Zveme: Na loutkového Ježíška, oslavy kina, bruslení, vánoční koncerty a mše svaté

Katedrála svatého Ducha zve na půlnoční mši svatou a na Bílé věži se půl hodiny předtím rozezní zvon Augustin.
Katedrála svatého Ducha zve na půlnoční mši svatou a na Bílé věži se půl hodiny předtím rozezní zvon Augustin. | autor: hradeckralove.cz

Co za akce nabízí poslední adventní a zároveň vánoční víkend v Hradci Králové? V pátek si můžete zpříjemnit předvánoční čas před Divadlem Drak nebo se podívat na příběh o narození Ježíška vyřezaný z lipového dřeva. Bio Central slaví pět let od zahájení provozu, páteční odpoledne bude patřit divákům v pyžamech, kteří si u pohádky S čerty nejsou žerty dají čaj a bábovku. Na Štědrý večer se na Bílé věži rozezní zvon Augustin, na mši svatou zve katedrála Svatého Ducha i Sbor kněze Ambrože Církve československé husitské. O vánočních prázdninách si můžete také zabruslit, v článku se dozvíte kdy přesně. 

Advent v Divadle Drak

Divadlo Drak dnes odehraje od 16 a 18 hodin inscenaci Vyšla hvězda nad Betlémem. Hra Pavla Vašíčka je montáží textů ze stejnojmenné knihy Josefa Voláka, písní Adama Michny z Otradovic, lidových vánočních zpěvů a fragmentů lidových vánočních her českého baroka. Ani ne hodinová loutková inscenace je určená divákům od šesti let. Adventní noční oblohu, koledy v mnohohlasu, čaj, svařené víno a hlavně jesličky pod palmami plné andělů - Dračí betlém - si můžete užít i před divadlem, a to v pátek od 17 a 19 hodin.

Do kina na pohádku v pyžamu

Dnes večer od 22 hodin začíná v kavárně Bia Central oslava k příležitosti pěti let od zahájení provozu kina. Čeká vás  pozdní přípitek, drobné občerstvení, promítání fotek a hudba. „Za pět let provozu kina se toho událo skutečně mnoho. Naší největší radostí je, že kino se zbavilo břemena insolvence a že počty diváků ročně stoupají. Rádi bychom i nadále našim návštěvníkům přinášeli kvalitní program v příjemném prostředí,“ bilancuje Ilona Machová z Bia Central. V pátek od 15 hodin se bude navíc promítat oblíbená pohádka S čerty nejsou žerty, a to ve velkém sále z remastrované digitální kopie. Diváci mohou přicházet v pyžamech a bačkůrkách, promítání se uskuteční v domáckém duchu s bábovkou a čajem. Vstupné je speciální vánoční: pro dospělého jen 80 korun, děti do 12 zaplatí 60 korun.

Hokejisté poměří síly s Olomoucí

Mountfield HK se v předvánočním 32. kole hokejové extraligy utká s HC Olomouc. Fandit domácím hokejistům můžete dnes od 18 hodin na královéhradeckém zimním stadionu.

Veřejné bruslení o Vánocích

Zimní stadion láká veřejnost na bruslení do malé haly i mezi vánočními svátky, zabruslit si můžete zítra, a to od 14 do 15:30 hodin. Na Štědrý den se lední plocha otevře od 10 do 11:30, stejně jako ve středu 27. prosince. Ve středu můžete bruslit i odpoledne, od 14:30 do 16 hodin. Ve čtvrtek se bude bruslit od 11 hodin do 12:30 a od 14:30 do 16 hodin. V pátek pak od 16:30 do 18 hodin, v sobotu od 10 do 11:30 hodin a na Silvestra od 10 do 11:30 hodin. Dospělí zaplatí 30 korun, děti do deseti let dvacku a jejich doprovod desetikorunu. Šatna stojí 5 korun.

Zvonění na zvon Augustin

Na Štědrý večer se rozezní třetí největší zvon České republiky, zvon Augustin na hradecké Bílé věži. Zvonění je naplánováno na 23:30. Zájemci musí dorazit nejméně 15 minut předtím, přičemž počet účastníků je omezen na 15 a vstupenky stojí 200 korun.

Svátky v katedrále Svatého Ducha

Ježíšovo narození můžete slavit spolu s královéhradeckým biskupem Janem Vokálem, který bude během vánočních svátků celebrovat hned dvě mše svaté v katedrále Svatého Ducha - Štědrý den zakončí takzvaná půlnoční a druhý den, na Boží hod, začíná mše v 9:30 hodin. Další mše svatá s požehnáním tříkrálovým koledníkům je naplánována na 5. ledna. Na svátek svatého Štěpána se také uskuteční tradiční koncert Vánoce v katedrále. Na programu koncertu, který začíná v 17 hodin, je Zpěv noci tajemné Zdeňka Pololáníka a Vánoční kantáta Luboše Fišera. Účinkuje katedrální sbor Cantores Gradecenses Hradec Králové, komorní sbor Severočeského filharmonického sboru Česká Lípa - Liberec a Harmonie východočeských filharmoniků pod uměleckým vedením Jiřího Bečky. Diriguje Josef Zadina. Vstupné na koncert je dobrovolné.

Půlnoční mše husitská

Poslechnout či zazpívat si nejen koledy si můžete také na půlnoční ve Sboru kněze Ambrože Církve československé husitské v Hradci Králové začíná na Štědrý večer úderem 23. hodiny. 

Varhanní dvojkoncert

Městská hudební síň v hradecké Zieglerově ulici zve na první svátek vánoční, tedy pondělní Boží hod, na tradiční varhanní vánoční koncert. Od 15 a od 17 hodin vystoupí houslista Jaroslav Svěcený a na varhany bude hrát Václav Uhlíř.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Do Bílé věže zavítá Polednice. Bude fotbal, koncerty i Nábleší

Co se bude dít o víkendu v Hradci Králové a blízkém okolí? Třeba mimořádný symfonický koncert ve Filharmonii, na statku zahraje folková Severka. Na Bílou věž zavítá Polednice. Ve všestarském archeoparku se dozvíte vše o dobrodružné výpravě Monoxylon a vychutnat si můžete večerní…
Čtěte více

Zveme: Hradec se o víkendu rozezní hudbou, od dixielandu přes folk až po jazz

Víkendový Hradec Králové bude tentokrát především hudební, nabízí se hned několik koncertů. Na piletickém Šrámkově statku zahraje v pátek večer dixielandová skupina Nadoraz, v letním kině Širák zahrají v neděli hned tři folkové kapely a v Jiráskových sadech Art Jazz Band.…
Čtěte více

Zveme: Víkend bude nabitý koncerty, děti mohou vyrazit za vodníkem Čvachtalem

Z jakých akcí můžete vybírat tento víkend v Hradci Králové? Můžete vyrazit do Piletic na Šrámkův statek, kde zahraje legendární trampská skupina Hop Trop. Tata Bojs budou hrát na královéhradeckém letišti ve Festival Parku. Konají se oblíbené farmářské trhy u Atria,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme