Zveme: Na obří lego výstavu či na festival Kosi na vsi

Festival Kosi na vsi se koná v Kosicích.
Festival Kosi na vsi se koná v Kosicích.

Jaké akce přinese druhý červencový víkend v Hradci Králové? Děti můžete vzít na obří výstavu z lega, složenou z 650 tisíc dílků! Na Šrámkově statku v Pileticích zahraje Nadoraz, na Výravě bude koncertovat Lucie, v Kosicích se koná rodinný festival Kosi na vsi. Při komentované prohlídce můžete poznat hradecké fontány.

VELKÁ LEGO VÝSTAVA

"Připravili jsme pro Vás výstavu v Hradci Králové! Pro velký zájem jsme zajistili mnohem větší prostory, abychom se vyhnuli frontám. Uvidíte se s námi ve školní hale v ulici Brněnská 784 v Hradci Králové, naproti studijní a vědecké knihovně," vzkazují pořadatelé Velké lego výstavy. Otevřeno je každý den, kromě pondělí a úterý. Na výstavě uvidíte více než 700 LEGO® setů, 1800 minifigurek a 650 tisíc dílků. Čeká Vás spousta RC modelů LEGO® Technic, závody motorek LEGO® City Stuntz, Aréna pro souboje LEGO® NINJAGO® Spinjitzu, funkční modely železnice se spoustou tratí a vlakových souprav, největší LEGO® sety, sochy pokémonů v životní velikosti, osvětlené modely, herna s klasickými i DUPLO kostkami, kroužek Brick4kids s možností celodenního hlídání dětí, malování na obličej, kvíz o lákavé ceny. Vstupné děti 40 Kč, dospělí 80 Kč.

NADORAZ NA ŠRÁMKOVĚ STATKU

Šrámkův statek Piletice bude dnes od 19 hodin hostit dixielandovou skupinu z Hradce Králové. NADORAZ byl původně folkovou kapelou, ale postupně oblékl dixielandový kabát a dnes po více než dvaceti letech s ironií sobě vlastní, hraje nejen swing, dixieland, country, ale i rap, funky a rock v nenapodobitelném provedení.

LUCIE NA VÝRAVĚ

Letní parket Výrava tuto sobotu rozezní slavné songy od kapely Lucie. Zahraje i Kamil Střihavka & The Leaders! a Honza Křížek se skupinou. Bude se hrát na louce, ne v areálu a začátek je v 18 hodin.

KOSI NA VSI

Již pátý ročník oblíbeného rodinného festivalu v Kosicích startuje v sobotu v pravé poledne. Od 13. hodiny okouzlí svou magií děti i dospělé KOUZELNÍK DAVID KOPECKÝ. Okolo 15. hodiny si vaše ratolesti mohou zazpívat a zatančit s KAROL A KVÍDO, následovat bude autogramiáda a focení. V 16:00 to rozjede albánská dechovka LOVESONG ORCHESTRA. Během přestavby můžete otestovat koordinaci svého těla během pivní soutěže, pak bude mikrofon patřit temperamentní zpěvačce Janě Kociánové, následovat bude mejdan s Cimbálovou muzikou Lašár a okolo 20:30 vystoupí kapela SLZA. Celé odpoledne i večer vás budou bavit naši energičtí a nezničitelní moderátoři Michal Holán a Vojta Drahokoupil.

PO FONTÁNÁCH V HRADCI KRÁLOVÉ

"Srdečně Vás zvu na veřejnou přednášku zaměřenou na fontány v Hradci Králové. Společně si prohlédneme nejstarší a také nejnovější fontány nacházející se v našem krásném městě, a dozvíte se spoustu zajímavých informacích o těchto krásných objektech. Vstupné je ZDARMA!" Začátek bude na pivovarském náměstí ve 14:00 hod. Rezervace nutná na E-mailu .

FARMÁŘSKO POTRAVINÁŘSKÉ TRHY

V sobotu v Ulici Letců u obchodního centra ATRIUM v Hradci Králové pořádá pravidelné farmářské trhy Hradecká kulturní a vzdělávací společnost. Nakupovat můžete od 8:00 do 12:00 hodin. Najdete zde výpěstky a potravinářské výrobky, které prezentují sami producenti. Jejich předností je kladení důrazu na kvalitní suroviny, ekologický způsob zemědělství a tradiční způsoby zpracování surovin.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na Marokánce se bude závodit, v kukuřičném poli bloudit po tmě

Naše pravidelná páteční pozvánka na víkend vás tentokrát zavede do písečného lomu Marokánka v hradeckých lesích, kde se bude závodit na kolech. Na Labi jezdí celé léto již tradičně parníčky, vyrazit můžete bloudit do kukuřičného bludiště. Na Šrámkově statku dnes zahraje Honza…
Čtěte více

Zveme: V Hradci se bude o víkendu koncertovat, ochutnávat se budou regionální produkty

Ještě nemáte plány na víkend? V Hradci Králové se bude tentokrát především koncertovat. Na Kavčím plácku se uskuteční druhý ročník festivalu pro kapely tvrdšího ražení Letní HKHC Fest. Na Šrámkově statku v Pileticích zahraje hradecká folková kapela Severka, U Letců budou…
Čtěte více

Stavíte rádi z lega? Pak vás bude zajímat Dům lega v Hradci

Malí i velcí milovníci známé stavebnice Lego si opravdu přijdou na své. K vidění a ozkoušení nejsou jen stovky stavebnic, ale také funkčních modely železnice s mnoha trasami, sochy pokémonů v životní velikosti, nebo modely na dálkové ovládání. Na zajímavou akci máte možnost…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme