Štítky: | azylový dům | ubytovny |

Ubytovna na Brněnské se bude opravovat. Cílem je snížit energetickou náročnost budovy

Ubytovna na Brněnské se bude opravovat.
Ubytovna na Brněnské se bude opravovat. | autor: FB MMHK

Ubytovna Brněnská, která slouží především lidem, kteří se nacházejí v nepříznivé sociální situaci, projde rozsáhlou opravou za více než deset milionů korun. Díky stavebním úpravám, mezi které spadá zateplení budovy, výměna oken či instalování fotovoltaické elektrárny, dojde ke snížení energetické náročnosti, nákladů na vytápění a celkově se zlepší provoz objektu. Město v minulých dnech ukončilo výběrové řízení na dodavatele stavby. Jako nejvýhodnější bude vybrána fima, která nabídne tu nejnižší cenu. Zároveň je zpracovávána žádost o získání dotace.

„Stavební úpravy budou zahrnovat zateplení budovy, tedy jak vnějšího pláště a sklepa, tak i střechy. Dojde také například k výměně lodžiových stěn včetně oken a balkonových dveří a na střechu bude instalována fotovoltaická elektrárna. Výsledkem bude snížení nákladů na vytápění a energetické náročnosti budovy. Sníží se tím i zátěž na životní prostředí. Vybudováním venkovní zdvižné plošiny bude navíc zajištěna bezbariérovost do prvního nadzemního podlaží,“ říká náměstek odpovědný za Správu nemovitostí Hradec Králové Pavel Vrbický. Ubytovna bude po celou dobu stavebních prací plně v provozu. Odbor dotací aktuálně zpracovává i žádost o získání dotace.

Stavební práce na čtyřpatrové budově by měly být zahájeny nejdříve v polovině dubna a hotovy mají být do devíti měsíců od termínu předání staveniště dodavateli. Ubytovna Brněnská má svoji vrátnici a 35 ubytovacích jednotek, které jsou určeny na přechodnou dobu rodinám s dětmi, manželským nebo registrovaným partnerským párům či jednotlivcům, kteří se nacházejí v nepříznivé sociální situaci spojené se ztrátou bydlení. Cílem tohoto ubytování je zajistit nejdéle do jednoho roku běžné nájemní bydlení.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Problémy s bydlením bude na hradeckém magistrátu řešit speciální kontaktní místo

Lidé, kteří jsou ohroženi ztrátou bydlení nebo se ocitnou v bytové nouzi, mohou od 8. ledna v budově hradeckého magistrátu využít kontaktní místo pro bydlení. K dispozici bude ve standardní úřední hodiny minimálně dva dny v pracovním týdnu. Zajistí prvotní posouzení existence…
Čtěte více

Město bude vlastnit bývalou ubytovnu sester. Chce tam zřídit nové byty

Zastupitelé města Hradec Králové schválili na svém úterním zasedání dlouho připravovanou směnu nemovitosti. Za pozemky v okolí nemocnice a provizorní parkoviště získá město od hradecké fakultní nemocnice ubytovnu v ulici Jana Masaryka na Moravském Předměstí. V rámci této směny…
Čtěte více

Ukrajinští uprchlíci se stěhují z internátu do ubytovny nemocnice

Ukrajinští občané, kteří utekli před válkou a byli doposud ubytováni v internátu SOŠ a SOU Vocelova v Hradci Králové, se během dnešního dne stěhují do ubytovny Jana Masaryka. Celkem jich zde bude ve třech patrech bydlet 78. Město tyto prostory opravilo a připravilo k bydlení,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme