Zveme: Kam o prodlouženém víkendu? Na festival divadla či tetování, na závody nebo bleší trh

Slavnosti vína a burčáku najdete v Žižkových sadech.
Slavnosti vína a burčáku najdete v Žižkových sadech. | autor: Hradecky koštýř

Prodloužený víkend tentokrát nabízí v Hradci Králové nepřeberné množství akcí, některé jsme pro vás vybrali. Svátek svatého Václava jako každý rok odstartuje velký divadelní festival Čekání na Václava, v podvečer uslyšíte z Bílé věže hlas velkého zvonu Augustin. Pojede se exhibiční cyklistický závod Gočárovy schody a kromě tradičních cyklistů okusí okruh v centru Hradce i běžci. Navštívit můžete festival věnovaný tetování, poznat pravěké opracování kamene v archeoparku ve Všestarech nebo ochutnávat víno a burčák na Hradeckém koštýři. Můžete pomoci s úklidem Biřičky a nakupovat či prodávat věci na Bazárku Náplavka nebo na novém bleším trhu.
 

Zvonění na zvon Augustin

Při významných dnech a státních svátcích se naskýtá ojedinělá možnost zúčastnit se zvonění na zvon Augustin přímo na Bílé věži. Sraz účastníků je vždy nejméně 15 minut před časem zvonění pod věží, jejich počet je omezen na 15. Vstupné stojí 200 korun, začíná se v 18 hodin.

NOVA CUP 2018 - Mitas Gočárovy schody

Čtvrtý ročník exhibiční akce Mitas Gočárovy schody se opět uskuteční na svátek svatého Václava. Akce tradičně odstartuje po poledni závodem dětí, poté bude následovat oficiální trénink včetně představení nejúspěšnějších sportovců na letošním ročníku a pokračovat se bude závodem amatérů na 30 minut a profesionálními jezdci v závodě na 50 minut. Olympijský vítěz z Londýna Jaroslav Kulhavý, Jan Fojtík a Marek Rauchfuss - to jsou dosavadní vítězové závodu a představí se i profesionálové z týmu Kross Racing, včetně stříbrné medailistky z Olympijských her v Londýně - Polky Maji Włoszczowské, jež si loni dojela pro triumf. "Pestrý okruh se dvěma sjezdy schodů z Velkého náměstí a výjezdem Gočárového schodiště zpět do náměstí okusí na závěr programu i běžci. Ti se opět vydají v protisměru celé trasy závodu, kde zdolají celkem tři okruhy se 720 schody," zvou pořadatelé.

Hradecký koštýř

11. ročník slavnosti vína a burčáku, se koná v pátek v historické části města, na jižních terasách, v Žižkových sadech. Nabídka více než 35 vinařů z ČR a zahraničí je doplněna občerstvením a pestrým kulturním pořadem na dvou pódiích. Nechybí ani oblíbená dětská zóna s celodenní nabídkou pro rodiny s dětmi.

XI. ročník festivalu Čekání na Václava

Divadelním festivalem velkých malých divadel startuje každá nová divadelní sezona Klicperova divadla v Hradci Králové. Festival Čekání na Václava je především představením toho nejlepšího, co se narodilo na studiových, alternativních a progresivních „malých“ scénách. Měsíční akce je orámována dvěma Dny české státnosti – 28. 9. a 28. 10. Nejen hradecký divák tak má unikátní příležitost vidět legendární divadelní soubory z Prahy, Brna, Ostravy, Pardubic a dalších měst, a porovnat jejich nabídku představení s domácí tvorbou.

Dílna Kámen v pravěku 

Archeopark pravěku Všestary v pátek pořádá od 10 do 16 hodin dílnu na téma "Kámen v pravěku". Zúčastnit se můžete kdykoli v tomto časovém rozmezí, bez nutnosti předchozího telefonického objednání. Vyzkoušet si můžete, co obnášela výroba kamenných sekyrek (včetně práce s ní), zjistíte, jak se vytesávaly egyptské hieroglyfy, dále si budete moci vyrobit kamenný broušený šperk a v neposlední řadě si vyzkoušíte práci s pazourkovými nástroji. 

Ukliďme okolí rybníka Biřička!

"Ukliďme svět, ukliďme Česko!" Nová Akropolis a skupina aktivní ekologie GEA ve spolupráci s KMS NHK a Městskými lesy Hradec Králové vás zvou na ekologickou akci, a to v pátek od 10 hodin na pláž rybníka Biřička. Vhodný oděv, obuv, rukavice a dobrou náladu s sebou, občerstvení bude připraveno. Přihlásit se můžete zde: https://www.uklidmecesko.cz/event/19723.

Tattoo Event 2018

Tradiční festival tetování můžete letos navštívit v hradeckém Aldisu, a to za účasti více než 30 českých i zahraničních tatérů, kteří budou přímo na místě tetovat a zároveň soutěžit o to nejlepší dílo. "Budete mít možnost shlédnout vše, co se týká trvalého tetování a bodyartu. Volbu miss tattoo. Airbrush tattoo a face painting nejen pro děti. Módní přehlídky pin up/rockabilly, hair show a barber shop. Prodejní stánky značkového oblečení, piercing šperků a veškerých potřeb pro tatéry, kteří vám i odborně poradí. Uvidíte americké káry od special cars.cz a jejich hostů," lákají pořadatelé. Festival se koná v pátek od 10 hodin.

Hokejisté se utkají s Oceláři Třinec

V pátém kole Tipsport extraligy 2018/19 se utká Mountfield HK a Oceláři Třinec. Hokejové utkání začíná v pátek 18 hodin na hradeckém zimním stadionu.

Noční prohlídka města

Podívejte se s průvodcem na známá či méně známá hradecká místa i za měsíčního svitu, nakoukněte do míst, která znáte jen za denního světla. V sobotu od 20 hodin se můžete zúčastnit noční hodinové prohlídky Hradce Králové, sraz je u Infocentra HK na Eliščině nábřeží. Prohlídka se uskuteční při minimálním počtu 5 účastníků. Vstupenky nutno zakoupit vždy do pátku do 18 hod. na stránkách www.hkpoint.cz.

Pohádkové putování

"V noci, když staré domy kolem Bílé věže usínají, objeví se malinká bytost. V ruce drží kamínek, kterým když ťukne o zem, začnou se dít věci..." Pojďte se děti i dospěláci společně podívat, kde bydlí hradečtí skřítkové a víly, poznejte s nimi dlouholetou historii města, nakoukněte do starobylých uliček a zákoutí a zatoulejte se až na královéhradecká nábřeží a do parků. Putování je vhodné pro děti od 3 do 6 let, pro maminky a babičky, tatínky a dědečky i s kočárky. Sraz je v neděli v 10 hodin u Infocentra HK na Eliščině nábřeží. Putování se uskuteční při minimálním počtu 5 účastníků. 
Vstupenky nutno zakoupit vždy do pátku do 18 hod. na stránkách www.hkpoint.cz.

1. Nábleší

V neděli v 10 hodin se otevře první bleší trh pod Pražským mostem: "Prodejní hemžení na hradecké náplavce. Dones, vyměň, prodej, potkej se. Otevřený prostor pro všechny blešichtivé. Doražte oživit centrum města i svůj skříňový inventář. Bez přihlášek a stolů, zato s novou tradicí v zádech. Začínáme!" Povoleno je podle organizátorů nabízet půdní bohatství, vítr ze šatníku, jednohubkové hody, kávové dýchánky, karban, otevřené šperkovnice, burza nepotřebných učebnic, otevřené knihy, ježky v kleci, ježky z kaštanů. Zakázán je prodej hrnců, zboží z makra a nekalé praktiky. Konec je naplánován na 18. hodinu.

Bazárek Náplavka

V neděli od 13 hodin můžete také nakoupit věci v NãPLAVKA café & music bar, kde se bude konat bazárek dámského, dětského i pánského oblečení a doplňků. "Pokud máš v šatníku nějaké naplaveniny, které bys ráda poslala do světa, můžeš se účastnit jako prodejce. Kapacita je omezená. Registrace na ."

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Na dětský den, studentský festival, závody i burgery

Jaké akce slibuje víkend v Hradci Králové? Na Bílou věž zavítá sama královna, aby děti provedla a pasovala je na prince a princezny. Bude se konat krajská výstava psů, u Futura bude celý víkend možné ochutnat všechny možné druhy burgerů a dalších dobrot. Můžete vyrazit na dětský…
Čtěte více

Zveme: Záchranka otevírá brány, budou noční závody i Báječný modroběh

Ještě nemáte plány na víkend? V Hradci Králové se bude především běhat. Báječný Modroběh na Biřičce podpoří rodiny s autistickými dětmi, na Velkém náměstí budou noční závody Night Run. Můžete fandit hradeckým fotbalistům, Votroci si totiž v základní části FORTUNA:LIGY zajistili…
Čtěte více

Zveme: Na běžecký závod, gladiatorské klání, koncerty či fotbal

Co se bude dít o víkendu v Hradci Králové? Muzeum války 1866 slavnostně zahajuje sezonu. Votroky čeká utkání fotbalového poháru a bude se závodit. V plánu je Gladiator Race i běžecký závod v hradeckých městských lesích Křížová desítka. Podpořit můžete děti stižené válkou na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme