Zveme: Víkend v Hradci zpestří vodník, Polednice, Keltové i žongléři

V Archeoparku pravěku ve Všestarech o víkendu ožijí Keltové.
V Archeoparku pravěku ve Všestarech o víkendu ožijí Keltové. | autor: archeoparkvsestary.cz

Jaké akce nabídne víkend v Hradci Králové? V lesním divadle na Chlumu se bude hrát divadelní představení Dokonalá fraška, ve všestarském Archeoparku pravěku se dozvíte vše o životě Keltů. Bajkazyl pořádá tradiční Kytarohraní a tentokrát se bude i žonglovat. Můžete si udělat procházku historickým centrem města s archeologem hradeckého muzea nebo vzít děti na kostýmovanou procházku Jiráskovými sady s vodníkem Čvachtalem. Na Bílou věž zavítá Polednice.

KYTAROHRANÍ A ŽONGLÉŘI

V pátek od 19:00 pořádá Bajkazyl Hradec Králové tradiční KYTAROHRANÍ, ke kterému se připojí místní žongléři v rámci další zaběhnuté akce HRADEC ŽONGLUJE! "Vemte souseda, partnerku, taťku s mamkou, náhodné kolemjdoucí, sezvěte všechny své přátele a přijďte! Uděláme si bezva večer plný hudby a zábavy!  Aby naše hudební večírky byly ještě pestřejší i do budoucna, chceme dát do pucu piáno!  To se teď krčí u zdi, nechá o sebe zakopávat, sem tam ze sebe nějakému zvědavci vyloudí cosi jako akord a toužebně vyhlíží, kdy už se taky bude moct připojit k zábavě. Servis máme, ale financí je málo. V pátek na vás proto občas zamáváme kloboukem nebo zachrastíme prasátkem a poprosíme o pár kaček na opravu. Koruna nebo pětistovka, budem vděčni za cokoliv."

DOKONALÁ FRAŠKA V AMFITEÁTRU

Lesní divadlo na Chlumu v sobota uvede od 20 hodin představení Dokonalá fraška (autoři Philip LaZebnik, Kingsley Day) v režii Zdeňka Duška. V hlavních rolích se představí Lucie Štěpánková a Ladislav Hampl. "Herbert Gladney strávil deset let prací na knize „Manželství na věky“ a teď je spolu se svou manželkou na turné, které má zvýšit její prodejnost. Ta je mizivá. Navíc se psaní knihy podepsalo na jejich manželství, které vypadá, že „na věky“ nepotrvá. Rozpory se snaží zoufale tutlat, protože kdo by četl manželské rady člověka, jemuž se manželství rozpadá, že? Herbert s manželkou Rebekou se právě ubytovali v dalším hotelu na svém turné a chystají se vystoupit ve večerní show moderátorky Pamely Blairové. Je to show lokálního významu, ale Pam se to snaží změnit a hledá nějakou senzaci, kterou by vytáhla na své hosty. Slídí po hotelu v doprovodu kameramana a čeká na příležitost..."

ARCHEOLÉTO: HISTORICKÉ JÁDRO MĚSTA

V sobotu v 9:00 začíná exkurze s archeologem Muzea východních Čech v Hradci Králové Radkem Bláhou. Navštívíte Gayerova kasárna s dochovanými pozůstatky pevnostního opevnění z 18. století. Dalším cílem budou pozůstatky ravelinu v Šimkových sadech. Cestou do historického jádra na návrší uvidíte část Mýtské brány, včetně dochovaných budov kasáren 18. století a význačnou stavbu chrámu sv. Ducha na Velkém náměstí s blízkými měšťanskými domy. Poslední částí prohlídky budou v půdorysné stopě dochované bývalé areály královského hradu a minoritského kláštera. Vstup zdarma - nutná rezervace.

KELTOVÉ V ARCHEOPARKU

Archeopark pravěku Všestary připravilo víkendový program Keltové na hranicích římského imperia. Uvidíte, jak se žilo římskému vojákovi, výcvik římského legionáře, co se tenkrát jedlo, jak se koval keltský meč, jak si Keltové barvili oblečení, jak se odléval bronz a vyráběla keramika... V sobotu od 10 do 18 hodin a v neděli od 10 do 17 hodin.

POLEDNICE NA BÍLÉ VĚŽI

Bílou věž v Hradci Králové v sobotu úderem 14. hodiny navštíví Polednice. "Věž přesně jako z pohádky - tak trošku tajemná, tak trošku kouzelná... Zkrátka taková, jakou ji neznáte! Přijďte ji objevit a spolu s polednicí řádně prozkoumat! Polednice svým skřehotavým hlasem povypráví tak trochu jinou historii Bílé věže." Sraz před Bílou věží, dítě musí jít s doprovodem dospělé osoby. Vstupenky lze zakoupit v turistickém informačním centru nebo formou eVstupenky.

PUTOVÁNÍ S VODNÍKEM ČVACHTALEM

V neděli v 10:00 začíná v Jiráskových sadech procházka s vodníkem Čvachtalem, který si pro děti připravil všemožné hry a zábavné úkoly. Kostýmovaná interaktivní procházka je vhodná pro děti od 3 do 10 let. Sraz před hlavní bránou Jiráskových sadů. Dítě musí být doprovázeno dospělou osobou. Jednotné vstupné 60 Kč platí pro dospělé i dětské návštěvníky. Kapacita prohlídky je 30 dětských návštěvníků + dospělý doprovod. Vstupenky lze zakoupit v turistickém infocentru nebo formou eVstupenky. Z technických důvodů nelze vstupenky zakoupit na místě před prohlídkou. 


Zobrazit všechny akce na tento víkend
 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na divadlo do Amfiteátru a za římskými legionáři do Archeoparku

I další srpnový víkend nabídne v Hradci Králové pestrou paletu akcí. Lesní divadlo na Chlumu uvede anglickou komedii v hlavní roli s Václavem Vydrou. Na hradeckém letišti se koná festival SodaPop, ve všestarském Archeoparku budou bojovat římští legionáři. Na Tylově nábřeží se…
Čtěte více

ZVEME: Na Marokánce se bude závodit, v kukuřičném poli bloudit po tmě

Naše pravidelná páteční pozvánka na víkend vás tentokrát zavede do písečného lomu Marokánka v hradeckých lesích, kde se bude závodit na kolech. Na Labi jezdí celé léto již tradičně parníčky, vyrazit můžete bloudit do kukuřičného bludiště. Na Šrámkově statku dnes zahraje Honza…
Čtěte více

Zveme: V Hradci se bude o víkendu koncertovat, ochutnávat se budou regionální produkty

Ještě nemáte plány na víkend? V Hradci Králové se bude tentokrát především koncertovat. Na Kavčím plácku se uskuteční druhý ročník festivalu pro kapely tvrdšího ražení Letní HKHC Fest. Na Šrámkově statku v Pileticích zahraje hradecká folková kapela Severka, U Letců budou…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme