Zveme: Do hradeckých lesů, na exkurzi k rybníku Biřička nebo na digitální Barcamp

Kolem rybníku Biřička budou provázet odbornice z Muzea východních Čech.
Kolem rybníku Biřička budou provázet odbornice z Muzea východních Čech. | autor: muzeumhk.cz

Ještě nemáte plány na víkend? Vybrali jsme pro vás nejzajímavější akce v Hradci Králové a blízkém okolí, nechte se inspirovat. V Klicperově divadle pokračuje velký divadelní festival Čekání na Václava. 24. ročník festivalu Jazz jde městem / Jazz Goes to Town, který se koná celý tento týden až do soboty, nabídne  o víkendu pět koncertů velkých bigbandů v kině Bio Central. Bude se hrát hokej, můžete vyrazit do lesů na Den lesní techniky nebo podpořit procházkou charitativní akci. Kolem rybníku Biřička budou provázet odbornice na botaniku a mykologii, univerzita pořádá Barcamp. 

Hokejisté budou hrát s Bílými Tygry Liberec

Dnes se v 9. kole Tipsport extraligy 2018/19 utká Mountfield HK a Bílí Tygři Liberec. Zápas začíná na královéhradeckém zimním stadionu v 18 hodin.

Den lesní techniky

V sobotu od 10 hodin můžete vidět v Městských lesích ukázky lesní techniky a práce s ní, ořezy stromů, sokolnictví, práci s koňmi nebo loveckými psy, řezbářské a kovářské dovednosti, prezentaci lesnických firem a organizací. Především ale nahlédnete pod pokličku lesnickému řemeslu, dozvíte se mnohé o hospodaření v lesích, o péči o dřeviny a zvěř a ti soutěživí z vás i drobné věcné dárky. Chybět nebude ani bohaté občerstvení a aktivity pro děti. 

Mykologickobotanická exkurze na Biřičku

V sobotu v 9 hodin se můžete vydat prozkoumat vegetaci v okolí rybníka Biřička: "Uvidíme bahenní rostliny (ostřice, orobince, sítiny, zevary, vrbiny) i lesní druhy (černýše, konvalinky, borůvky, čistce). Podle množství dešťových srážek se můžeme těšit na kozáky, klouzky, čechratky, muchomůrky a ryzce." Lokalitou vás provedou Tereza Tejklová a Věra Samková z Muzea východních Čech v Hradci Králové. Vstupné se neplatí.

Jazz jde městem / Jazz Goes to Town

„Vrcholem letošního ročníku jsou dva víkendové koncerty velkých bigbandů v kině Bio Central. V pátek vystoupí pražská rocková skupina Strom stínu, která pro festival spojí síly se čtrnáctičlenným jazzovým bigbandem Bucinatores Orchestra složeným z těch nejkreativnějších českých hudebníků mladší a střední generace. Na tuto originální dvojici naváže jeden z nejlepších skandinávských jazzových bigbandů Norrbotten Big Band společně se švýcarským klavírním triem VEIN z Bazileje,” uvádí dramaturg festivalu Zdeněk Závodný. Další program festivalu najdete také třeba v komorním prostředí kavárny Kraft. Vůbec poprvé v České republice se představí mezinárodní kvartet amerického trumpetisty Natea Wooleyho složený z umělců z Dánska, Německa a Slovinska. Na Riegrově náměstí před budovou hlavního nádraží zahraje jazzfunkový bigband KYX Orchestra kombinující jazz, rock, funk a filmovou hudbu. Noční vytrvalé posluchače naopak po večerním koncertě nabije energií svěží a nepředvídatelná hudba kvartetu Mike Parker’s Meta newyorského basisty Mikea Parkera doplněného mladými polskými jazzmany. Vstupenky v cenové relaci od 100 do 390 Kč jsou v prodeji na www.ticketstream.cz.

Barcamp Hradec Králové - Číslo 5 žije!

Jubilejní 5. ročník Barcampu Hradec Králové, který bude i letos bránou do digitálního světa, se koná v neděli od 10 hodin v Budově A Univerzity Hradec Králové v Hradecké ulici. "Zažiješ desítky přednášek ze světa internetu, startupů, designu, počítačové bezpečnosti, marketingu a vlastně skoro všeho okolo souvisejícího. Když už budeš mít vědomostí a inspirace plnou hlavu, tak se můžeš potkat s kolegy z oboru, nebo se vyřádit během doprovodného programu. Vstup ani letos platit nebudeš a zadarmo si můžeš užít i výborný catering!" 

V lese pro dobrou věc

"Dovoluji si vás pozvat na akci V lese pro dobrou věc, kterou pořádáme v rámci 4. výzvy teamblue. Jedná se o nenáročnou událost pro každého, kdo chce pomoci dobré věci. Vezměte s sebou rodinu, přátele, kolegy…" zve organizátor Jan Nunvář, který spolupracuje s Nadací Olgy Havlové. Procházku dlouhou 1,5 kilometru můžete absolvovat i vícekrát a spojit ji třeba s opékáním na otevřeném ohništi. Sraz je v neděli v 10 hodin u Rytířského hradiště v hradeckých lesích.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Od Zděné boudy k Lesnímu hřbitovu povede nová cyklostezka

Už letos by měla sloužit nová cyklostezka od Zděné boudy až k Lesnímu hřbitovu. Cyklistům a chodcům zajistí příjemnější a především bezpečnější pohyb po vozovce. Nová stezka bude kopírovat komunikaci Hradečnici, která zůstane pouze pro motorová vozidla. Během jarních měsíců bude…
Čtěte více

Zveme: Do úplňkové sauny, na irský večer, pohádku či charitativní běh

Víkend bude v Hradci Králové nabitý rozmanitými akcemi. Sportovat se bude v hradeckých lesích, kde během můžete podpořit válkou zmítanou Ukrajinu. Hradecké hokejisty čeká čtvrfinále play off extraligy. Zajít můžete na některý z koncertů, zažít saunu o úplňku nebo vzít děti…
Čtěte více

Zveme: Na masopustní veselice a hokejový turnaj veteránů

Víkend se bude v Hradci Králové odvíjet především v duchu masopustního hodování. Zabijačkové speciality můžete ochutnat v Parku Na Větvi, vyrábět se tam budou i masopustní masky a v neděli odtud vyrazí i masopustní průvod. Další masopustní průvod projde Svinary, povede ho dětský…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme