Povedlo se vám dobře vychovat děti? Můžete pomoci jiným, jako dobrovolník hradecké organizace

Dobrovolníci mohou pomáhat rodinám.
Dobrovolníci mohou pomáhat rodinám.

Máte pocit, že jste své rodičovské povinnosti zvládali dobře a jste na ně pyšní? Můžete je předávat dál. V Hradci Královvé od roku 2015 působí organizace HoSt Home-Start ČR. Organizace je zaměřená na podporu rodin v obtížné situaci s alespoň jedním dítětem ve věku do šesti let. V termínu 3.-5. dubna pořádá školení dobrovolníků, kteří by jim v její činnosti pomohli.

"Podporujeme celistvost rodiny – i neúplné – a pomáháme vytvářet harmonické a podnětné prostředí pro vývoj dítěte. To všechno tak, aby rodina byla posléze schopna plnit své funkce bez pomoci. Naším hlavním cílem je, aby rodiče zvládali běžnou péči a výchovu dítěte, a zajistili tak dětem šanci na zdravý a zdárný vývoj,“ říká Hana Vojtíšková z organizace HoSt Home-Start ČR.

Organizace nyní hledá dobrovolníky – další zkušené rodiče a prarodiče, kteří mají zájem a chuť předávat své zkušenosti rodinám potřebujícím pomoc. A jak konkrétně pomoc vypadá? Dobrovolníci klientům především naslouchají a sdílejí s nimi své zkušenosti. Chápou a nesoudí. Za klienty docházejí zpravidla jedenkrát týdně na dvě až tři hodiny. Věnují se spolu činnostem, ve kterých si je maminka – klientka – v péči o děti a domácnost nejméně jistá. Společně vaří, drží palce při zvykání ve školce nebo spolu třeba objevují radost ze společné hry. Vstupují tak přímo do přirozeného prostředí rodiny, které zásadním  způsobem  podmiňuje další rozvoj malých dětí, a mají možnost pomáhat zevnitř. "Našich dobrovolníků si velmi vážíme a pečujeme o ně. Nabízíme jim důkladné vstupní proškolení, průběžnou podporu a konzultace, pravidelné supervize, přátelskou atmosféru, získávání nových vědomostí a dovedností,“ dodává Hana Vojtíšková. Školení dobrovolníků je letos plánované v termínu 3.– 5. dubna.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Komunitní zahrada Střelák funguje. Čeká se na první úrodu

Ve vysokých truhlících v parku u domu kultury Střelnice zrají jahody a rozkvétají rajčata. S nápadem vytvořit komunitní zahradu přišel spolek Souhra a pomohla Komise místní samosprávy Pražské Předměstí-sever. Už v květnu brigádníci smontovali truhlíky a naplnili je zeminou i…
Čtěte více

Lidé z Ukrajiny budou mít MHD zdarma, město se chce postarat i o děti

Vzhledem k mimořádné situaci mají váleční uprchlíci z Ukrajiny v Hradci Králové veřejnou dopravu zdarma. Pouze se v případě kontroly musí prokázat platným pasem či jiným dokumentem prokazující totožnost a statut běžence. Občané Ukrajiny jsou také postupně ubytováváni v městských…
Čtěte více

Centrum pomoci, ubytování i autobusy nabízí Hradec Ukrajincům

Od minulého týdne probíhají na hradecké radnici pravidelná jednání k zajištění potřebné pomoci Ukrajině a jejím občanům během ukrajinsko-ruského konfliktu. Kromě oslovení a nabídnutí pomoci partnerskému městu Černihiv začala radnice připravovat městské ubytovny a byty, které by…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme