Komunitní zahrada Střelák funguje. Čeká se na první úrodu

O úrodu se starají dobrovolníci.
O úrodu se starají dobrovolníci. | autor: FB Komunitní zahrada Střelák

Ve vysokých truhlících v parku u domu kultury Střelnice zrají jahody a rozkvétají rajčata. S nápadem vytvořit komunitní zahradu přišel spolek Souhra a pomohla Komise místní samosprávy Pražské Předměstí-sever. Už v květnu brigádníci smontovali truhlíky a naplnili je zeminou i kompostem od městské firmy. Z darovaných palet vyrobili zahradní nábytek. Informaci přináší web iDNES.cz.

O adopci truhlíků byl takový zájem, že už jsou rozebrané. Dobrovolníci se však mohou stále přidat. Zahrada přilákala hlavně dvacátníky a třicátníky. „Zahrada funguje! Na tom, aby se to povedlo, se podílelo hrozně moc lidí, zahradníků, zahradnic, dobrovolníků, dobrovolnic, přátel. Všem posíláme jednu velkou mrkev a tisíceré díky,“ ocenili zakladatelé zahrady na Facebooku celý tým fanoušků.

Kromě péče o rostliny už účastníci stihli i podvečerní grilování. Ve čtvrtek 23. června tam chystají oheň i muziku. V létě zřejmě přibudou i kulturní a vzdělávací akce tak, aby kolem zahrady rostla i komunita lidí. Na zahradu grantem přispěla například Nadace Via.

„Jde nám nejen o to, aby si ti, co nevlastní zahradu, mohli pěstovat zeleninu a kompostovat, ale aby se myšlenka komunitního zahradničení dostala do širšího povědomí. Například ve Vídni jsou tyto zahrady součástí každé čtvrti, vytvářejí oázy klidu, spojují místní a zmírňují dopady změny klimatu,“ říká člen místní samosprávy a předseda spolku Souhra Hynek Kaplan.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Za pomoc v době koronaviru si 119 studentů medicíny rozdělí dva miliony korun

Královéhradecký kraj vyplatí finanční odměny za bezmála milion korun mezi 119 mediků, kteří v době nouzového stavu dobrovolně pomáhali ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Finanční dar minulý týden schválila rada kraje. Další milion studentům vyplatí ministerstvo…
Čtěte více

Desítky dobrovolníků v Hradci šijí roušky, pomáhají i firmy, skauti či divadelníci

Během jediného dne se počet dobrovolníků, kteří se zapojili do výzvy „Hradec šije roušky“, takřka zdvojnásobil. Počet pomocníků u šicích strojů již přesáhl sedmdesátku a další přibývají. Vlna solidarity překvapila i samotné iniciátory. Distribuují je do hradecké fakultní…
Čtěte více

Povedlo se vám dobře vychovat děti? Můžete pomoci jiným, jako dobrovolník hradecké organizace

Máte pocit, že jste své rodičovské povinnosti zvládali dobře a jste na ně pyšní? Můžete je předávat dál. V Hradci Královvé od roku 2015 působí organizace HoSt Home-Start ČR. Organizace je zaměřená na podporu rodin v obtížné situaci s alespoň jedním dítětem ve věku do šesti let.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme