Zveme: Na Africké trhy, blešáky, hokej, přednášku i masopustní dílnu do Draku

Africké trhy se konají v sobotu v Novákových garážích v Hradci Králové.
Africké trhy se konají v sobotu v Novákových garážích v Hradci Králové. | autor: Virunga.cz

I o víkendu před jarními prázdninami se v Hradci Králové koná pestrá paleta akcí, vybrali jsme pro vás do páteční pozvánky ty nejzajímavější. Dnes třeba můžete vyrazit fandit hradeckým hokejistům nebo na přednášku Naslouchat, učit se a poučit. Bruslit se bude na hradeckém zimním stadionu v sobotu i v neděli, konají se exotické Africké trhy, Nábleší pod Pražským mostem a Bleší trh na podporu Kambodži v kině Bio Central. Nedělní ateilér v Draku se tentokrát zaměří na výrobu masek a masopustních maškar, aquacentrum láká na akci během jarních práznin.

Hokejisté vyzvou Litvínov

Ve 47. kole Tipsport extraligy 2018/19 se utká Mountfield HK - HC Verva Litvínov. Zápas se uskuteční v pátek 22. února 2019 v 18 hodin na zimním stadionu v Hradci Králové.

Přednáška Naslouchat, učit se a poučit

"Jak propojovat generace a jak navázat transgenerační dialog a solidaritu? Proč je vyprávění příběhů nejpřirozenější způsob učení a jak toho efektivně docílit? Jak předat zkušenosti mladým lidem, aby se z minulosti poučili?" Nejen na tyto otázky odpoví Tomáš Heller, ředitel Paměti národa Východní Čechy, který bude v pátek od 18 hodin hostem Čaje o šesté v ClubCafé Pessoa a svou přednášku doplní také o příběhy pamětníků z východních Čech. Vstup je volný. Nutná rezervace míst na tel. 736 472 678 nebo na .

Africké trhy v Novákových garážích

V sobotu od 10 hodin hostí Novákovy garáže v Hradci Králové Africké trhy: "Přijďte si zpestřit poslední únorovou sobotu exotickými chutěmi a přenést se tak s námi do teplých krajin. Vyzkoušíte čerstvé ovoce, které vám přivezeme expres přímo z Ugandy a ještě podpoříte místní drobné farmáře. Co u nás najdete? Čerstvé i sušené ovoce (jackfruity, avokáda, banány, manga, anony, ananasy, mučenky, papáji, guavy, dračí ovoce a spoustu dalšího). Koření ze Zanzibaru, čokoládu, kakaové boby i kávu. Nezapomenutelný street food v podobě jackfruitových burgerů a šťávy z cukrové třtiny," zve Virunga.cz, česko-ugandský food projekt, který podporujeme ugandské lokální farmáře a pěstitele a jejich produkci dováží letecky. 

Veřejné bruslení na zimním stadionu

Bruslení pro veřejnost v Hradci Králové provozuje v malé hale zimního stadionu královéhradecký hokejový klub. Bruslit se bude tento víkend v sobotu od 16 do 17:30 a v neděli od 15 do 16:30 hodin. Cena vstupného je pro dospělé a mládež nad deset let 30 korun, děti zaplatí 20 korun a doprovod desetikorunu. Šatna stojí pět korun.

Nedělní ateliér v Draku - Masky a maškary

"Víš co je to masopust neboli fašank? Kde a proč se ještě dnes pořádají masopustní průvody maškar? Přijď se něco o těchto tradicích dozvědět a vyrobit si svou vlastní masku," zvou pořadatelé nedělního ateliéru v divadle Drak. Každou neděli od 14 do 17 hodin v Labyrintu Divadla Drak čeká program pro děti, vždy na jiné téma. Vstupenky jsou k prodeji na místě na pokladně Labyrintu nebo si je můžete rezervovat na telefonním čísle 776 192 666 nebo emailem . Dílna je pro děti od 5 let a jejich doprovod, který rád pomáhá s vyráběním.

5. NÁBLEŠÍ na náplavce

Otevřený bleší trh v centru Hradce Králové se koná v neděli od 10 do 12 hodin na náplavce pod Pražským mostem. "Dones, vyměň, prodej, potkej se a nezmrzni! Pokud vám bude zima, věřte, že vyblešený úlovek rozehřeje nejedno ♥." Otevřený prostor pro všechny blešichtivé, kteří si potřebují oživit šatník. "Bez přihlášek a stolů, zato s novou tradicí v zádech."

Charitativní blešák pro Kambodžu

V neděli od 11 do 13 hodin pořádá kino Bio Central Charitativní blešák pro Kambodžu. V prodeji bude vše možné – handmade výrobky, domácí produkty, hračky, oblečení, knihy, ekologické pytlíky na potraviny, předměty točící se kolem hradeckého Medvěda Wrr a mnoho dalšího. Nebude zde chybět ani široká paleta voucherů - zakázkové šití dětského oblečení, drobné práce v domácnosti, pečení dortů, masáže a další služby. Atmosféru blešáku bude doplňovat i stánek s občerstvením, kde budou v nabídce různé dortíky, muffiny a mnoho dalších sladkostí. Veškerý výtěžek blešáku poputuje na podporu Element projektů v Kambodže, letos konkrétně na podporu učitelů v Kampotu. Během pravidelného setkání Elementu, které začíná v 10:00 ve velkém sálu v kině BioCentral, proběhne krátké představení Kambodži a podporovaného projektu.

Jarní prázdniny v aquacentru 

Během jarních prázdnin, tedy od 23. února do 3. března 2019, chystají Městské lázně Hradec Králové dárek: "V tyto dny dostane každý návštěvník aquacentra navíc zdarma 20 minut ke vstupu. Akce platí nejen pro nové zákazníky, kteří si zakoupí jednorázové vstupné, ale i pro stálé návštěvníky a majitele čipových hodinek, kteří dostanou tento bonus dokonce i když přijdou do aquacentra spojovací chodbou z plaveckého bazénu. Bonus bude automaticky připočítán při průchodu terminálem,“ řekla ředitelka městských lázní Jaroslava Bernhardová. Spojovací chodbou se návštěvníci dostanou do plaveckého bazénu, kde je připraven aquazorbing, a to ve všední dny vždy dopoledne od 10 do 12 hodin a odpoledne od 15 do 17 hodin. O víkendu pak aquazorbing nahradí míč, se kterým se budou hradečtí pólisté snažit o co nejlepší umístění v letošním ročníku 2. ligy vodního póla.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!



Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.





Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Do zimního stadionu chce Hradec investovat 50 milionů

Město Hradec Králové plánuje rozsáhlé úpravy zimního stadionu za desítky milionů korun, z čehož by nemělo těžit jen extraligové "áčko" hradeckého Mountfieldu, ale také žáci a dorostenci. Vznikne nové zázemí pro hráče, posilovna a rozcvičovna, ale i kanceláře a…
Čtěte více

Inscenace Klicperova divadla i Draku jsou k vidění online na portálu Dramax

Podobně jako si můžete předplatit třeba filmy a seriály díky službě Netflix, tak nyní můžete z domova sledovat také záznamy divadelních představení. Do nového videoportálu Dramax za zapojila i hradecká divadla - Drak a Klicperovo divadlo, které tak můžete podpořit v době…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme