Zveme: Na dětskou rally show, za paromily, veterány či na parkur

Nábřeží paromilů vás bude bavit po celou sobotu.
Nábřeží paromilů vás bude bavit po celou sobotu. | autor: hradeckralove.cz

Víkendová nabídka akcí je v Hradci Králové a blízkém okolí tentokrát opravdu rozmanitá. Děti si dnes mohou na Malšovickém stadionu zkusit řídit motokáry nebo se svézt v rally autě s profesionálem za volantem. Na obou březích řeky Labe se můžete v sobotu těšit na tradiční akci Nábřeží paromilů, uvidíte parní válec, lokomobily, hasičské stříkačky, lokomotivy a modely parních strojů, ale i stabilní stroje a auto i moto veterány. Další veterány můžete obdivovat během sobotní vyjížďky v centru Hradce Králové, a nasát tak nostalgii první poloviny dvacátého století při Memoriálu Zdeňka Kuthana. Čeká vás také sobotní noční prohlídka Hradce, nedělní putování za hradeckými skřítky a vílami či farmářské trhy.

Dětská show na stadionu

Na Malšovickém stadionu se v pátek od 11 do 19 hodin koná obří dětská show. "Jako spolujezdci se budete po stadionu řítit v rally autě s profesionálem za volantem. Můžete řídit motokáry a bugi, vylezete po horolezecké stěně, navštívíte ZOO park, zahrajete si s Fotbalovou akademií FC Hradec Králové fotbal, zastřílíte si ze vzduchovky, luku, či kuše a osvěžíte se na vodních atrakcích," lákají pořadatelé Klub FC Hradec Králové ve spolupráci s partnery pořádající Rally show. Návštěvníci si také mohou prohlédnout ukázky od Policie ČR, hasičů a Vojenské polní nemocnice z Hradce Králové.

Grand prix v parkurovém skákání

Jedenáctý ročník třídenních závodů v prakurovém skákání o výšce překážek do 140 cm se koná o víkendu v Hradci Králové. Soutěží v kategoriích děti, junioři, mladí jezdci a senioři se zúčastní jezdci a koně z celé republiky. Doprovodný program pro děti i dospělé nabízí například hyporehabilitace, jízdy na oslících nebo malování na obličej. Občerstvení je v areálu Hradeckého jezdeckého klubu zajištěno, vstup je zdarma.

Nábřeží paromilů 

Jubilejní 15. mezinárodní ročník Nábřeží paromilů se uskuteční v sobotu na Smetanově a Eliščině nábřeží a také v parčíku na náměstí 5. května, a to v době od 10 do 16 hodin. Jde o ojedinělou letní evropskou akci určenou vlastníkům parních strojů či jejich replik i široké veřejnosti, kterou historie páry zajímá. Návštěvníci uvidí například parní válec, lokomobily, hasičské stříkačky, lokomotivy, modely parních strojů, ale také stabilní stroje a auto i moto veterány. Akce bude proti minulým létům rozšířena o řadu novinek, slibují pořadatelé. Cena vstupného je 30 korun.

Farmářské trhy v kasárnách

Tradiční hradecké farmářské trhy se opět konají v sobotu dopoledne v areálu Gayerových kasáren. Návštěvníci zde najdou stánky se širokým sortimentem českého zboží a jarní nabídkou. Své výpěstky a výrobky budou prezentovat sami pěstitelé, chovatelé či malozpracovatelé, kteří ve své činnosti kladou především důraz na kvalitní suroviny a ekologický způsob zemědělství. Vstup je volný, otevřeno je od 8 do 12 hodin.

17. Hradecká veterán rallye

V sobotu se v Hradci Králové zastaví tradiční vyjížďka historických automobilů a motocyklů pořádaná jen jednou za dva roky, která vyjíždí ráno z Deštného v Orlických horách. Na Memoriálu Zdeňka Kuthana budou k vidění auto i moto veteráni československé i zahraniční výroby, nově zrenovované i dochované v původním stavu a samozřejmě i posádky vozů budou dobově oblečené. Vstup je zdarma, na hradeckém Masarykově náměstí mají naplánovanou přestávku od 12 do 15:30.

Noční prohlídka Hradce

Podívejte se v sobotu večer s průvodcem na známá či méně známá hradecká místa i za měsíčního svitu, nakoukněte do míst, která znáte jen za denního světla. Délka prohlídky je cca 90 minut, sraz je ve 21 hodin u Infocentra HK na Eliščině nábřeží. Prohlídka se uskuteční při minimálním počtu pěti účastníků, vstupenky je nutné zakoupit vždy do pátku do 18 hodin na stránkách www.hkpoint.cz.

Pohádkové putování

"V noci, když staré domy kolem Bílé věže usínají, objeví se malinkatá bytost. V ruce drží kamínek, kterým když ťukne o zem, začnou se dít věci..." Chcete se dozvědět, kde bydlí hradečtí skřítkové a víly? Poznejte s nimi kousek historie města a zatoulejte se po královéhradeckém nábřeží až do nádherných Jiráskových sadů. Nedělní putování je vhodné pro děti od 3 do 6 let, pro maminky a tatínky i s kočárky. Délka putování je zhruba 50 minut, sraz je v neděli v 10 hodin u Infocentra HK na Eliščině nábřeží.

Prohlídky Hrádku u Nechanic s hraběnkou

Prohlídky pro děti s paní hraběnkou či mladou komtesou o víkendu opět pořádá zámek Hrádek u Nechanic. Zábavnou formou se můžete přesunout do druhé poloviny 19. století a dozvědět se, jak se žilo na letním loveckém sídle od nejpovolanější osoby. "Dospělí mohou na prohlídku pouze v doprovodu dětí. Doporučujeme rezervaci prohlídky, které jsou určeny zejména dětem od 4 let. V uvedených dnech prohlídka vychází v 11:00, 13:00 a 15:00," uvádějí organizátoři, jimž stylové šaty zapůjčil Spolek panstva na tvrzi Žíželeves. Děti do 3 let mají vstup zdarma, děti do 15 let zaplatí 50 korun a dospělí 100 korun, otevřeno je od pátku do neděle vždy od 11 do 15 hodin. 

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Za veterány, na Cyklo festival, do divadla či na oslavy a koncerty

První zářijový víkend bude v Hradci Králové opět nabitý zajímavými akcemi. Obdivovat staré vozy můžete díky Královéhradecké veterán rallye, můžete také vyrazit na noční prohlídku Bílé věže, na farmářské trhy nebo na Hradecký Cyklo festival. Divadlo Drak zve na maňáskovou…
Čtěte více

Zveme: Na dětský den do rytířského hradiště, za veterány a na Slavnosti královny Elišky

Tento víkend bude v Hradci Králové nabitý událostmi - historické centrum města se oblékne do středověkého hávu, přijede totiž královna Eliška Rejčka se svou družinou. Můžete absolvovat noční prohlídku na Bílé věži či pozorovat zvoníky, jak nahoře rozezní zvon Augustin. Na…
Čtěte více

Zveme: Víkend nabídne vysocké posvícení, ochutnávky vína a Nábřeží paromilů

Nadcházející víkend se v Hradci Králové ponese v duchu páry, na nábřeží budou opět vystavovat nadšenci do starých parních strojů. Bude se hrát fotbal, děti mohou závodit na kolách v Šimkových sadech na Junior Cupu, na soutoku Labe a Orlice se bude ochutnávat víno. Ve Vysoké nad…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme