Štítky: | Senioři | fitpark |

V Hradci vyrostou fitparky pro seniory za téměř půl milionu korun

Ve městě přibudou fitparky pro seniory.
Ve městě přibudou fitparky pro seniory. | autor: pixabay.com

Po městě by v příštích týdnech měly vznikat nové fitparky, kde se budou moci protáhnout především senioři. V červnu totiž získalo město Hradec Králové spolu s titulem Obec přátelská seniorům také dotaci ve výši dvou milionů korun, díky které došlo k realizaci nových projektů z koncepce podpory pozitivního, aktivního a zdravého stárnutí. A právě jedním z dalších projektů jsou fitparky s fitness prvky určené nejen seniorům za téměř 400 tisíc korun.

„Máme za sebou úspěšně dokončené některé projekty pro seniory, jako například keramický kurz nebo klub zahradničení. Poměrně velkým projektem je další veřejný fitpark pro seniory s cvičebními prvky, které budou v Hradci Králové k dispozici na několika místech. V areálu kempu Stříbrného rybníku budou v následujících týdnech instalovány dřevěné cvičební prvky. Další pak do konce roku budeme instalovat po Hradci Králové. Bude se jednat speciální cvičební fitness prvky,“ říká náměstek primátora pro oblast sociálních věcí Martin Hanousek. Po Hradci bude instalováno 16 kusů cvičebních fitness prvků, a to na Slezském Předměstí, v Malšovicích a na Novém Hradci Králové. V současné době jsou obdobné typy fitparků k dispozici široké veřejnosti na Moravském Předměstí (fitpark Harmonie) a v ulici Jungmannova (fitpark Metuje).

Město Hradec Králové již několik let aktivně uskutečňuje projekty, které podporují seniory a jejich vzdělávání a rozvíjejí mezigenerační komunikaci. „Mezi dlouhodobými projekty, které se těší velké oblibě, je například projekt Hradecké poklady, který je postaven na oceňování mimořádně aktivních seniorů, kteří svými výkony nadále motivují další generace. Od roku 2012 jsme takto ocenili více než sto seniorů,“ dodává Hanousek.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecký Domov U Biřičky spolupracuje na nové aplikaci pro telemedicínu

Pomoc lékaře bude v největším domově seniorů v Královéhradeckém kraji pro klienty brzy dostupnější. Domov U Biřičky na Novém Hradci Králové se podílí na technologické novince - testují tu aplikaci do tabletů na takzvanou telemedicínu. Prostřednictvím ní se dokáží klienti za…
Čtěte více

Nový pavilon navýší kapacitu Domova důchodců U Biřičky o desítky lůžek

Královéhradecký kraj připravuje stavbu nového pavilonu v areálu hradeckého Domova důchodců U Biřičky, který je největším zařízením svého druhu v celém kraji. Touto investicí se zvýší kapacita zařízení ze současných 320 na 400 lůžek. Zároveň se zkvalitní podmínky pro…
Čtěte více

Hradec postaví nejen seniorům fitpark na Stříbrňáku, další budou následovat

Hradec Králové v červnu opět získal titul Obec přátelská seniorům v soutěži, kterou každoročně vyhlašuje Ministerstvo práce a sociálních věcí. Díky tomu obdržela radnice dvoumilionovou dotaci, která bude použita na nové projekty z koncepce podpory pozitivního,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme