Zveme: Otevírají se hradecké kostely i zahrada léčivých rostlin

O víkendu se otevře Zahrada léčivých rostlin Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové.
O víkendu se otevře Zahrada léčivých rostlin Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. | autor: vikendotevrenychzahrad.cz

Víkend nabídne v Hradci Králové opět pestrou paletu akcí. Noc kostelů dnes otevře dveře do svatostánků v celém městě, budou se konat prohlídky, koncerty, ochutnávky mešního vína a další zajímavý program. O víkendu si bude možné prohlédnout i Zahradu léčivých rostlin Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy. Hradec poběží pro planetu, na Kavčáku začínají pravidelné páteční programy, koná se výstava kaktusů.

LÉTO NA KAVČÁKU

Každý pátek naleznete na Kavčím plácku v Hradci Králové otevřené pobočky několika hradeckých podniků, zároveň akci doplní různorodý program pořádaný spolkem Lodivadlo - Boatheatre, z.s.. Dnes od 16 hodin se můžete těšit na Kapelu Lévi nebo Danu Panchártkovou. Kromě pátečních akcí budou na plácku konány festivaly a pravidelný Hospodský kvíz, který se sem přesune z Mooney Café & Bar.

KONCERT V KOSTELE PŘI SVÍČKÁCH

Romantic band Petra Hubáčka zahraje dnes večer od 20 hodin v kostele sv. Jana Křtitele Na Zámečku na Novém Hradci Králové. Koncert při svíčkách se koná u příležitosti královéhradecké Noci kostelů. Vstup je zdarma. Na program v dalších hradeckých kostelech se můžete podívat zde.

HRADEC BĚŽÍ PRO PLANETU

Historicky 1. ročník běhu Hradec běží pro Planetu se poběží dnes v Jiráskových sadech na soutoku v Hradci Králové. Od 16.00 bude probíhat prezence, hlavní závod startuje v 17.30 a speciální večerní ve 21.30. Těšit se můžete na krásné tratě podél řek Labe a Orlice, nabízíme rovněž zajímavý doprovodný program a pro zájemce nebude chybět ani večerní přednáška. Na své si zkrátka přijdou všichni, ať už sportovci, ochránci přírody či rodiny s dětmi.

SVÍTÁNÍ NA BÍLÉ VĚŽI 

Výjimečná příležitost prožít svítání z ochozu Bílé věže a vychutnat neopakovatelnou atmosféru probouzejícího se města budete mít v sobotu. Sraz účastníků je vždy nejméně 15 minut před časem svítání - východu slunce před Bílou věží - který tentokrát připadne na 4:46 hodin. Počet účastníků je omezen na 30.

VÝSTAVA KAKTUSŮ

V sobotu od 7:00 se na Náměstí 28. října sejdou nadšenci do kaktusů. Klub kaktusářů v Hradci Králové ve spolupráci se SŠSOG Hradec Králové, obor zahradník, připravili výstavu kaktusů, která potrvá ve stanu na náměstí až do neděle. Otevřeno je v pátek a sobotu od 7 do 19 hodin, v neděli pak od 7 do 16 hodin.

VÍKEND OTEVŘENÝCH ZAHRAD

V sobotu v 8:00 otevírá svoje brány Zahrada léčivých rostlin Farmaceutické fakulty UK, která zabezpečuje pěstování léčivých rostlin pro pedagogické a výzkumné účely. Zabývá se i sběrem semen pro mezinárodní výměnu. Otevřená veřejnosti bude zahrada u zimního stadionu v Hradci Králové v sobotu a v neděli od 8 do 18 hodin. Návštěvníci si mohou prohlédnout sbírkový skleník, střešní zahradu, rosárium, sbírku pivoněk, francouzskou zahradu, Naučnou stezku farmacie a další zajímavosti.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Ochranné sítě zatím na Bílé věži nejsou. Navržená řešení se nelíbí památkářům

Do konce minulého roku měly ochozy Bílé věže v Hradci Králové zakrývat ochranné sítě. Minulé vedení magistrátu se k zásahu do symbolu Hradce odhodlalo kvůli častým sebevražedným skokům. Jenže památkářům se navržená řešení nelíbí, a tak dominanta města zůstává tak, jak je.…
Čtěte více

ZVEME: Na burgery, sportovní hry, folklorní festival a dětský den

Víkend bude v Hradci Králové a okolí opět bohatý na kulturní i sportovní akce. S dětmi můžete vyrazit na dětský den na Chlum nebo na mašinky do Domu dětí a mládeže. Na Bílou věž můžete i po tmě, koná se folklorní festival, Hradecké sportovní hry a ve Furutu můžete ochutnat…
Čtěte více

ZVEME: Bude se slavit den rodiny, koná se Nábleší i festival v letním kině

Jaké akce nabídne víkend v Hradci Králové? Konají se oblíbené farmářské trhy, tentokrát s kůzlátky. Do letního kina Širák můžete vyrazit na festival Na jednom břehu, který slaví 20 let své existence. Den rodiny se bude slavit v Žižkových sadech i na Hučáku.
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme