Zveme: Na toulky Hradcem s architektem Gočárem či vegan piknik

Na zájemce bude čekat architekt Gočár pod Bílou věží na hradeckém Velkém náměstí.
Na zájemce bude čekat architekt Gočár pod Bílou věží na hradeckém Velkém náměstí. | autor: hradeckralove.cz

Zatímco mezinárodní divadelní festival v Hradci Králové dneškem končí, dvouměsíční letní prázdniny začínají. Školáci, kteří měli dobré známky na vysvědčení, mohou využít vstupu zdarma do městských lázní. Na bojišti Chlum se konají vzpomínkové akce projektu Königgrätz 1866. V sobotu můžete vyrazit poznávat Hradec s architektem Gočárem, v neděli pak na veganský piknik v Komunitní zahradě Střelák, na promenádní koncert či do letního kina.

AQUAPARK ZA DOBRÉ VYSVĚDČENÍ ZDARMA

Městské lázně v Hradci Králové lákají jako každý rok na vstup zdarma všechny školáky mladší deseti let, kteří nebudou mít na vysvědčení horší známku než trojku. Více se dozvíte zde.

MEZINÁRODNÍ DIVADELNÍ FESTIVAL REGIONY

Dnes finišuje oblíbený divadelní festival Regiony, jehož program přinesl do divadel i ulic Hradce Králové celkem 302 představení, koncertů, besed, či workshopů. Co ještě dnes můžete vidět? 

HRADCEM S PANEM GOČÁREM

V sobotu se v 10:00 sejdou pod Bílou věží zájemci o prohlídku Pěšky nebo kočárem Hradcem s panem Gočárem. S architektem Gočárem můžete naplnit celý den zábavným poznáváním známých i méně známých míst Hradce Králové, poslechnete si mnoho poutavých příběhů a užijete si také příjemnou procházku s možností odpočinku a občerstvení, a to jak kratší, kdy si můžete dát třeba kávu a zákusek, nebo i delší na oběd. 

"S panem architektem se sejdete u Bílé věže, vstoupíte do kaple sv. Klimenta, která se tak trochu skrývá pod ní, i do katedály sv. Ducha. Projdete si staré město i jeho terasy, podíváte se do Galerie moderního umění a pohlédnete na město z její střechy. Dozvíte se tak mnoho zajímavého o vývoji Hradce Králové od středověku až do doby první republiky. Architekt Gočár vás pak doprovodí k Muzeu, kde končí první část prohlídkové trasy. V kavárně Muzea se můžete občerstvit a popovídáte si o tom, jak vznikl slavný Salon republiky, proč se tak za první republiky začalo Hradci Králové říkat. Od Muzea pak budete pokračovat dál na druhou část prohlídkové trasy, která je zaměřená na prvorepublikovou architekturu, mimo jiné tak projdete Masarykovo a Ulrichovo náměstí, zastavíte se ve Sboru kněze Ambrože a kolem komplexu Gočárových škol zamíříte na prohlídku Gymnázia J.K.Tyla. A dál? To už bude záležet na vás a na tom, co ještě byste se od pana architekta chtěli dozvědět." V ceně vstupenky je návštěva Galerie moderního umění a Muzea východních Čech. Program končí cca v 18:00, tempo přizpůsobujeme potřebám a přáním skupiny, je proto vhodný i pro seniory a starší děti cca od 12 let.

156. VÝROČÍ BITVY U HRADCE KRÁLOVÉ 

Postava pruského král Viléma I. letos připomene 156. výročí největší bitvy v Čechách. Na bojišti Chlum 1866 nedaleko Hradce Králové se o víkendu opět uskuteční rekonstrukce bitevních událostí na autentických místech bojů s profesionální dramaturgií a komentářem. K vidění bude dobové polní ležení, ukázky střetů jezdectva, bodákové útoky pěchoty, dělostřelectvo a bohaté pyrotechnické efekty.

"Zveme vás na projekt vzpomínkových akcí na největší vojenské střetnutí na českém území v historii, prusko-rakouskou bitvu u Hradce Králové 1866. Akce je mezinárodním setkání klubů vojenské historie, konají se slavnostní přehlídky, koncerty historických muzik, kulturní program a interaktivní odborné předváděcí akce s účinkujícími v historických uniformách a kostýmech."  

VEGAN PIKNIK NA STŘELÁKU

Komunitní zahrada Střelák pořádá v neděli od 15 hodin první vegan piknik: "Budeme na místě od 15 hodin, až do té doby, dokud bude co jíst. Zván je každý, kdo je příznivcem rostlinné stravy. Na pikniku bude pouze jídlo bez živočišných produktů, prosíme o striktní dodržení. Pokud se rozhodnete připravit něco vlastního (Není to podmínkou! Můžete klidně donést nějaké ovoce, v tomto počasí to bude více než ideální, nebo přijít jen ochutnat.) bude nejlepší, když k jídlu donesete i recept, pokud se o recept nechcete dělit, postačí popisek s alergeny. Můžete připsat klidně i své jméno, aby ostatní věděli, kdo je autorem a mohli případně vyřizovat pochvaly." Je možnost i opékání na grilu. Vezměte si s sebou deku, dostatek tekutin, ideálně i váš oblíbený talířek či misku a příbor a především dobrou náladu. Domácí mazlíčci jsou vítáni. 

KDYBY RADŠI HOŘELO V ŠIRÁKU

Letní kino Širák v Hradci Králové zve na nedělní promítání české komedie režiséra Adama Kolomana Rybanského Kdyby radši hořelo. Komedie o dobrovolných hasičích s M. Krobotem, M. Isteníkem a A. Polívkovou v hlavních rolích. Sbor hasičů jedné vesnice bude čelit úplně jiné výzvě, než přináší obvyklý oheň… Film začíná v neděli ve 21:30 hodin, film je nevhodný pro děti do 12 let.

PROMENÁDNÍ KONCERT

Tradiční promenádní koncert je v plánu na nedělní 16. hodinu v Jiráskových sadech. Na soutoku Labe a Orlice v Hradci Králové tentokrát zahraje JH BIG BAND. Vstup je zdarma.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na Marokánce se bude závodit, v kukuřičném poli bloudit po tmě

Naše pravidelná páteční pozvánka na víkend vás tentokrát zavede do písečného lomu Marokánka v hradeckých lesích, kde se bude závodit na kolech. Na Labi jezdí celé léto již tradičně parníčky, vyrazit můžete bloudit do kukuřičného bludiště. Na Šrámkově statku dnes zahraje Honza…
Čtěte více

Zveme: V Hradci se bude o víkendu koncertovat, ochutnávat se budou regionální produkty

Ještě nemáte plány na víkend? V Hradci Králové se bude tentokrát především koncertovat. Na Kavčím plácku se uskuteční druhý ročník festivalu pro kapely tvrdšího ražení Letní HKHC Fest. Na Šrámkově statku v Pileticích zahraje hradecká folková kapela Severka, U Letců budou…
Čtěte více

Zveme: Víkend v Hradci zpestří vodník, Polednice, Keltové i žongléři

Jaké akce nabídne víkend v Hradci Králové? V lesním divadle na Chlumu se bude hrát divadelní představení Dokonalá fraška, ve všestarském Archeoparku pravěku se dozvíte vše o životě Keltů. Bajkazyl pořádá tradiční Kytarohraní a tentokrát se bude i žonglovat. Můžete si udělat…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme