Zveme: Plesová sezona v Hradci Králové začíná. Neandrtálcem na vlastní kůži

V sobotu se můžete ve Všestarech stát neandrtálcem a vyzkoušet například oblečení, techniky lovu a boje nebo používání pazourkových nástrojů.
V sobotu se můžete ve Všestarech stát neandrtálcem a vyzkoušet například oblečení, techniky lovu a boje nebo používání pazourkových nástrojů. | autor: Archeopark pravěku Všestary

Plesová sezona v Hradci Králové se pomalu rozjíždí, třeba dnes můžete vyrazit na ples taneční školy Bonstep do Střelnice nebo na benefiční Křesťanský bál do Adalbertina. Vybrali jsme pro vás i další víkendové akce, například sportovci by neměli propásnout zimní běžecký závod, kulturní nadšenci mohou vybírat z koncertů. Zimní stadion láká na veřejné bruslení i hokejový zápas, aquapark na relaxační večer, archeopark ve Všestarech na Svět doby ledové.

 

Ples taneční školy Bonstep

Kulturní dům Střelnice v Hradci Králové v pátek 11. ledna hostí ples taneční školy Bonstep. Začíná v 19 hodin, k poslechu a tanci hraje Taneční orchestr Fontána. Místenka stojí 250 korun.

Svět doby ledové ve Všestarech

Archeopark pravěku Všestary pořádá víkendovou akci nazvanou Svět doby ledové: "Neandrtálci bývají často srovnáváni s námi, současnými lidmi. Byl neandrtálec pouze slepou vývojovou linií nebo nás něco spojovalo? Přijďte se podívat, v čem jsme si byli podobní a jaké byly mezi námi naopak rozdíly." Komentovaná projekce k tématu začíná v 10:30 a 13:30 hodin, ukázka štípání pazourku je naplánována na 11:00 a 14:00, souboj neandrtálců a sapientů uvidíte v 15:00. Dozvíte se více o technice lovu a boje i to, jak neandrtálci a sapienti vypadali, což si dokonce budete moci vyzkoušet na vlastní kůži. Jak rozdělávali oheň? A jak pracovali s pazourkovými nástroji? Otevřeno bude v sobotu od 9 do 17 hodin, v neděli bude archeopark zavřený. 

Koncert V Poslední chvíli

Kapela V Poslední chvíli Vás provede večerem písní vlastní tvorby ve stylu folk-popu. Koncert začíná v pátek 11. ledna 2019 v 19 hodin v klubu District 5 vedle Českého rozhlasu Hradec Králové. Vstupné je dobrovolné.

Veřejné bruslení Hradec Králové

Veřejné bruslení v malé hale hradeckého zimního stadionu můžete navštívit tuto sobotu od 16 do 17:30 hodin. Cena vstupného pro dospělé a mládež nad deset let je 30 korun, děti zaplatí dvacetikorunu a jejich doprovod desetikorunu. Šatna stojí 5 korun. Bruslení pro veřejnost v Hradci Králové provozuje královéhradecký hokejový klub. 

Relaxační večer v akvaparku

V sobotu bude hradecké aquacentrum v městských lázních ozvučeno relaxační hudbou, osvětleno světlem svíček a barevně nasvícených rostlin. K dispozici bude masážní koutek, kde budou masérky z thajského salónu Thai Touch po celý večer dopřávat zájemcům krátké ochutnávky thajských masáží. Navíc se neplatí vstup do finské sauny ani ledové studny. Majitelé čipových hodinek zaplatí 90 korun, 110 korun stojí jednorázový vstup (více informací najdete zde). Relaxační večer začíná ve 20:30 a končí ve 23 hodin, vstup je možný osobám starším 15 let.

Běžecký závod Innogy Winter Run

V sobotu od 9 hodin se poběží 6. ročník akce s podnázvem Zimní běh pro každého a za každého počasí. Běžecký závod na 8 km a 4 km (skutečná délka trati je 8,6 km a 4,3 km), který se uskuteční na Smetanově nábřeží v centru Hradce Králové. "Může se stát, že se poběží ve sněhu.
Nově chceme zapojit i vaše ratolesti a proto jsme pro ně připravili závod WINTER Kids Run na cca 400 m / 800 m dle kategorií." Registrace bude probíhat v prodejně BIKERO - Novákovy garáže.

Benefiční Křesťanský bál 

"Přijďte si zatančit v sobotu 12. ledna od 20 hodin do Adalbertina. Ve Velkém sále bude hrát taneční orchestr Lucky Band, Malý sál rozezní a roztančí Electrophonix. V předtančení Vám skupina Innkeepers představí irské tance, soubor Sahar připraví ochutnávku orientálních tanců," zvou pořadatelé na benefiční Křesťanský bál v Hradci Králové, jehož výtěžek podpoří projekt místního hospice. Vstupenky za 250 korun se prodávají v Národní kanceláři Papežských misijních děl na Velkém náměstí vedle kostela P. Marie v době od 9 do 16 hodin, v jinou dobu po dohodě na tel. 604 838 882.

Rytířské hradiště se stane dějištěm zimní bitvy z cyklu Dračí setba

Na v pořadí už šestnáctou zimní bitvu z cyklu Dračí setba zve dětský kroužek historického šermu Tesák tuto sobotu 12.1. od 14 hodin na Rytířské hradiště v hradeckých městských lesích. Hradiště se nachází za Lesním hřbitovem. Akci připravil dětský kroužek ve spolupráci s městskými lesy a DDM Hradec Králové. Návštěvníky čeká bitva barbarů a rytířů, souboje, občerstvení i suvenýry.

Novoroční koncert Boni Pueri

V neděli od 16 do 17:30 si můžete ve Velkém sále hradeckého kongresového centra Aldis poslechnout novoroční koncert Českého chlapeckého sboru Boni pueri, jehož součástí bude i slavnostní křest nového CD sboru. Vystoupí všechna přípravná oddělení včetně hlavního sboru. Hosty koncertu jsou přední česká harfenistka Kateřina Englichová a zpěvák Josef Voltr. 

Hokejisté vyzvou Bílé Tygry Liberec

Ve 35. kole Tipsport extraligy 2018/2019 se utká Mountfield HK a Bílí Tygři Liberec. Zápas se uskuteční v neděli 13. ledna v 15:30 hodin v hlavní hale zimního stadionu v Hradci Králové.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Do zimního stadionu chce Hradec investovat 50 milionů

Město Hradec Králové plánuje rozsáhlé úpravy zimního stadionu za desítky milionů korun, z čehož by nemělo těžit jen extraligové "áčko" hradeckého Mountfieldu, ale také žáci a dorostenci. Vznikne nové zázemí pro hráče, posilovna a rozcvičovna, ale i kanceláře a…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme