Aquacentrum v hradeckých Městských lázních se znovu otevře v sobotu

Akvapark v Městských lázních v Hradci Králové.
Akvapark v Městských lázních v Hradci Králové. | autor: hradeckralove.cz

Městské lázně na Eliščině nábřeží v Hradci Králové jsou zavřené kvůli plánované technologické odstávce, během které prochází aquacentrum i ubytovna komplexem revizí, oprav a kontrol. Uzavřely se 9. září a tuto sobotu 20. září se znovu otevřou veřejnosti. Rekonstrukcí v létě prošla také finská sauna.

"Nejdřív bylo potřeba vypustit všechny bazény a bazénky, pak mohlo začít klasické čištění a opravy veškerých technologických zařízení, jako jsou akumulační jímky, chlorovací zařízení, rozvaděče, ohřívače vody, odpadní potrubí, vlnobití, tobogán a další," uvedla k dvanáctiedenní odstávce ředitelka Správy nemovitostí Hradec Králové Jaroslava Bernhardová.

Každoročně se během odstávky provádí dílčí malování prostor, letos ale budou vymalovány všechny veřejné prostory, tj. vstupní hala, bazénová hala, šatnové prostory, sociální zařízení, restaurace i ubytovna. Tuto zakázku v hodnotě 160 tisíc korun realizovala firma DM Color s.r.o. Libřice, která malovala i plavecký bazén během odstávky v červenci.

Kompletní opravou prošla sauna

Finská sauna prošla kompletní rekonstrukcí už v srpnu. Původní sauna byla demontována a byla položena nová podlaha. V saunové kabině byly instalovány nové dřevěné obklady stěn, byly zde umístěny nové saunové lavice s opěrkami zad a podhlavníky, byla instalována nová světla, přesýpací hodiny, teploměr i vlhkoměr, zbrusu nová saunová kamna jsou z nerezu. Celá rekonstrukce stála bezmála 360 tisíc korun.

Zároveň byly vymalovány i prostory v okolí ledové studny a ochlazovacího bazénku. V srpnu proběhla rovněž oprava fasády v atriu sauny a podhledu nad vstupním schodištěm do budovy Městských lázní za celkem 200 tisíc korun. Fasáda zdi na budově lázní v atriu byla poškozena porostlým břečťanem, který byl odstraněn pouze na této jedné zdi. Ostatní zdi zůstaly zelené i nadále.

Aquacentrum v Městských lázních bude o víkendu otevřeno od 10 do 20 hodin, ve všední dny od 10 do 21 hodin. Každý pátek odpoledne mají děti do 15 let pouze poloviční vstup při doprovodu dospělé osoby.

Od soboty 14. září je hradecké koupaliště Flošna otevřeno v režimu vedlejší sezóny a vyhříván na 26°C je už jen plavecký padesátimetrový bazén (více o letošní sezoně na koupališti Flošna najdete zde).

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Strážníci se zaměří na parkování u Flošny, kde řidiči ohrožují cyklisty

Během letních prázdnin se hradečtí strážníci více zaměří na správné parkování u rybníků a nebo koupališť. Městská policie totiž neustále řeší, že řidiči zastavují svá vozidla všude, kde je to možné. U koupaliště Flošna například parkují na cyklostezce a riskují botičku či pokutu…
Čtěte více

Po půl roce se ve čtvrtek otevře hradecké aquacentrum a hned potěší děti

První prázdninový den ve čtvrtek 1. července se po půlroční covidové pauze otevírá veřejnosti aquacentrum v Městských lázních. Fungovat bude v nezměněné otevírací době, ve všední dny v čase 10 – 21 hodin a o víkendech a svátcích v 10 – 20 hodin. Ceny vstupného zůstávají ve…
Čtěte více

Flošna se otevírá tento pátek, vstupné zůstává stejné jako loni

Letní koupaliště Flošna zahájí letošní dvanáctou sezónu v pátek 4. 6. 2021 v 10 hodin. Bazény budou vyhřívány na 26 °C. Zahajovací otevírací doba bude v pondělí až pátek zatím od 10 do 19 hodin, v sobotu a neděli od 9 do 19 hodin. K prodloužení otevírací doby do 20 hodin dojde…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme