Aquacentrum v hradeckých Městských lázních se znovu otevře v sobotu

Akvapark v Městských lázních v Hradci Králové.
Akvapark v Městských lázních v Hradci Králové. | autor: hradeckralove.cz

Městské lázně na Eliščině nábřeží v Hradci Králové jsou zavřené kvůli plánované technologické odstávce, během které prochází aquacentrum i ubytovna komplexem revizí, oprav a kontrol. Uzavřely se 9. září a tuto sobotu 20. září se znovu otevřou veřejnosti. Rekonstrukcí v létě prošla také finská sauna.

"Nejdřív bylo potřeba vypustit všechny bazény a bazénky, pak mohlo začít klasické čištění a opravy veškerých technologických zařízení, jako jsou akumulační jímky, chlorovací zařízení, rozvaděče, ohřívače vody, odpadní potrubí, vlnobití, tobogán a další," uvedla k dvanáctiedenní odstávce ředitelka Správy nemovitostí Hradec Králové Jaroslava Bernhardová.

Každoročně se během odstávky provádí dílčí malování prostor, letos ale budou vymalovány všechny veřejné prostory, tj. vstupní hala, bazénová hala, šatnové prostory, sociální zařízení, restaurace i ubytovna. Tuto zakázku v hodnotě 160 tisíc korun realizovala firma DM Color s.r.o. Libřice, která malovala i plavecký bazén během odstávky v červenci.

Kompletní opravou prošla sauna

Finská sauna prošla kompletní rekonstrukcí už v srpnu. Původní sauna byla demontována a byla položena nová podlaha. V saunové kabině byly instalovány nové dřevěné obklady stěn, byly zde umístěny nové saunové lavice s opěrkami zad a podhlavníky, byla instalována nová světla, přesýpací hodiny, teploměr i vlhkoměr, zbrusu nová saunová kamna jsou z nerezu. Celá rekonstrukce stála bezmála 360 tisíc korun.

Zároveň byly vymalovány i prostory v okolí ledové studny a ochlazovacího bazénku. V srpnu proběhla rovněž oprava fasády v atriu sauny a podhledu nad vstupním schodištěm do budovy Městských lázní za celkem 200 tisíc korun. Fasáda zdi na budově lázní v atriu byla poškozena porostlým břečťanem, který byl odstraněn pouze na této jedné zdi. Ostatní zdi zůstaly zelené i nadále.

Aquacentrum v Městských lázních bude o víkendu otevřeno od 10 do 20 hodin, ve všední dny od 10 do 21 hodin. Každý pátek odpoledne mají děti do 15 let pouze poloviční vstup při doprovodu dospělé osoby.

Od soboty 14. září je hradecké koupaliště Flošna otevřeno v režimu vedlejší sezóny a vyhříván na 26°C je už jen plavecký padesátimetrový bazén (více o letošní sezoně na koupališti Flošna najdete zde).

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Městské lázně se opět uzavírají, co zůstane v provozu?

Ode dneška se opět uzavírají všechny provozy v budově Městských lázní, a to až do odvolání. Ani sauna & SPA zóna nebude v provozu. Návštěvníkům bude k dispozici pouze recepce od 10 hodin, kde si bude možné zakoupit dárkové poukazy, čipové hodinky anebo si je majitelé můžou…
Čtěte více

Sauna v městských lázních otevírá ve čtvrtek, bazén v pondělí

V budově Městských lázní je už dnes ve čtvrtek 3. prosince 2020 od 10 hodin otevřena sauna & SPA zóna. Dle vládního nařízení bude omezen počet na šestnáct návštěvníků s tím, že v potírně bude moci být najednou maximálně osm lidí. Zavírat bude ve všední dny ve 21 hodin, o…
Čtěte více

Letní sezona na Flošně dnes končí, vykoupat se přišlo více než 80 tisíc lidí

Letní sezóna na Koupališti Flošna skončí ve čtvrtek 24. září 2020 v 19 hodin. Pro letní koupaliště Flošna to byla již 11. sezóna. Po dnech napětí v souvislosti s rozšířením pandemie, kdy se nevědělo, zda vůbec bude koupaliště otevřeno, nakonec začala sezóna 25. května 2020. I…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme