Zveme: Na maraton, narozeniny Draku, Noc vědců či do zázemí dopravního podniku

V neděli se poběží v hradeckých ulicích a lesích půlmaraton a maraton.
V neděli se poběží v hradeckých ulicích a lesích půlmaraton a maraton. | autor: sportvisio.cz

Nadcházející víkend nabídne Hradečákům opět pestou nadílku akcí, vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější. Pokračuje divadelní festival velkých malých divadel Čekání na Václava v Klicperově divadle, divadlo Drak slaví narozeniny. Utkání o víkendu čeká hradecké fotbalisty i hokejisty, poběží se maraton a půlmaraton. Dopravní podnik připravil k 90. výročí založení městské hromadné dopravy den otevřených dveří a vypraví historické vozy. Univerzita pořádá Noc vědců, konají se farmářské trhy, vidět můžete třeba Výstavu na stromech v Žižkových sadech.

Hokejisté se utkají s Kometou Brno

V 7. kole Tipsport extraligy se utká Mountfield HK a HC Kometa Brno. Zápas začíná dnes v 18 hodin na královéhradeckém zimním stadionu.

Noc vědců na univerzitě

Dnes od 17 hodin můžete zažít na Univerzitě Hradec Králové Noc vědců s podtitulem 100 let české vědy začíná. Hlavním dějištěm programu bude opět univerzitní kampus Na Soutoku. Těšit se můžete na spoustu workshopů, přednášek, seminářů a zajímavých aktivit pro děti, studenty, rodiče i důchodce. 

Den otevřených dveří dopravního podniku

V sobotu od 9 do 15 hodin se v areálu dopravního podniku v Pouchovské ulici a na terminálu otevřou dveře všem zvědavcům. Obě tato místa v době od 9 do 14 hodin propojí speciální okružní linka, jejíž provoz zajistí historické autobusy Praga RND z roku 1945, Š 706 RO (1951), Škoda 706 RTO MTZ (1965), Karosa B 732.1654 (1993) a trolejbus Škoda 9 Tr HT26 z roku 1979. Uvidíte dílny, zákaznické centrum, svézt se budete moci turistickým vláčkem a projet myčkou autobusem. Městská policie ukáže sebeobranu, zneškodnění pachatele v autobusu (v 10 hodin) a kamerové vozidlo. O půl jedenácté se představí skupina historického šermu Ruprecht, v 11 a ve 13:30 vystoupí mažoretky, ve 13 hodin začne autogramiáda hradeckých fotbalistů. Policie ČR zodpoví dotazy o dopravě a ukáže služební motocykl, objeví se i tvůrci knížky Medvěd Wrr se soutěží a ukázkou výroby originální záložky, přijede i kouzelník, výrobci koloběžek, reflexních prvků, modelů dopravní techniky. Na terminálu si návštěvníci prohlédnou zázemí včetně dispečinku v prosklené kouli, trolejbusovou měnírnu a ukázku dobíjení elektrobusu. 

Farmářské trhy

Tradiční farmářsko-potravinářské trhy najdete v sobotu od 8 do 12 hodin v ulici Letců, vedle obchodního centra Atrium.

Výstava na stromech v Hradci Králové

Výstava na stromech je celorepublikový výstavový happening, který se koná během Týdne důstojné práce a upozorňuje na ožehavá témata naší každodenní spotřeby. V týdnu od 6. do 13. října 2018 proběhne čtvrtý ročník se zaměřením na podmínky výroby bot v továrnách a sweatshopech indické Agry. Výstava začíná v sobotu v 10 hodin v Žižkových sadech.

Nedělání aneb Drak slaví narozeniny!

"Dárky, balónky a šedesát svíček na dortu! Zhluboka se nadechnout, něco si přát a mocně fouknout.. Sváteční odpoledne pro všechny, kteří rádi slaví." Divadlo Drak slaví v neděli narozeniny, od 14 do 16 hodin se konají Hry a dílny v Labyrintu a v 16 hodin začíná představení pro děti od čtyř let Z tajného deníku Smolíčka Pé / Damúza. Program připravují lektoři a dobrovolníci Divadla Drak ve spolupráci se ZUŠ Střezina.

Hradecký půlmaraton a maraton 

 

Nedělní akce je pro všechny sportovní nadšence, kteří si chtějí zaběhat, anebo se jen podívat a zafandit několika tisícům běžců v hradeckých ulicích a lesích. Běžci si mohou vybrat mezi dvěma trasami - půlmaratonem, který měří 21,097 km a patří mezi jednu z nejhezčích tras v České republice, nebo celý maraton, který měří 42,195 km a startuje v 11:15 hodin z Malého náměstí.

Votroci poměří síly s Třincem

V neděli se utká FC Hradec Králové a FK Fotbal Třinec. Zápas se uskuteční v 16 hodin na malšovickém všesportovním stadionu.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecký dopravní podnik má dalšího milionáře

Pětice hradeckých řidičů byla oceněna od Dopravního podniku města Hradce Králové v tradičním projektu Jízda bez nehod. Nejvyššího čísla, 1,25 milionu kilometrů, najezdil za 25 let Petr Husák. Všichni ocenění řidiči pak společně najeli bez nehody více než čtyři miliony kilometrů…
Čtěte více

Hradecké elektrobusy už po městě najezdily tři miliony kilometrů

To, že hradecký dopravní pdonik oceňuje miliony najetých kilometrů bez nehod svých řidičů, už je známé. Nyní však překonal další magickou milionovou hranici. Přesněji hradecké elektrobusy od zahájení jejich provozu v roce 2013 najely po městě celkem tři miliony kilometrů. A to…
Čtěte více

Dvě stovky studentů hradecké univerzity pomáhají dětem s online výukou

Sami mají distanční výuku, která je pro ně jistým nepohodlím, ale i tak pomáhají. Řeč je o dvou stovkách budoucích učitelů z Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové, kteří momentálně pomáhají dětem na základních školách s online výukou, informuje Český rozhlas Hradec…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme