ZVEME: Na fotbal, hokej, bleší trh nebo za elektřinou na Hučák

Závěr jarních prázdnin v Hradci Králové mohou děti strávit v Technologickém centru nebo na Velké kostičkové výstavě, kde na ně čeká velké množství kostiček LEGA. V IC Hučák se mohou dozvědět vše o elektřině. O víkendu se bude hrát fotbal, hokej v historických dresech a na náplavce bude bleší trh.

VELKÁ KOSTIČKOVÁ VÝSTAVA

Důmkostek.cz zve do hradecké SOŠ Veterinární na Pražské třídě. Po celé jarní prázdniny tam můžete navštívit Vekou kostičkovou výstavu. Otevřeno je až do neděle od 9 do 17 hodin, dnes je otevřeno od 12 do 17 hodin. Uvidíte stovky LEGO® stavebnic, tisíce figurek a statisíce dílků, modely na dálkové ovládání, které si můžete sami vyzkoušet, velké herní kolejiště se spoustou vláčků, se kterými si můžete sami zajezdit, sochy pokémonů v životní velikosti, závody motorek LEGO® City Stuntz, arénu pro souboje LEGO® NINJAGO® Spinjitzu a mnoho dalšího. Na děti čeká velká herna plná výzev, aktivit a stavění.

PO STOPÁCH ELEKTŘINY

V sobotu od 9 do 16 hodin pořádá IC Obnovitelné zdroje Hučák akci nazvanou Po stopách elektřiny: "Přemýšlíte, jak svým dětem vysvětlit cestu elektřiny z elektrárny k vám domů do zásuvky? Nebo jak se bezpečně kamarádit s elektřinou? To všechno vám a vašim dětem ukážeme hravou formou a také soutěží." Prohlídky strojovny se konají vždy v 10, ve 12 a 14 hodin. Vstup je zdarma.

 

JARŇÁKY V TECHNOLOGICKÉM CENTRU

Ještě dnes můžete vzít děti do Technologického centra v Hradci Králové na edukativní program plný zábavy a zajímavých vzdělávacích aktivit. Otevřeno je od 9 do 14 hodin. Program je určen pro děti prvního stupně ZŠ (od 6 let). Děti se naučí základy programování pomocí ozobotů, což je zábavná a interaktivní forma vstupu do světa technologie. Kreativní dílna, kde děti mohou vytvářet vlastní animace a videa, rozvíjející jejich umělecké schopnosti. Fotografický workshop, kreativní zpracování vesmíru a přírody s Vílou Eliškou, návštěva letiště a planetária. 

VOTROCI VYZVOU BOLESLAV

Další utkání fotbalové Fortuna ligy začíná v sobotu úderem  15. hodiny v nové aréně v Malšovicích. FC Hradec Králové poměří síly s FK Mladá Boleslav.

HC STADION HRADEC KRÁLOVÉ ZNOVU V AKCI

Všichni fanoušci královéhradeckého hokeje se jistě těší na neděli, kdy čeká příznivce a vůbec celý hokejový klub zpod Bílé věže velká událost: 30 let od první extraligové sezony. Na led zimního stadionu v Hradci Králové se totiž vrátí oblíbený Stadion, který před třiceti lety poprvé bojoval v nejvyšší tuzemské soutěži. A retro dresy navíc oblékne i A-tým Mountfieldu HK v extraligovém utkání. V neděli od 13:30 hodin na hradeckém zimním stadionu.

NÁBLEŠÍ

V neděli od 9 do 12 hodin se pod Pražským mostem v Hradci Králové koná další Nábleší - volný bleší trh v centru Hradce otevřený všem bez předchozí rezervace či poplatků za místo. "Dones věci z druhé ruky nebo vlastnorůčo vyrobené, rozbal si deku či stoličku a prodávej, seznamuj se a nasávej nedělní pohodu do obou nosních dírek. Všechny půdní poklady připlouvají po Labi vždy poslední neděli v měsíci od 9 do 12 hodin na náplavce pod Pražským mostem." 

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: V Hradci se bude závodit na horských kolech, "sousedat i souběhat"

Víkend v Hradci Králové nabídne kulturní i sportovní události. Fanoušci fotbalu mohou fandit hradeckým Votrokům, cyklističtí nadšenci mohou závodit na horských kolech v Prima Cupu. Na Malém náměstí se bude konat takzvané Sousedání, v rámci kterého se poběží závod na 5 kilometrů.…
Čtěte více

ZVEME: Na farmářské trhy, noční Bílou věž nebo závody vozítek s pedály

Co se bude dít v Hradci Králové o víkendu? Malšovickou arénu zaplní vozítka s pedály, která odstartují jarním memoriálem novou sezónu. Můžete vyrazit na farmářské trhy nebo na noční prohlídku Bílé věže. V Aldisu se bude tančit, regionální kolo soutěže tam pořádá hradecká škola T…
Čtěte více

ZVEME: Velikonoční víkend v Hradci: malování kraslic i slevy v aquacentru

Jaké akce čekají na obyvatele Hradce Králové o prodlouženém velikonočním víkendu? Na zelený čtvrtek i velikonoční neděli zazní z Bílé věže na Velkém náměstí zvon Augustin. Tradiční velikonoční akci pořádá Šrámkův statek v Pileticích, na slevy láká hradecké aquacentrum, v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme