Zveme: Otevírají se hradecké kostely i zahrada léčivých rostlin

O víkendu se otevře Zahrada léčivých rostlin Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové.
O víkendu se otevře Zahrada léčivých rostlin Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. | autor: vikendotevrenychzahrad.cz

Víkend nabídne v Hradci Králové opět pestrou paletu akcí. Noc kostelů dnes otevře dveře do svatostánků v celém městě, budou se konat prohlídky, koncerty, ochutnávky mešního vína a další zajímavý program. O víkendu si bude možné prohlédnout i Zahradu léčivých rostlin Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy. Hradec poběží pro planetu, na Kavčáku začínají pravidelné páteční programy, koná se výstava kaktusů.

LÉTO NA KAVČÁKU

Každý pátek naleznete na Kavčím plácku v Hradci Králové otevřené pobočky několika hradeckých podniků, zároveň akci doplní různorodý program pořádaný spolkem Lodivadlo - Boatheatre, z.s.. Dnes od 16 hodin se můžete těšit na Kapelu Lévi nebo Danu Panchártkovou. Kromě pátečních akcí budou na plácku konány festivaly a pravidelný Hospodský kvíz, který se sem přesune z Mooney Café & Bar.

KONCERT V KOSTELE PŘI SVÍČKÁCH

Romantic band Petra Hubáčka zahraje dnes večer od 20 hodin v kostele sv. Jana Křtitele Na Zámečku na Novém Hradci Králové. Koncert při svíčkách se koná u příležitosti královéhradecké Noci kostelů. Vstup je zdarma. Na program v dalších hradeckých kostelech se můžete podívat zde.

HRADEC BĚŽÍ PRO PLANETU

Historicky 1. ročník běhu Hradec běží pro Planetu se poběží dnes v Jiráskových sadech na soutoku v Hradci Králové. Od 16.00 bude probíhat prezence, hlavní závod startuje v 17.30 a speciální večerní ve 21.30. Těšit se můžete na krásné tratě podél řek Labe a Orlice, nabízíme rovněž zajímavý doprovodný program a pro zájemce nebude chybět ani večerní přednáška. Na své si zkrátka přijdou všichni, ať už sportovci, ochránci přírody či rodiny s dětmi.

SVÍTÁNÍ NA BÍLÉ VĚŽI 

Výjimečná příležitost prožít svítání z ochozu Bílé věže a vychutnat neopakovatelnou atmosféru probouzejícího se města budete mít v sobotu. Sraz účastníků je vždy nejméně 15 minut před časem svítání - východu slunce před Bílou věží - který tentokrát připadne na 4:46 hodin. Počet účastníků je omezen na 30.

VÝSTAVA KAKTUSŮ

V sobotu od 7:00 se na Náměstí 28. října sejdou nadšenci do kaktusů. Klub kaktusářů v Hradci Králové ve spolupráci se SŠSOG Hradec Králové, obor zahradník, připravili výstavu kaktusů, která potrvá ve stanu na náměstí až do neděle. Otevřeno je v pátek a sobotu od 7 do 19 hodin, v neděli pak od 7 do 16 hodin.

VÍKEND OTEVŘENÝCH ZAHRAD

V sobotu v 8:00 otevírá svoje brány Zahrada léčivých rostlin Farmaceutické fakulty UK, která zabezpečuje pěstování léčivých rostlin pro pedagogické a výzkumné účely. Zabývá se i sběrem semen pro mezinárodní výměnu. Otevřená veřejnosti bude zahrada u zimního stadionu v Hradci Králové v sobotu a v neděli od 8 do 18 hodin. Návštěvníci si mohou prohlédnout sbírkový skleník, střešní zahradu, rosárium, sbírku pivoněk, francouzskou zahradu, Naučnou stezku farmacie a další zajímavosti.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Na divadlo, do letního kina či s Polednicí na Bílou věž

Nadcházející víkend bude v Hradci Králové nabitý kulturou. Nejen, že startuje největší mezinárodní divadelní festival Regiony, ale divadlo se bude hrát i v Lesním divadle na Chlumu. V letním kině se bude promítat závěrečný díl trilogie Jurský svět. Na Bílou věž zavítá Polednice,…
Čtěte více

Zveme: Vodáci se sejdou na Biřičce, hudební fanoušci na Rock for People, milovníci růží v rozáriu

Celý víkend bude na hradeckém letišti patřit festivalu Rock for People. Pozor, 5. ročník Hradeckého léta v letním kině Širák je zrušeno. Vodáci mají sraz na Biřičce, soutěžní rozárium v Kuklenách v Hradci Králové chystá dny otevřených dveří. Taneční studio T-BASS pořádá největší…
Čtěte více

Zveme: Na dětský den, folklorní festival, muzejní noc či sraz veteránů

Co se bude dít o víkendu v Hradci Králové a blízkém okolí? Nabídka víkendových akcí je pestrá, můžete si zasportovat na cyklomaratonu, vyrazit v rámci muzejní noci zdarma do hradeckých muzeí a galerií, obdivovat legiovlak na nádraží, veterány na Stříbrném rybníku nebo vzít děti…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme