Zveme: Vodáci se sejdou na Biřičce, hudební fanoušci na Rock for People, milovníci růží v rozáriu

Rozárium v hradeckých Kuklenách se otevírá.
Rozárium v hradeckých Kuklenách se otevírá.

Celý víkend bude na hradeckém letišti patřit festivalu Rock for People. Pozor, 5. ročník Hradeckého léta v letním kině Širák je zrušeno. Vodáci mají sraz na Biřičce, soutěžní rozárium v Kuklenách v Hradci Králové chystá dny otevřených dveří. Taneční studio T-BASS pořádá největší break crew battle v Česku, fanoušci Harryho Pottera si jistě nenechají ujít představení Riddikulus! v Adalbertinu. 

HARRY POTTER: RIDDIKULUS!

V pátek od 19:00 se v hradeckém Adalbertinu sejdou příznivci Harryho Pottera. "Od první sovy až po nervyderoucí souboj s pánem zla! Čarodějové, mudlové i motáci, kteří vyrůstali a dospívali za zdmi Bradavic, pojďte sem! Čeká nás bláznivý let světem Harryho Pottera. Sedm knih plných dobrodružství zhuštěných do jednoho představení je nejen poctou fenoménu jedné generace, ale i zábavnou a laskavou karikaturou v podání mladých divadelníků. Naši tři hrdinové – Harry, Ron a Hermiona – budou kličkovat v labyrintu oblíbených scén a přeskakovat pohyblivá příběhová schodiště. Čekejte neočekávané a hůlky mějte vždy připravené!" Přeměny známého příběhu se chopili mladí divadelní stíhači a kulturní platforma OZ Artefakt, jež nabízí příležitosti studentům, absolventům múzických umění a čerstvým talentům. Jejich hlavními zaklínadly jsou humor a melodie, výsledkem je chytlavá parodie. Pozor! Představení není vhodné pro diváky do 15 let!

ROCK FOR PEOPLE

V Parku 360 na hradeckém letišti zahrají Green Day, Fall Out Boy, Biffy Clyro, Royal Blood, Weezer, Skillet, Sum 41, The Pretty Reckless a spoustu dalších kapel. Více o festivalu Rock for People a dopravě na letiště čtěte zde, podrobný program najdete zde.

SOUTĚŽNÍ ROZÁRIUM

Hradecké rozárium v Kuklenách, které slaví 50 let od svého založení, se opět otevře veřejnosti. Růže tam můžete obdivovat od soboty až do 3. července. V sobotu bude otevřeno od 12 do 17 hodin, další dny pak od 9 do 17 hodin.

TANEČNÍ FLOORMASTER 2022

Taneční studio T-BASS pořádá největší break crew battle v Česku. Bitva v tanci FLOORMASTER 2022 začíná v sobotu ve 14 hodin, vítězná crew v profi kategorii si odveze cenu 10 tisíc korun.

VODÁCKÁ AKCE BIŘIČKA

Sobotní vodácká akce na Biřičce začíná ve 13:00. "Je čas oprášit pádla a připravit se na den plný vodácké zábavy!" vzkazují pořadatelé, sousedé z Nového Hradce Králové. Hlavní bod programu zajišťují Hradečtí vodáci z Klubu dětí a mládeže: "Budeme jezdit na kajacích a deblovkách. A vymysleli jsme i doprovodný program, který bude neméně atraktivní. Učitelé a žáci ze ZŠ Pěšinova v Novém Hradci připravili aktivity pro děti. Třeba skákání v pytlích apod. Přijedou i archeologové ze Všestar a o zábavu nebude nouze. Kromě zábavy se určitě dozvíme i spoustu zajímavostí. A protože by to nebyl Nový Hradec, kdyby tu nebyl orientační běh, připravíme i trasu pro začátečníky v orientačním běhu. V tom nám pomáhá OK Slavia Hradec Králové. Zkuste si zazávodit a zjistit, o čem orientační běh je." O občerstvení se postará hospůdka na Biřičce a také Alesio se svým stánkem s kávou, kde samozřejmě nebude chybět Prosecco.

PROMENÁDNÍ KONCERT

Tradiční promenádní koncerty v Jiráskových sadech jsou opět tady, tuto neděli zahraje od 16:00 Dechový orchestr ZUŠ Habrmanova a Nesmyčcový orchestr Pardubice. Občerstvení formou stánkového prodeje je zajištěno. Ti, kteří patří mezi pravidelné návštěvníky promenádních koncertů, si pochvalují příjemně strávená nedělní odpoledne s dobrou hudbou, a to navíc bez vstupného. 

 Zobrazit všechny akce na tento víkend
 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Na divadlo, do letního kina či s Polednicí na Bílou věž

Nadcházející víkend bude v Hradci Králové nabitý kulturou. Nejen, že startuje největší mezinárodní divadelní festival Regiony, ale divadlo se bude hrát i v Lesním divadle na Chlumu. V letním kině se bude promítat závěrečný díl trilogie Jurský svět. Na Bílou věž zavítá Polednice,…
Čtěte více

Rock For People začíná. Očekává se 30 tisíc lidí, jezdit bude kyvadlová doprava

Dnes na hradeckém letišti začíná obrovský festival Rock For People - již 26. ročník. Pořadatelé od středy 15. do soboty 18. června se na letišti v Hradci Králové očekávají 30 tisíc návštěvníků. Přilákaly je hvězdy jako Green Day, Fall Out Boy, Royal Blood či Biffy Clyro. Mezi…
Čtěte více

Zveme: Otevírají se hradecké kostely i zahrada léčivých rostlin

Víkend nabídne v Hradci Králové opět pestrou paletu akcí. Noc kostelů dnes otevře dveře do svatostánků v celém městě, budou se konat prohlídky, koncerty, ochutnávky mešního vína a další zajímavý program. O víkendu si bude možné prohlédnout i Zahradu léčivých rostlin…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme