce bytového domu na Pražské třídě 559, kde vzniklo jedenáct nových bytů. Právě ty město nyní nabízí k pronájmu. Výběrové řízení na nové nájemce bude probíhat do konce února, noví obyvatelé domu by se sem mohli začít stěhovat na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme