Zveme: Advent vrcholí, užijte si vánoční trhy a koncerty, bruslení či relax v Aquacentru

Zimmarkt neboli hradecký vánoční designový trh se otevře v neděli na Malém náměstí.
Zimmarkt neboli hradecký vánoční designový trh se otevře v neděli na Malém náměstí. | autor: zaberhradec.cz

Jaké akce tentokrát nabídne v Hradci Králové a blízkém okolí třetí adventní víkend? Kdo ještě nestihl nasát předvánoční atmosféru na tradičních městských trzích, má poslední možnost právě tento víkend, v neděli adventní trhy na Masarykově náměstí končí. Děti mohou v neděli putovat za Ježíškem, dospělí nakoupit na Zimmarktu, tvůrčím zimním trhu posousedsku. Klicperovo divadlo uvede zbrusu nový kus Sen noci svatojánské aneb Čas probuzení, v neděli večer pak zve na vánoční swingový koncert. Můžete si zabruslit na zimním stadionu, relaxovat v Akvacentru, poslechnout některý z adventních koncertů, zažít svítání na Bílé věži nebo třeba vyrazit na vernisáž do Pilnáčkovy továrny.

 

Hradecké vánoční trhy 

Na Masarykově náměstí až do neděle pokračují tradiční městské vánoční trhy s bohatou nabídkou adventního zboží, s koledami a nezapomenutelnou vánoční atmosférou. V sobotu i v neděli dopoledne si můžete zdarma užít kulturní program Flašinetář. V neděli od 14 hodin si můžete poslechnout dívčí pěvecký sbor Kantiléna, od 15 hodin vystoupí pěvecké sbory ZŠ Habrmanova a ZŠ Milady Horákové, o hodinu později sbor Chorbell.

Premiéra v Klicperově divadle

Hradecké Klicperovo divadlo uvede v pátek od 19 hodin předpremiéru a v sobotu pak premiéru nové inscenace Sen noci svatojánské aneb Čas probuzení, která patří k Shakespearovým nejhranějším a nejslavnějším komediím. David Drábek tak po Macbethovi, Richardu III. a Romeovi a Julii sáhl opět po alžbětinské klasice v překladu Martina Hilského, ovšem tentokrát nechal snový příběh prostoupit filmovým dramatem Čas probuzení z roku 1990, ve kterém exceloval Robin Williams a Robert De Niro. Těšit se můžete na téměř celý soubor Klicperova divadla. 

Svítaní na bílé věži 

Výjimečnou příležitost prožít svítání z ochozu Bílé věže a vychutnat si neopakovatelnou atmosféru probouzejícího se města budete mít v sobotu ráno od 7:50 hodin. Sraz účastníků je vždy nejméně 15 minut před časem svítání - východu slunce před Bílou věží. Počet účastníků je omezen na 30.

Relaxace v Aquacentru

Po mimořádně úspěšném relaxačním večeru na konci listopadu se v sobotu večer opět rozezní relaxační hudba a rozsvítí svíčky v královéhradeckém Aquacentru. Vstupné se nemění, opět činí 70 korun pro majitele čipových hodinek a 90 korun za jednorázový vstup. "Tato cena je konečná, bez všech časových doplatků a zahrnuje i vstup do sauny. Můžete tedy relaxovat po celou dobu večera. Čekají vás ukázky klasických a relaxačních masáží, masáže hlavy i havajské techniky. Na tento prosincový večer pro vás navíc připravujeme i ukázky baňkování. A nezapomněli jsme na vás ani na baru u vody," lákají provozovatelé Městských lázní.

Veřejné bruslení 

Zabruslit si na zimním stadionu v Hradci Králové můžete tento víkend v sobotu od 16 do 17:30 a v neděli od 15 do 16:30 hodin. Cena vstupného pro veřejnost je 30 korun pro dospělé a mládež nad 10 let, mladší děti zaplatí dvacku a jejich doprovod desetikorunu. Šatna stojí pět korun.

Vernisáž v Pilnáčkově továrně

Výtvarný projekt Adriana Altmana, který tento týden během své rezidence v objektu hradecké Pilnáčkovy továrny tvořil instalaci, vyvrcholí nedělní vernisáží v 17 hodin. "Jedná se nevšední projekt na pomezí reality show a dokumentace estetiky mětského prostředí a lokální graffiti scény. Denně můžete sledovat online proces tvorby, aniž byste museli improvizovanou galerii či atelier v objektu navštívit. Tento nový trend v oblasti současného umění se v Hradci Králové objevuje vůbe poprvé a jsme rádi, že bude součástí umělecké rezidence, jenž je součástí projetu Pilnáčkova kulturní továrna," uvedli organizátoři. 

Zimmarkt aneb tvůrčí zimní trh posousedsku

Iniciativa Zaber Hradec pořádá v neděli od 13 do 17 hodin Zimmarkt, nefalšovaný sousedský trh. Na Malém náměstí můžete nakoupit třeba u Upupæpop, což je rodinné tiskařství plné animálií i anomálií, u firmy Terra incognita - země neuvěřitelných oblečků, knížky od Bylo nebylo nebo třeba Med z Hořelče. Představí se i NUUK - sauna a osvěžovna a jejich propocené permanentky, firma MiaMia s fortelnou a veselou keramikou nebo Barefoot boty na míru.

Putování za Ježíškem

Oblíbení maňásci budou dětem vyprávět pohádky, seznámí je s příběhem Vánoc a nakonec jim nadělí sladký dáreček. Tradiční Putování za Ježíškem, které je vhodné pro děti do 8 let, se bude konat v neděli od 9:30 a 10:30, sraz je u Informačního centra na Velkém náměstí. Vstupenky je třeba zakoupit předem v informačních centrech, kde dospělý zaplatí 60 korun, děti 50 korun. S platnou vstupenkou mají dospělí v tento den 50% slevu na vstup na Bílou věž, děti tam mohou zdarma. Počet účastníků je omezen na 30 osob.

Adventní koncert Loutna česká 

Na tradičním adventním koncertu uslyšíte písňový cyklus Loutna česká Adama Václava Michny z Otradovic z roku 1653. Koncert začíná v Kostele Nanebevzetí Panny Marie na hradeckém Velkém náměstí v neděli v 17 hodin.

Swingové Vánoce s orchestrem 

Dirigent Jiří Hasal bude v neděli v Klicperově divadle řídit JH big band Hradec Králové. Zazpívá Eva Emingerová, Martin Růža, Jana Svobodová, Alena Drtinová a Mirek Peš. Koncert začíná v 19:30 a moderovat ho bude Daniel Rumpík.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zájem o hradecké památky mají turisté zhruba stejný jako v loňském roce

Během prázdnin navštíví řada lidí kulturní památky v Hradci Králové. Provozovatelé hlásí za červenec srovnatelnou návštěvnost jako v minulém roce a někteří z nich jsou zatím s počty zájemců spokojeni. Jedná se například o Bílou věž, Galerii moderního umění, muzeum či infocentrum…
Čtěte více

Zveme: Na koncerty, výlet s Bardotkou nebo festival sladkostí a zmrzliny

Na jaké víkendové akce se můžete v Hradci Králové těšit tentokrát? Výletní jízdy vlakem "s Bardotkou po východních Čechách" o víkendu pořádá Východočeská dráha. Čeká nás Den regionálních produktů v Šimkových sadech, Festival sladkostí a zmrzliny u Futura a hned několik…
Čtěte více

Zveme: Do Bílé věže zavítá Polednice. Bude fotbal, koncerty i Nábleší

Co se bude dít o víkendu v Hradci Králové a blízkém okolí? Třeba mimořádný symfonický koncert ve Filharmonii, na statku zahraje folková Severka. Na Bílou věž zavítá Polednice. Ve všestarském archeoparku se dozvíte vše o dobrodružné výpravě Monoxylon a vychutnat si můžete večerní…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme