Stížnosti se na magistrát dostanou skrze aplikaci. Vyřešila se jich už tisícovka

Pes aplikaci nahlásíte třeba rozbitý chodník.
Pes aplikaci nahlásíte třeba rozbitý chodník. | autor: MMHK

Aplikaci Munipolis, díky které je možné nahlašovat drobné závady nebo upozornit na nedostatky ve veřejném prostoru, si od spuštění v loňském říjnu stáhly téměř dva tisíce uživatelů. Jejím prostřednictvím se již podařilo vyřešit tisíc případů po celém Hradci. Aplikace kromě hlášení závad nabízí také okamžité informování uživatelů, ať už se jedná o krizové události, varování z ČHMÚ, novinky a důležité aktuality z úřadu a podobně. V těchto dnech byla také spuštěna notifikace blokového čistění.

„Používání aplikace Munipolis se jeví jako užitečné pro obě strany, tedy jak pro její uživatele, tak i pro město, které má nyní rychlou zpětnou vazbu od občanů,“ říká náměstek primátorky odpovědný za IT a digitalizaci Pavel Vrbický. Od října loňského roku, kdy město aplikaci spustilo, se zatím podařilo vyřešit tisíc podnětů od občanů. „Mezi nejčastější podněty patří poškozené chodníky, cesty či vozovky, dále nefunkční veřejné osvětlení, závady na veřejné zeleni, poškozený městský mobiliář i věci kolem odpadů, třeba přeplněné koše či poházené odpadky,“ popisuje náměstek Vrbický.

Chystají se i informace ohledně blokového čištění

Vedle možnosti nahlásit závadu poskytuje aplikace další praktické informace. Pokud uživatel vyplní při registraci název ulice, ve které bydlí, dostane informace týkající se pouze jeho bezprostředního okolí. Uživatelé mohou obdržet upozornění na případné krizové události či varování z ČHMÚ. K dispozici je zde také mapový přehled kontejnerových stání na tříděný odpad, novinky z magistrátu či města nebo elektronická verze městského zpravodaje Radnice. Tepelné hospodářství Hradec Králové již pravidelně přes aplikaci informuje o plánovaných odstávkách. V těchto dnech byla také spuštěna notifikace blokového čištění. Uživateli přijde upozornění e-mailem tři dny předem, zprávou do aplikace dva dny předem a sms zpráva večer jeden den před čištěním ulic. Je možné si nastavit až několik ulic, u kterých lze dostávat dopředu avízo o čistění. V budoucnu bude Munipolis obsahovat i upozornění na kulturní akce.

Aplikace v modulu hlášení závad neslouží k nahlašování velkých, investici vyžadujících projektů. „Není správné ji využívat ani při událostech aktuálně ohrožujících život, zdraví či majetek. Bohužel se již objevilo pár takových případů. Veřejnost by přitom v takto naléhavých situacích měla využít tísňových linek na číslech 150, 155, 156 či 158,“ zmiňuje ředitel Městské policie Hradec Králové Martin Žďárský s tím, že do hlášení závad uživatelé nemají umisťovat ani špatné parkování a jiné situace ohrožující bezpečnost a plynulost silničního provozu. V takových případech je třeba se obracet na linku státní nebo městské policie. Výpadky dodávek elektřiny, vody, tepla nebo plynu je třeba hlásit přímo jejich dodavatelům.

Zaregistrovat se do aplikace je možné na webových stránkách hradeckralove.munipolis.cz nebo po stažení aplikace Munipolis prostřednictvím Google Play pro systém Android nebo App Store pro zařízení Apple. K dispozici je všem uživatelům zdarma.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecká sportoviště se dočkají oprav v součtu za 13 milionů

Přes léto vyrazili na řadu hradeckých sportovišť opraváři a řemeslníci. Opravy za více než 13 milionů korun včetně DPH zahrnují velké herní plochy, nová workoutová hřiště a zázemí pro fanoušky. Dělníci pracují také na opravě venkovního hřiště a sportovní podlahy na základní…
Čtěte více

Lidé chtějí Pro(budit) Hradec. Poslali 49 projektů

Lidé se zapojili do prvního ročníku projektu s názvem Pro(buď) Hradec. Město obdrželo 49 projektů, z toho 27 malých a 19 velkých, další tři projekty zatím ještě nebyly rozřazeny. Zřízení participatního rozočtu umožňuje veřejnosti uskutečnit projekty, které si lidé sami navrhnou.…
Čtěte více

Nové veřejné osvětlení v Hradci by mělo šetřit energii i oči

Ekologičnost, vysoká životnost a levnější provoz, takové jsou parametry nového osvětlení, které postupně v několika etapách vystřídá to stávající. Jako první, a to už začátkem června, se změny dočká tzv. velký okruh, osvětlení bude vyměněno po celé jeho délce. Radnici se navíc…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme