Zkolaudováno! V sobotu hrají Votroci doma. Vstupenky už nejsou!

Fotbalový stadion
Fotbalový stadion | autor: fchk.cz

Dnes dopoledne vydal hradecký stavební úřad potřebnou kolaudaci na fotbalovou část nové multifunkční arény. Dlouho diskutovaný termín prvního domácího zápasu hradeckých fotbalistů na novém stadionu tak bude dodržen. Votroci v sobotu 5.8. od 18 hodin přivítají Dynamo České Budějovice. V současné chvíli ze strany města a správce stavby začal proces převzetí částí stadionu, které mají potřebná kolaudační rozhodnutí pro konání fotbalových utkání.

Vstupenky zmizely za pár minut

„Podařilo se získat poslední razítko k tomu, aby se na stadionu mohlo v sobotu hrát. Nyní tak můžeme naplnit usnesení, které včera schválili zastupitelé, tedy převzít fotbalovou část stavby multifunkční arény a se stavebním sdružením podepsat dohodu, která stanovuje podmínky a zodpovědnost v rámci užívání převzaté části stavby. Všichni se velmi těšíme na tuto historickou událost, vstupenky zmizely během několika desítek minut, bude plný stadion,“ říká primátorka města Pavlína Springerová.

Stavení práce stadionu zdaleka nekončí

Ačkoliv se v sobotu ozve úvodní hvizd a vyprodaný stadion požene své favority za vítězstvím, stavební práce na stadionu budou pokračovat. "Stavbu jako celek město převezme až po získání kompletně všech kolaudačních rozhodnutí, současně se bude pokračovat na odstranění dílčích nedodělků a vad, které město se svým správcem stavby eviduje,“ upřesnil další dění okolo dokončení stadionu investiční náměstek primátorky Lukáš Řádek.

Pokud by se nepodařilo stadion připravit na sobotní domácí utkání hradeckých fotbalistů, musel by klub celou podzimní část první ligy odehrát v Plzni, kde měl domluvený případný exil pro svá domácí utkání.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Weber končí na lavičce Hradce, na nový stadion se vrací Kotal

Fotbalisté Hradce Králové mají nového trenéra. Po nepřesvědčivých výkonech a čtyřech prohrách v posledních pěti zápasech skončil na lavičce Votroků Jozef Weber. Novým koučem se stává Václav Kotal, který u týmu už v minulosti působil jako hráč i jako trenér, navíc žije v Hradci…
Čtěte více

ZVEME: Na novém stadionu se bude slavit, sezonu zahájí i hokejisté

První zářijový víkend bude v Hradci Králové opravdu nabitý. Těšit se můžete na tradiční Slavnosti královny Elišky, festival Hradec sobě i bejbypankový festival pro děti Kefír. Mountfield HK před ČPP arenou oslaví začátek sezony a slavit se bude i v nové Malšovické aréně, která…
Čtěte více

ZVEME: Na letiště se sjedou americké káry, děti budou závodit na horských kolech

O víkendu bude v Hradci Králové opět pěkně živo. Votroci vyzvou Zlín a odehrají již druhý zápas ve zbrusu nové fotbalové aréně v Malšovicích, na hradecké letiště se sjedou legendární americké vozy a v kempu Stříbrný rybník budou malí indiáni hledat poklad. Malí cyklisti budou…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme