ZVEME: Hradec rozsvítí lampionový průvod a halloweenské akce

Lampionový průvod v Hradci Králové.
Lampionový průvod v Hradci Králové. | autor: ZŠ Sion

První listopadový víkend v Hradci Králové bude patřit hlavně svátku Halloween. Speciální akci pořádá Fly Zone Park v Atriu, dětská železnice na náměstí 5. května, do ulic v sobotu večer vyrazí lampionový průvod. Bude se hrát hokej, Bílá věž na Velkém náměstí se otevře i po setmění.

HALLOWEENSKÁ JÍZDA

Dětská železnice se v sobotu od 15 do 18:30 rozjede v duchu Halloweenu. Čeká vás vyzdobený a osvětlený park a děti dostanou malou nadílku. Jedna jízda, což jsou dvě kola, stojí 40 korun. "Přineste s sebou malé světýlko, dýni (klidně postačí i zavařovací sklenice se svíčkou) a rozsviťte s námi park," vzkazjí pořadatelé.

MĚSTO PLNÉ LAMPIONŮ

ZŠ Sion pořádá jubilejní 20. ročník akce Město plné lampionů. Hradec se lampiony rozsvítí v sobotu navečer. Velkého lampionového průvodu se každoročně účastní několik tisíc dětí i dospělých a je tradiční součástí podzimního Hradce Králové. Začátek akce bude i letos v Jiráskových sadech u altánku v 17 hodin. Z Jiráskových sadů se průvod s lampiony vydá směrem k zimního stadionu, kolem elektrárny na most Hučák, po náplavce pod mosty až na náplavku u Náměstí 5. května. Účast je zdarma, pro dětské účastníky jsou připraveny drobné dárky. 

HALLOWEEN VE FLY

Fly Zone Park v obchodním centru Atrium v Hradci Králové v pátek od 9 hodin pořádá HALLOWEEN, kdy zábavní centrum ožije v duchu tohoto strašidelného svátku: "Všichni budeme v kostýmech a park bude přehlídkou strašidelných dekorací." Sleva na vstupném pro návštěvníky v kostýmech. Vstup do opravdu tajemných komnat, kam se jen tak nepodíváte! Soutěž o nejlepší kostým. Lahodné halloweenské občerstvení. "Rádi byste se proměnili v skutečná monstra? Žádný problém! Máme připravené malování na obličej," zvou organizátoři. Děti čekají úkoly s atraktivními odměnami. 

HOKEJISTÉ VYZVOU BUDĚJOVICE

MOUNTFIELD HK se v pátek od 18 hodin utká s klubem BANES MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE, hokejovou extraligu můžete sledovat a fandit hradeckým hokejistům v ČPP Areně.

NOČNÍ PROHLÍDKA NA BÍLÉ VĚŽI

V sobotu mezi 18. a 22. hodinou se dominanta hradeckého Velkého náměstí otevře veřejnosti. Noční nekomentovaná prohlídka Bílé věže je vždy první sobotu v měsíci. Poslední vstup bude umožněn vždy 60 minut před koncem otevírací doby. Netřeba rezervací ani dopředu zakoupených vstupenek. Z bezpečnostních důvodů je počet návštěvníků věže v jednom okamžiku omezen na maximální počet 30 osob. Toto omezení platí i pro organizované hromadné návštěvy. Na ochozu jsou umístěny dalekohledy, které fungují po vhození 10 a 20 korunové mince.

Zobrazit všechny akce na tento víkend 

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Hradec navštíví Mikuláš i Krampusové. Koná se adventní trh

Začíná advent a Hradcem Králové se poprvé rozeznějí koledy. Těšit se můžeme na adventní trhy, Mikulášské slavnosti, čertovské jízdy na dětské železnici, Krampusáky, Andělské zpívání u vánočního stromu nebo Mikulášský vodácký půlmaraton...
Čtěte více

ZVEME: Na hokej, fotbal, divadlo, bleší trh a podzimní koncert

Co se bude dít o víkendu v Hradci Králové? V hotelu Černigov se budou koštovat ta nejlepší česká a moravská vína, Královéhradecký komorní orchestr zve na svůj podzimní koncert. Zápasy o víkendu odehrají hradečtí fotbalisté i hokejisté, děti mohou do divadla Drak na Šípkovou…
Čtěte více

ZVEME: Na oslavy státního svátku, noc divadel i výlov rybníka

Prodloužený víkend nabídne rozmanité akce, od oslav státního svátku, přes výlov hradeckého rybníku Výskyt až po hokejovou extraligu a noc divadel.

Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme