Zkolaudováno! V sobotu hrají Votroci doma. Vstupenky už nejsou!

Fotbalový stadion
Fotbalový stadion | autor: fchk.cz

Dnes dopoledne vydal hradecký stavební úřad potřebnou kolaudaci na fotbalovou část nové multifunkční arény. Dlouho diskutovaný termín prvního domácího zápasu hradeckých fotbalistů na novém stadionu tak bude dodržen. Votroci v sobotu 5.8. od 18 hodin přivítají Dynamo České Budějovice. V současné chvíli ze strany města a správce stavby začal proces převzetí částí stadionu, které mají potřebná kolaudační rozhodnutí pro konání fotbalových utkání.

Vstupenky zmizely za pár minut

„Podařilo se získat poslední razítko k tomu, aby se na stadionu mohlo v sobotu hrát. Nyní tak můžeme naplnit usnesení, které včera schválili zastupitelé, tedy převzít fotbalovou část stavby multifunkční arény a se stavebním sdružením podepsat dohodu, která stanovuje podmínky a zodpovědnost v rámci užívání převzaté části stavby. Všichni se velmi těšíme na tuto historickou událost, vstupenky zmizely během několika desítek minut, bude plný stadion,“ říká primátorka města Pavlína Springerová.

Stavení práce stadionu zdaleka nekončí

Ačkoliv se v sobotu ozve úvodní hvizd a vyprodaný stadion požene své favority za vítězstvím, stavební práce na stadionu budou pokračovat. "Stavbu jako celek město převezme až po získání kompletně všech kolaudačních rozhodnutí, současně se bude pokračovat na odstranění dílčích nedodělků a vad, které město se svým správcem stavby eviduje,“ upřesnil další dění okolo dokončení stadionu investiční náměstek primátorky Lukáš Řádek.

Pokud by se nepodařilo stadion připravit na sobotní domácí utkání hradeckých fotbalistů, musel by klub celou podzimní část první ligy odehrát v Plzni, kde měl domluvený případný exil pro svá domácí utkání.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Do nočních muzeí a galerií, na rodinný festival a do pohádkového lesa

Ještě nevíte, co podniknete o víkendu? Máme pro vás pár zajímavých tipů. V Hradci Králové se stejně jako po celé republice otevřou muzea a galerie i po setmění, Šimkovy sady zažijí velký rodinný Bezva fest, bude se hrát fotbal a děti si mohou vybrat hned ze dvou pohádkových akcí…
Čtěte více

ZVEME: Bude se běhat, hrát fotbal, jíst čokoláda a řádit v maskách

O víkendu se bude v Hradci Králové sportovat i kulturně žít. Votroci odehrají derby s Pardubicemi, poběží se jarní běh v novohradeckých lesích. Ve Futuru můžete navštívit Čokoládový festival, děti můžete vzít na Velikonoční pohádku, karneval nebo koncert Štístka a Poupěnky.
Čtěte více

Votrokům se příprava vydařila, v neděli přivítají Bohemku

Minimální změny v kádru a výsledkově úspěšná zimní příprava. Tak lze stručně shrnout dění o zimní přestávce v fotbalovém klubu FC Hradec Králové. Zda se stabilizovaný kádr a dobré výkony v přípravných zápasech promítnou i do jarní části fotbalové ligy, se může ukázat už tuto…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme