Zveme: Na divadlo, do letního kina či s Polednicí na Bílou věž

Představení v Lesním divadle na Chlumu v hlavní roli s Petrem Nárožným.
Představení v Lesním divadle na Chlumu v hlavní roli s Petrem Nárožným. | autor: Amfiteátr Chlum

Nadcházející víkend bude v Hradci Králové nabitý kulturou. Nejen, že startuje největší mezinárodní divadelní festival Regiony, ale divadlo se bude hrát i v Lesním divadle na Chlumu. V letním kině se bude promítat závěrečný díl trilogie Jurský svět. Na Bílou věž zavítá Polednice, na Hučáku se bude vítat léto, letní věci a oblečení můžete vyměňovat na swapu ve Fly Zone Parku.

MEZINÁRODNÍ DIVADELNÍ FESTIVAL REGIONY

Nabitý program přinese během osmi dnů 302 představení, koncertů, besed, či workshopů, k němu se připojí i padesátka produkcí dalších pořadatelů v rámci OFF programu. To vše se bude odehrávat na 38 místech v celém historickém centru Hradce Králové, v Klicperově divadle, Divadle Drak a jejich okolí či v Žižkových a Šimkových sadech. Více o divadelním fesivalu čtěte zde.

DIVADLO V AMFITEÁTRU NA CHLUMU

Dnes ve 20:00 začíná v Lesním divadle na Chlumu představení V Paříži bych tě nečekala tatínku od Jeana Barbiera v režii Jana Nováka. Petr Nárožný se představí v české přemiéře komedie o pařížském dobrodružství sympatického venkovana: "Výběrčí přímých daní ze zapadlého provinčního městečka se jednoho dne rozhodne, že překvapí svoji dceru a navštíví ji v Paříži. Starostlivý otec s podivem zjišťuje, že jeho milovaná dcera již nepracuje v pojišťovně, ale pohybuje se jako společnice ve světě velké politiky a obchodu, ve kterém se rázem ocitá i on. V tomto spletitém prostředí se tatínek rychle zorientuje, a když okouzlí manželku svého nejvyššího šéfa, zcela to změní jeho život, budoucnost dcery, a dokonce i složení vlády. Rozjede se uragán záměn a komických situací, které neberou konce..."

JURSKÝ SVĚT V LETNÍM KINĚ

Dnes ve 21:45 začíná v Letním kině Širák v Hradci Králové akční dobrodružný americký film v režii Colina Trevorrowa a pod bedlivým dozorem produkujícího Stevena Spileberga. Jurský svět: Nadvláda je film nevhodný do 12 let a má český dabing. "Dinosauři žijí mezi námi… Velkolepá tečka za Jurským parkem a Jurským světem hledá odpověď na otázku, zda bychom mezi dinosaury přežili i my."

POLEDNICE VE VĚŽI

V sobotu od 14:00 zavítá na hradeckou Bílou věž Polednice. "Věž přesně jako z pohádky - tak trošku tajemná, tak trošku kouzelná... zkrátka taková, jakou ji neznáte! Přijďte ji objevit a spolu s polednicí řádně prozkoumat! Polednice svým skřehotavým hlasem povypráví tak trochu jinou historii Bílé věže." Sraz před Bílou věží. Dítě musí jít s doprovodem dospělé osoby. Vstupenky lze zakoupit v turistickém informačním centru nebo formou eVstupenky.

SPORT HRADEC CUP 2022

V sobotu od 8 hodin startuje na Hřišti TJ Slavia Hradec Králové charitativní turnaj Sport Hradec Cup. "Zveme Vás se všemi, kteří se podílejí na Sport Hradec Cupu k završení dalšího ročního snažení a pomoci hendikepovaným."

VÍTÁNÍ LÉTA NA HUČÁKU

Přivítejte léto na Hučáku. V sobotu od 9 hodin hostí Malá vodní elektrárna Hučák v Hradci Králové akci: "Začátek prázdnin ve znamení sluníčka a letních koupaček s vámi oslaví Saharák, Vodouch a další skřítci Eneři. Těšit se můžete na tvořivé dílničky, zábavné pokusy, virtuální realitu a samozřejmě i prohlídku elektrárny." Vstup je zdarma.

SWAP HK II. - LETNÍ EDICE

V neděli od 9:00 ve Fly Zone Parku můžete "swapovat". Co je to swap? Vzájemná výměna. "Přijďte si před prázdninami zaswapovat, provětrat skříně a doplnit je o nové letní kousky! Přineste co nenosíte (ideálně jarní/letní oblečení), a na oplátku si vyberte a odneste zdarma to, co se Vám líbí. Swapujeme DÁMSKÉ, PÁNSKÉ a DĚTSKÉ oblečení, šály, šátky, kabelky, boty, hračky, domácí potřeby apod."

Zobrazit všechny akce na tento víkend

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na Andělské zpívání, čertovské jízdy i Mikuláše na Bílé věži

Jaké akce přinese do Hradce Králové druhý adventní víkend? Mikuláš v doprovodu čertů a anděla se podívá na Hučák, na dětskou železnici i na Bílou věž. Zažít advent můžete na Šrámkově statku v Pileticích nebo u vánočního stromu v Bistru U Dvou přátel.
Čtěte více

ZVEME: Na rozsvícení vánočních stromů, muzejní trhy i výrobu adventních věnců

První adventní víkend v Hradci Králové přinese tradiční Muzejní adventní trh s řemeslnými výrobky. V neděli se slavnostně rozsvítí vánoční stromy na Velkém náměstí, kde bude i koncert, na Masarykově náměstí i na Novém Hradci Králové, kde také naplánovali program. Vyrobit si…
Čtěte více

Čerti na věži a Mikulášský trolejbus. Oblíbené akce se vrací

Po dvouleté pauze se v Hradci Králové opět spouští akce spojené s příchodem Mikuláše a čertů. Pro rodiny s dětmi je na Velkém náměstí 4. prosince nachystaný zábavný program Čerti, z věže ven. Další den zase bude po městě jezdit Mikulášský trolejbus, který již…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme