Kraj podpoří stadion. Za dotace se vybaví tribuny, tělocvičny a další zázemí

Dovybavení stadionu kraj podpoří dotací.
Dovybavení stadionu kraj podpoří dotací. | autor: Královéhradecký kraj

Královéhradecký kraj hodlá podpořit výstavbu nové multifunkční arény v Hradci Králové, jehož investorem je Statutární město Hradec Králové, dotací ve výši 100 milionů korun. Poskytnutí finančních prostředků dnes projednala rada kraje. Návrh musí ještě schválit krajští zastupitelé, kteří se sejdou v pondělí 19. června. Dotaci město použije na rozšíření a dovybavení multifunkčnosti arény, konkrétně na vybavení tribun, tělocvičen a dalšího sportovního zázemí, výstavbu parkovacího domu pro kola, nasvětlení arény či pořízení obnovitelných zdrojů energie.

„Dlouhodobě se bavíme o nadregionálním významu hradeckého multifunkčního stadionu a s ohledem na to, že se zde do budoucna plánují velké společenské a kulturní akce, tak jsme se jako kraj rozhodli, že podpoříme dobudování právě multifunkčního zázemí a dalších technologií. Krajská podpora umožní, že nový hradecký stadion nebude jen místem skvělých fotbalových utkání, ale že zde vznikne centrum pro celé spektrum akcí společensko-kulturního života pro celý region,“ uvedl hejtman Martin Červíček.

Zásadní součástí projektu stavby nové hradecké arény je jeho maximální multifunkční využití. Uvnitř stadionu a v jeho okolí budou tělocvičny, posilovny, lezecká stěna či běžecká a in-line dráha. Současně zde bude možné pořádat menší či větší společenské, kulturní nebo vzdělávací akce, jako jsou konference, přednášky, výstavy a podobně.

V případě schválení poskytnutí krajské dotace město 100 milionů korun obdrží ve třech letech. V roce 2023 kraj uvolní 61 milionů korun, následující rok 15 milionů korun a v roce 2025 zbylých 24 milionů korun.

Krajskou dotaci město použije na rozšíření a dovybavení multifunkčnosti arény, konkrétně na vybavení tribun, tělocvičen a dalšího sportovního zázemí, výstavbu parkovacího domu pro kola, nasvětlení arény či pořízení obnovitelných zdrojů energie.

Nová multifunkční aréna s kapacitou 9300 diváků by měla splňovat kategorii UEFA 4 vhodnou pro mezinárodní utkání. Provozovatelem arény by měl být klub FC Hradec Králové.

Stavba nové fotbalové arény v hradeckých Malšovicích začala v srpnu 2021. Jedná se o největší investici v novodobé historii Hradce Králové, kterou město připravovalo přes 15 let. Celý projekt vyjde na 763 milionů korun včetně DPH. Aktuálně stavbaři dokončují největší stavební práce. Kolaudace je naplánovaná na 30. června, první ligové utkání na 5. srpna a slavnostní otevření multifunkčního stadionu na 3. září letošního roku.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Kraj hledá firmu, která opraví Vrbenského kasárna

Chátrající budova Vrbenského kasáren v centru města by už brzy měla být minulostí. Královéhradecký kraj připravuje její rozsáhlou rekonstrukci. Většinu nákladů na investici za více jak půl miliardy korun by měly pokrýt čtyři již schválené dotace. Aktuálně probíhá soutěž na…
Čtěte více

Zkolaudováno! V sobotu hrají Votroci doma. Vstupenky už nejsou!

Dnes dopoledne vydal hradecký stavební úřad potřebnou kolaudaci na fotbalovou část nové multifunkční arény. Dlouho diskutovaný termín prvního domácího zápasu hradeckých fotbalistů na novém stadionu tak bude dodržen. Votroci v sobotu 5.8. od 18 hodin přivítají Dynamo České…
Čtěte více

První fotbal se bude hrát možná doma i přes nedokončenou stavbu. Město chystá dohody

V úterý proběhl na stavbě multifunkčního fotbalového stadionu kontrolní den. Při něm město řešilo se zástupci konsorcia zhotovitelů stadionu mimo jiné možnosti, za jakých by bylo možné odehrát připravované fotbalové utkání 5. srpna na stadionu. Právě toto utkání je kvůli…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme