Zveme: Na Halloweenskou party, divadelní premiéry či dětský filmový festival

Trhy budou na královéhradeckém Masarykově náměstí v rámci oslav sobotního státního svátku.
Trhy budou na královéhradeckém Masarykově náměstí v rámci oslav sobotního státního svátku. | autor: hradeckralove.cz

Kam vás tentokrát zavede naše pravidelná páteční pozvánka na víkendové akce v Hradci Králové a blízkém okolí? Hradecké Klicperovo divadlo chystá na tento víkend hned dvě premiéry: v pátek se můžete těšit na Spybox, debut herce Jakuba Tvrdíka, a v sobotu pak na detektivku Osm žen. Bio Central zve dnes večer na Halloweenskou party v kostýmech, o víkendu pak pořádá dětský filmový festival Malé oči. Na Masarykově náměstí se v sobotu konají oslavy státního svátku Den vzniku samostatného Československého státu, součástí budou i trhy. Zámek Hrádek u Nechanic vás o tomto víkendu pustí i do sklepů s technickým vybavením.

Halloweenská party v kostýmech

"Pojďme se navzájem vyděsit!" zve hradecké Bio Central na páteční Halloweenskou kostýmovou party. "Tedy vzýváme vás, strašidla, duchové, čarodějky a čarodějové, lesní žínky a všechny ostatní dimenze bytí - pojďte se s námi zatočit v čarodějném reji! Ti nejkrásnější a nejstrašidelnější budou odměněni, ti méně krásní se mohou odměnit výhrou v soutěžích." Halloweenský rej začíná ve 20 hodin v kině a videokavárně, vstupné je dobrovolné.

Premiéry v Klicperově divadle

Spybox je debut Jakuba Tvrdíka napsaný na tělo jeho kolegům z pánské šatny. V hlavní roli se v pátek od 19 hodin ve Studiu Beseda představí muži všech věků, podob a charakterů, a to v režii Adély Laštovkové Stodolové. "Vítejte ve Spyboxu, moderní vymoženosti, díky níž můžete nahlédnout na pánské toalety, aniž by o vás měli přítomní pánové tušení. Každý, kdo si v televizi pustí nový díl realityshow, každý, kdo se připojí na nelegální webové stránky a sleduje cizí životy, každý, kdo vysedává s dalekohledem na balkoně, chce vidět nějakou pikanterii, nechutnost, zločin, nebo alespoň trapas. Toho všeho se vám při návštěvě Spyboxu dostane." Inscenace Osm žen má předpremiéru na hlavní scéně Klicperova divadla rovněž v pátek od 19 hodin, premiéra je naplánována na sobotní večer. Detektivní hru francouzského dramatika Roberta Thomase, kterou proslavil hudební film Francoise Ozona z roku 2002, režíroval Petr Štindl. 

Oslavy dne vzniku samostatného Československého státu 

Na hradeckém Masarykově náměstí se v sobotu od 9 do 15 hodin konají oslavy státního svátku. Hned ráno zahraje Brys Band Hradec Králové pod vedením Martina Berdycha, poté vystoupí mažoretky. V deset hodin začíná slavnostní akt u pomníku T. G. Masaryka, v 11:15 vystoupí Dechový orchestr města Hradec Králové, který řídí Ladislav Tyrner a Zdeněk Hrbek. Odpoledne se můžete těšit na komponované vystoupení žáků a lektorů Ambrozie. Součástí je i trh lidové tvorby a uměleckých řemesel a bohatá nabídka občerstvení.

Zvonění na zvon Augustin

Při příležitosti sobotního státního svátku se můžete zúčastnit zvonění na zvon Augustin na Bílé věži. Zvonění začíná v poledne, sraz je nejméně 15 minut před časem zvonění pod Bílou věží. Počet účastníků je omezen na 15, vstupné stojí 200 korun, v ceně není prohlídka Bílé věže.

Zámecké podzemí Hrádku u Nechanic 

Prohlídka zámeckých sklepů s ukázkou technických vymožeností vás o víkendu čeká na zámku Hrádek u Nechanic. Během prohlídky si můžete prohlédnout původní kotle z 19. století nebo elektrické rozvody z roku 1914, prohlídky sklepů jsou samostatným okruhem, který trvá maximálně půl hodiny. Tělesně handicapovaným se prohlídka nedoporučuje, sebou byste měli mít pevnou obuv a teplejší oblečení. ​Rezervace je nutná, otevřeno je od 10 do 16 hodin.

Dětský filmový festival Malé oči

Kino Central připravilo pro děti víkendový program filmových lahůdek a interaktivních programů. V sobotu poběží animované filmy Cesta do fantazie a Ovečka Shaun ve filmu, kterou ozvláštní živý dabing. Z krátkometrážních filmů se děti mohou těšit na výběr z festivalu Prague Shorts. Festival začne v sobotu v 9 hodin maratonem legendárního seriálu Návštěvníci, připraveny budou i filmově-výtvarné dílny v předsálí kina či nedělní takzvané Šmejdění po kině.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Augustin má zpět své srdce. Kdy zazvoní?

Srdce hradeckého zvonu Augustin, které upadlo při štědrovečerním zvonění v loňském roce, je zase zpět na svém místě. Během dnešního rána provedla opravu odborná firma AB zvony a hodiny, a to podle odsouhlaseného způsobu a rozsahu stanoveného památkáři. Zvon je znovu plně funkční…
Čtěte více

Bílá věž je uzavřená. Augustinu upadlo srdce, a tak na Nový rok nezazvoní

Zvonu Augustin v Hradci Králové upadlo při štědrovečerním zvonění kované srdce. Dopadlo na dřevěnou podlahu Bílé věže a památka je teď z bezpečnostních důvodů uzavřená pro návštěvníky. Kované srdce dopadlo na dřevěnou podlahu pod osmitunovým zvonem. Ten je třetím největším…
Čtěte více

ZVEME: Hradec rozsvítí lampionový průvod a halloweenské akce

První listopadový víkend v Hradci Králové bude patřit hlavně svátku Halloween. Speciální akci pořádá Fly Zone Park v Atriu, dětská železnice na náměstí 5. května, do ulic v sobotu večer vyrazí lampionový průvod. Bude se hrát hokej, Bílá věž na Velkém náměstí se otevře i po…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme