ZVEME: Do nočních muzeí a galerií, na rodinný festival a do pohádkového lesa

Bezva fest v Hradci Králové.
Bezva fest v Hradci Králové.

Ještě nevíte, co podniknete o víkendu? Máme pro vás pár zajímavých tipů. V Hradci Králové se stejně jako po celé republice otevřou muzea a galerie i po setmění, Šimkovy sady zažijí velký rodinný Bezva fest, bude se hrát fotbal a děti si mohou vybrat hned ze dvou pohádkových akcí s úkoly v hradeckých lesích.

KRÁLOVÉHRADECKÁ MUZEJNÍ NOC 

Dnes v noci můžete navštívit v rámci celorepublikového Festivalu muzejních nocí 2024 hradecké instituce. Královéhradecká muzejní noc bude letos už 17. ročníkem, kterým se muzea a galerie v Hradci Králové a okolí od 18 do 24 hodin otevřou veřejnosti. Programy zapojených muzeí i galerie budou návštěvníkům přístupné zdarma. Společný porgram je k nalezení na www.muzeumhk.cz a na webech zapojených institucí. Muzejní noc v Muzeu východních Čech je inspirována nově otevřenou výstavou obrazů Míly Fürstové Taj jemnosti aneb Návraty domů a nabídne řadu zajímavých aktivit pro celou rodinu. Pro velké i malé návštěvníky budou připraveny kreativní dílny, ve kterých bude například možné vyrobit si papírové skládačky inspirované Mílinými obrazy. Součástí programu bude také mimořádná projekce filmu Křídla pro Coldplay v Bio Central od 18 hodin. Vstupenky na projekci na www.biocentral.cz. V každé zapojené instituci je připraven samostaný program. Zúčastní se: Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Galerie moderního umění v Hradci Králové, Labyrint Divadla Drak, Informační centrum Obnovitelné zdroje a malá vodní elektrárna „Hučák“ v Hradci Králové, Muzeum parních strojů, Museum bednářství Jaroslava Tománka, Hvězdárna a planetárium v Hradci Králové a Železniční muzeum Výtopna Jaroměř. Vstup je do všech zúčastněných muzeí a galerií zdarma.

POHÁDKOVÁ STEZKA LESEM

Pohádková stezka provede děti hradeckými lesy. V sobotu od 14 do 17:00, start bude u MHD Lesní hřbitov. Trasa bude dlouhá přibližně kilometr. "Po příchodu se prosím nahlašte v registračním stánku. Pouštíme pouze ve skupinkách (min.3 osoby, max.8 osob) v časovém intervalu 2 minut," upřesňují organizátoři. Startovné je pro děti 2-15 let 150 Kč, dospělí zaplatí 50Kč, děti do dvou let neplatí.

CESTA POHÁDKOVÝM LESEM

Podobná akce pro děti se koná i v neděli, tentokrát na Biřičce. Od 14:30 do 17:30 mohou děti z MŠ a prvních ročníků ZŠ v doprovodu dospělých kdykoli startovat a zažít zábavné odpoledne v lese u Biřičky. Trasa v délce cca 1,5 km je vhodná i pro kočárky a bude vyznačena fáborky. Čekají na vás pohádkové bytosti s úkoly a na závěr drobné odměny. Prosíme, dodržujte bezpečnostní pokyny organizátora. V roli pohádkových postav se představí studenti královéhradeckých středních škol.  Vstupné je 30 Kč za dítě od dvou let. Z organizačních důvodů je vítáno, když se přihlásíte do pátku 24. května přes: https://www.sedmikraskahk.cz/rezervacni-system., ale můžete také přijít bez přihlášení přímo na start.  

BEZVA FEST V HRADCI KRÁLOVÉ

V sobotu od 10 do 22:00 se bude v hradeckých Šimkových sadech konat největší rodinný festival v Česku. Bezva Fest slibuje 30 atrakcí a doprovodný program, vystoupí například: KAROL A KVÍDO, TARY, LOLLIPOZ, KÁJA A BAMBULÁČEK a další. Bezva zóny – zábava a vzdělávání pro všechny: 30 atrakcí (nafukovací hrady, kolotoče, atrakce pro dospělé), nejdelší nafukovací překážková dráha v ČR, Bezva Edu vzdělávací zóna, Game zóna (počítačová herna, simulátory, herní konzole), Youtuberská stage – youtubeři, influenceři, tvořivé dílny, charitativní zóna, Beauty zóna pro maminky a mladé slečny, chlapácká zóna, zóna povolání, Chill zóna a Baby zóna (přebalovací koutek pro děti, závody batolat a další). Součástí festivalu bude i velký SPORTOVNÍ FESTIVAL s více než 20 sportovnímu oddíly a netradičními sporty k vyzkoušení. Pro všechny děti jsou připravené dárečky od partnerů festivalu. Pro více informací navštivte webové stránky www.bezvafest.cz. Děti do 100 cm mají vstup zdarma, ostatní zaplatí 599 korun.

FC HRADEC KRÁLOVÉ – FK TEPLICE

Ve finále skupiny o Evropu vyzvou hradečtí fotbalisté FK Teplice. Utkání začíná v sobotu úderem 18. hodiny v nové aréně v Malšovicích.

NÁBLEŠÍ

Pod Pražským mostem se v Hradci Králové v neděli od 9:00 do 12:00 koná volný bleší trh zvaný Nábleší. Je otevřený všem bez předchozí rezervace či poplatků za místo. "Dones věci z druhé ruky nebo vlastnorůčo vyrobené, rozbal si deku či stoličku a prodávej, seznamuj se a nasávej nedělní pohodu do obou nosních dírek. Všechny půdní poklady připlouvají po Labi vždy poslední neděli v měsíci od 9 do 12 hodin na náplavce pod Pražským mostem. Přines-prodej-potkej se-měj radost s náma. Jako organizátoři si vyhrazujeme právo nemít na Nábleší komerční prodejce."

Zobrazit všechny akce na tento víkend

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na festival řemesel, Noc kostelů a do Lesního divadla

Co nás čeká v Hradci Králové tento víkend? Dnes večer se veřejnosti otevřou brány kostelů, koná se folklórní festival Pardubice - Hradec Králové a na nábřeží se sjedou řemeslníci. Amfiteátr na Chlumu startuje tradiční divadelní sezónu, letos obohacenou i o promítání filmů.…
Čtěte více

ZVEME: Hradečtí hasiči zvou veřejnost, otevírá se koupaliště Flošna

O nadcházejícím víkendu se budou v Hradci Králové konat rozmanité akce. Své brány otevřou profesionální hasiči a ukážou zájmecům techniku i ukázky zásahů a hasičských disciplín. Do hradeckých lesů se můžete vydat na kole za Krtečkem nebo s ornitology poznávat ptáky podle…
Čtěte více

ZVEME: V Hradci se bude běhat a vítat ptačí zpěv, nábřeží zaplní gurmáni

Na co se můžeme v Hradci Králové těšit o tomto víkendu? V areálu Letecké záchranné služby na heliportu v Hradci Králové ukážou své dovednosti záchranáři, poběží se branný závod i tradiční Hradubický běh se společným cílem v Čeperce. Koná se jarní Nábřeží gurmánů a vydat se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme