Zveme: Vodáci se sejdou na Biřičce, hudební fanoušci na Rock for People, milovníci růží v rozáriu

Rozárium v hradeckých Kuklenách se otevírá.
Rozárium v hradeckých Kuklenách se otevírá.

Celý víkend bude na hradeckém letišti patřit festivalu Rock for People. Pozor, 5. ročník Hradeckého léta v letním kině Širák je zrušeno. Vodáci mají sraz na Biřičce, soutěžní rozárium v Kuklenách v Hradci Králové chystá dny otevřených dveří. Taneční studio T-BASS pořádá největší break crew battle v Česku, fanoušci Harryho Pottera si jistě nenechají ujít představení Riddikulus! v Adalbertinu. 

HARRY POTTER: RIDDIKULUS!

V pátek od 19:00 se v hradeckém Adalbertinu sejdou příznivci Harryho Pottera. "Od první sovy až po nervyderoucí souboj s pánem zla! Čarodějové, mudlové i motáci, kteří vyrůstali a dospívali za zdmi Bradavic, pojďte sem! Čeká nás bláznivý let světem Harryho Pottera. Sedm knih plných dobrodružství zhuštěných do jednoho představení je nejen poctou fenoménu jedné generace, ale i zábavnou a laskavou karikaturou v podání mladých divadelníků. Naši tři hrdinové – Harry, Ron a Hermiona – budou kličkovat v labyrintu oblíbených scén a přeskakovat pohyblivá příběhová schodiště. Čekejte neočekávané a hůlky mějte vždy připravené!" Přeměny známého příběhu se chopili mladí divadelní stíhači a kulturní platforma OZ Artefakt, jež nabízí příležitosti studentům, absolventům múzických umění a čerstvým talentům. Jejich hlavními zaklínadly jsou humor a melodie, výsledkem je chytlavá parodie. Pozor! Představení není vhodné pro diváky do 15 let!

ROCK FOR PEOPLE

V Parku 360 na hradeckém letišti zahrají Green Day, Fall Out Boy, Biffy Clyro, Royal Blood, Weezer, Skillet, Sum 41, The Pretty Reckless a spoustu dalších kapel. Více o festivalu Rock for People a dopravě na letiště čtěte zde, podrobný program najdete zde.

SOUTĚŽNÍ ROZÁRIUM

Hradecké rozárium v Kuklenách, které slaví 50 let od svého založení, se opět otevře veřejnosti. Růže tam můžete obdivovat od soboty až do 3. července. V sobotu bude otevřeno od 12 do 17 hodin, další dny pak od 9 do 17 hodin.

TANEČNÍ FLOORMASTER 2022

Taneční studio T-BASS pořádá největší break crew battle v Česku. Bitva v tanci FLOORMASTER 2022 začíná v sobotu ve 14 hodin, vítězná crew v profi kategorii si odveze cenu 10 tisíc korun.

VODÁCKÁ AKCE BIŘIČKA

Sobotní vodácká akce na Biřičce začíná ve 13:00. "Je čas oprášit pádla a připravit se na den plný vodácké zábavy!" vzkazují pořadatelé, sousedé z Nového Hradce Králové. Hlavní bod programu zajišťují Hradečtí vodáci z Klubu dětí a mládeže: "Budeme jezdit na kajacích a deblovkách. A vymysleli jsme i doprovodný program, který bude neméně atraktivní. Učitelé a žáci ze ZŠ Pěšinova v Novém Hradci připravili aktivity pro děti. Třeba skákání v pytlích apod. Přijedou i archeologové ze Všestar a o zábavu nebude nouze. Kromě zábavy se určitě dozvíme i spoustu zajímavostí. A protože by to nebyl Nový Hradec, kdyby tu nebyl orientační běh, připravíme i trasu pro začátečníky v orientačním běhu. V tom nám pomáhá OK Slavia Hradec Králové. Zkuste si zazávodit a zjistit, o čem orientační běh je." O občerstvení se postará hospůdka na Biřičce a také Alesio se svým stánkem s kávou, kde samozřejmě nebude chybět Prosecco.

PROMENÁDNÍ KONCERT

Tradiční promenádní koncerty v Jiráskových sadech jsou opět tady, tuto neděli zahraje od 16:00 Dechový orchestr ZUŠ Habrmanova a Nesmyčcový orchestr Pardubice. Občerstvení formou stánkového prodeje je zajištěno. Ti, kteří patří mezi pravidelné návštěvníky promenádních koncertů, si pochvalují příjemně strávená nedělní odpoledne s dobrou hudbou, a to navíc bez vstupného. 

 Zobrazit všechny akce na tento víkend
 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Můžete jít s experty do lesa na houby nebo na náplavku za jídlem a šperky

Víkendové akce budou v Hradci Králové opět rozmanité. Závodit se bude v prostředí písníku Marokánka v hradeckých lesích, kam vyrazí i houbaři poznávat nové druhy hub spolu s odborníky, na nábřeží se koná Mint Market a Nábřeží žije jídlem. Na Bílou věž dorazí královna a bude…
Čtěte více

ZVEME: Na drakiádu, pohádkový les, dožínky, za gurmány i za herci

Nadcházející víkend v Hradci Králové nabízí pestrou paletu akcí. Na své si přijdou gurmáni, kteří se sejdou na náplavce, ale i sportovní fanoušci - fandit mohou hradeckým fotbalistům i hokejistům. Děti se mohou těšit na drakiádu či na akci Pohádkový les, bohatý program najdou…
Čtěte více

ZVEME: Na dětský den, závody Město na kolech či na canicross se psy

Co nás čeká o víkendu v Hradci Králové? Na své si přijdou děti, milovníci jídla, veteránů i sportu. Pokrmy ze všech koutů světa přijedou na čtyřech kolech na hradecké nábřeží, kde se koná Food Truck Fest. Děti budou mít svůj den na Hradišti v hradeckých lesích. Sraz plánují…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme