Zveme: Na plesy, karnevaly, varhanní koncert či festival Cyklocestování

Na Královském plese můžete potkat hokejisty Mountfield Hradec Králové.
Na Královském plese můžete potkat hokejisty Mountfield Hradec Králové. | autor: kralovskyples.cz

Zajímá vás, kdy se bude tento víkend bruslit na hradeckém zimním stadionu? Jako každý pátek, i dnes vám přinášíme výběr z víkendových akcí v Hradci Králové, tentokrát můžete vybírat hned ze dvou dětských karnevalů a dvou prestižních plesů. Konat se bude také varhanní koncert a po celý víkend můžete navštívit oblíbený každoroční festival Cyklocestování.

Pohodový karneval

Rodinné centrum Pohoda Hradec Králové pořádá v pátek 8. února 2019 od 17 hodin karneval. "Na jedno odpoledne se z nás všech opět stanou pohádkové bytosti, superhrdinové zachraňující svět, lesní i exotická zvířátka... A jako bonus - ten nejlepší kostým od nás vyhraje nějakou pěknou cenu!" lákají pořadatelé a dodávají, že v kostýmech mají přijít i rodiče. Na celé odpoledne je připraven bohatý program - soutěže, hry, tancování, občerstvení. Nutná je rezervace na mailu: .

Taneční karneval s T-BASS

V sobotu 9. února 2019 od 15:30 do 17:30 hodin začíná karneval pro děti v Tanečním studiu Strop v hradecké Gagarinově ulici. Těšit se můžete na taneční mini workshop, soutěže a hry, tanečky a diskotéku, barmana Tomína se speciálními koktejly, občerstvení a kreslící koutek. Vstupné stojí 80 korun.

Veřejné bruslení na zimním stadionu

Bruslení pro veřejnost v Hradci Králové provozuje v malé hale zimního stadionu královéhradecký hokejový klub. Bruslit se bude tento víkend v sobotu od 16 do 17:30 a v neděli od 15 do 16:30 hodin. Cena vstupného je pro dospělé a mládež nad deset let 30 korun, děti zaplatí 20 korun a doprovod desetikorunu. Šatna stojí pět korun.

Královský ples v Aldisu

Kongresové centrum Aldis dnes hostí od 19:30 již 5. ročník Královského plesu, na kterém můžete potkat hokejisty hradeckého Mountfieldu. Pořadatelé slibují bohatý program ve foyer, který bude zahrnovat soutěže, fotokoutky a zábavné a relaxační zóny. O hudbu k poslechu a tanci se postará skupina Lucky Band, uvidíte taneční vystoupení, módní přehlídka a volba největšího hokejového Sympaťáka plesu. Zábavu zajistí stand-up komik Radek Petráš. Ceny vstupenek jsou stejné jako v minulých letech, tedy 400 korun stojí sezení ve velkém sále a 350 korun volné sezení v malém sále.

Společenský ples Jitro & Gentleman Singers

V sobotu od 19:30 začíná v Adalbertinu v Hradci Králové historicky první společný ples Královéhradeckého dětského sboru Jitro a Vokálního souboru Gentlemen Singers. K tanci a poslechu hraje Ego retro MUSIC band, těšit se můžete na vystoupení sboru Jitro a Gentlemen Singers, tombolu a další bohatý program. Vstupenky stojí 250 korun.

Festival Cyklocestování

Tradiční specializovaná přehlídka cestopisných besed a promítání o „cyklocestování“ a cykloturistice. Hlavním programem bude promítání o unikátním sólovém cykloputování Tádeáše Šímy napříč černým kontinentem, kterému nejednou šlo o holý život. O zážitky nebude nouze ani v besedě Tomáše Zaplatílka, který se vydal vstříc dobrodružství do pohoří Pamír. Jedinečná bude také projekce mladého páru Dáši a Kuby, kteří se rozhodli vrátit z Nového Zélandu domů na kole. Tradičně nebude chybět Martin Stiller, který zavzpomíná na velkou cestu napříč Evropou až do Afriky a následně představí svou novou knížku Evropou na kole. Ivan Burkert Vám ukáže, jak došlapal na vysokém kole z Hradce Králové do Istanbulu. Festival se koná v sobotu a v neděli v Konferenčním sále Úřadu práce ve Wonkově ulici. V sobotu je otevřeno od 9:30 do 21 hodin, v neděli od 9 do 17:30 hodin.

Varhanní koncert ve Sboru kněze Ambrože

V rámci oslav 90. výročí Sboru kněze Ambrože zazní improvizace na známé svatební melodie, a to na Mezinárodní den manželství. Varhanní koncert bude mít v neděli od 17 hodin Jiřina Dvořáková-Marešová. Vstupné je dobrovolné.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Do nočních muzeí a galerií, na rodinný festival a do pohádkového lesa

Ještě nevíte, co podniknete o víkendu? Máme pro vás pár zajímavých tipů. V Hradci Králové se stejně jako po celé republice otevřou muzea a galerie i po setmění, Šimkovy sady zažijí velký rodinný Bezva fest, bude se hrát fotbal a děti si mohou vybrat hned ze dvou pohádkových akcí…
Čtěte více

ZVEME: Hradečtí hasiči zvou veřejnost, otevírá se koupaliště Flošna

O nadcházejícím víkendu se budou v Hradci Králové konat rozmanité akce. Své brány otevřou profesionální hasiči a ukážou zájmecům techniku i ukázky zásahů a hasičských disciplín. Do hradeckých lesů se můžete vydat na kole za Krtečkem nebo s ornitology poznávat ptáky podle…
Čtěte více

ZVEME: V Hradci se bude běhat a vítat ptačí zpěv, nábřeží zaplní gurmáni

Na co se můžeme v Hradci Králové těšit o tomto víkendu? V areálu Letecké záchranné služby na heliportu v Hradci Králové ukážou své dovednosti záchranáři, poběží se branný závod i tradiční Hradubický běh se společným cílem v Čeperce. Koná se jarní Nábřeží gurmánů a vydat se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme