Zveme: Za veterány na Stříbrňák, za lovci mamutů do archeoparku či na mlynářské dny do skanzenu

Sraz amerických veteránů Hradecká V8 se koná každoročně u Stříbrného rybníka.
Sraz amerických veteránů Hradecká V8 se koná každoročně u Stříbrného rybníka. | autor: Stříbrný rybník

Víkend bude v Hradci Králové a okolí obzváště nabitý rozmanitými akcemi. Vybere si tentokrát snad každý. Můžete se například během jediného víkendu naučit kreslit portréty. Milovníci starých amerických aut mohou vyrazit na sraz ke Stříbrnému rybníku, fanoušci folkloru si jistě nenechají ujít mezinárodní festival v hradeckých Jiráskových sadech a na Hrádku u Nechanic. Podorlický skanzen Krňovice láká na čerstvý chléb upečený během ukázek tradičního mlynářského řemesla, Archeopark pravěku ve Všestarech zase přiblíží rodičům i dětem dobu lovců mamutů. Cyklus hradeckých nábřeží se tentokrát zaměří na výrobu keramiky a skla.

Dixieland na Šrámkově statku 

Tradiční vystoupení hradecké dixielandové skupiny Nadoraz dnes zakončí cyklus koncertů Léto na statku 2017. Původně folková kapela hraje po více než dvaceti letech existence s ironií sobě vlastní nejen swing, dixieland, country, ale i rap, funky a rock. Občerstvení je zajištěno, zábava v Pileticích začíná v pátek v 19 hodin.

Američtí veteráni na Stříbrňáku

Tradiční víkendový sraz amerických historických vozů Hradecká V8 s bohatým programem pro návštěvníky i veřejnost je opět tady. Součástí akce je nejen prezentace automobilů, ale i volba miss, losování či večerní koncerty. Sraz veteránů najdete v pátek a v sobotu u hradeckého Stříbrného rybníku.

Setkání s folklórem 2017

Dnes začíná mezinárodní festival za účasti folklórních souborů z Čech i ze zahraničí. První den je místem konání festivalu každoročně Hradec Králové. Po průvodu městem vystoupí soubory v hlavním festivalovém programu v Jiráskových sadech, a to od 17 do 19 hodin. V sobotu se program přesune do areálu parku na Hrádku u Nechanic, kde jsou o víkendu v plánu i zámecké slavnosti. Zámkem vás provedou průvodci v dobových kostýmech v podání herců ochotnických divadel a hostů, zažijete vystoupení šermířů a sokolníků a dobový jarmark.

Víkendový kurz kreslení

"Nakreslit krásný portrét za dva dny dokáže každý, většina z nás pouze neví, jak na to. Objevte, jaké nepoznané možnosti v sobě skrýváte. Vzít do ruky tužku a kreslit je pro každého z nás přirozeností. Všichni v sobě tuto schopnost máme," říkají pořadatelého šestnáctihodinového kurzu kreslení v ZŠ Habrmanova v Hradci Králové. Garantují, že každý účastník si odnese ve výtvarných deskách portrét známé osobnosti či svých blízkých. "A nejen to. Naučíte se více věřit sami sobě a přesvědčíte se o tom, že když člověk chce, dokáže cokoli." Cena kurzu je 2 400 korun.

Nábřeží keramiky a skla

Prodejní výstavu s ukázkami výroby keramiky a skla s bohatým kulturním programem a občerstvením najdete v sobotu od 10 do 18 hodin na hradeckém Tylově nábřeží a náměstí Svobody. Už XIII. ročník nabídne nepřeberné množství výrobků sklářských a hrnčířských řemeslníků z celé republiky.

Mlynářské dny ve skanzenu v Krňovicích 

Podorlický skanzen Krňovice v sobotu a v neděli pořádá od 10 do 17 hodin historické slavnosti zaměřené na ukázku tradičního mlynářského řemesla. Přijďte se podívat, jak se dříve mlelo a šrotovalo obilí. V provozu bude vodní mlýn i válcová stolice na mačkání vloček. Program doplní další činnosti při zpracování obilí - od mlácení po pečení chleba, který si budete moci ještě teplý odnést. Při dobré úrodě budou k dispozici i čerstvě namačkané vločky.

Lovci mamutů v Archeoparku pravěku Všestary

Téma Lovci mamutů má víkendový program ve všestarském archeoparku. Dozvíte se, zda naši předci v paleolitu lovili opravdu pouze mamuty, zda je dokázali vlastní silou skutečně usmrtit a jak je to se slavnými jámami na mamuty. Otevřeno je v sobotu od 11 do 19 hodin a v neděli od 10 do 17 hodin. Čekají vás komentované interaktivní projekce k tématu, příprava na šamanský obřad začíná vždy ve 14 hodin a v 15 hodin zažijete lovecký obřad se šamanem. Uvidíte, jak se vyráběly pazourkové nástroje, rozdělával oheň, jak se lovilo za pomoci dřevěného oštěpu či luku i rybolov a sběr.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Do doby kamenné, na koncerty, rodinné závody a nábřeží keramiky

Co nás v Hradci Králové a blízkém okolí čeká o víkendu? V archeoparku ve Všestarech se dozvíte vše o době kamenné, a to na vlastní kůži. Letní Orlice Family Cup láká na závody, společné opékání špekáčků, a tím symbolické pokřtění nově instalovaných laviček a grilů. Letní…
Čtěte více

Zveme: Do archeoparku za Kelty, do Draku a na koncerty

I další červencový víkend nabídne zajímavé akce v Hradci Králové a blízkém okolí. O zručnosti Keltů a vše o jejich životě se dozvíte v archeoparku ve Všestarech. Můžete vyrazit Za příběhem Draku, na farmářské trhy k Atriu, na kurz slámování a paličkování nebo na některý z…
Čtěte více

Zveme: O víkendu začíná fotbalová sezona, vydat se můžete do pravěku i středověku

Naše pravidelná páteční pozvánka vás o víkendu zavede třeba na noční prohlídku na Bílé věži, tradiční českou zabijačku v Park Golf Clubu v Hradci Králové nebo Retro výstavu 100 československých NEJ. Hradečtí fotbalisté se poprvé utkají s SK Líšeň. Během Turnaje…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme