Štítky: | Magistrát | koronavirus | antivirus |

Téměř dvě stovky podnikatelů už v Hradci zažádaly o podporu. Část z nich ale nesplňuje dané podmínky

O podporu lze žádat do pátku.
O podporu lze žádat do pátku. | autor: hradeckralove.cz

V rámci programu Antivirus už několik dní mohou hradečtí podnikatelé žádat o finanční podporu od města. ta jim má pomoci překlenout složitou dobu způsobenou koronavirovou krizí. Do pondělí 8. června dorazilo na magistrát zhruba 180 žádostí. Části z nich ale nebude moci být vyhověno, jelikož žadatelé nesplňují stanovené podmínky. Někteří zase zapomínají k žádostem připojit svůj podpis. Přijímání žádostí bude pokračovat do páteční půlnoci.

„V tuto chvíli to vypadá, že naše odhady byly správné a že by se finanční pomoci mohlo dostat v nejvyšší možné výši skutečně všem, kteří splňují podmínky. Některé žádosti ale kvůli nesplnění podmínek budeme muset odmítnout. Nejčastěji totiž podnikatelé žádají o finanční pomoc, a i když v Hradci Králové mají provozovnu, tak sídlo firmy v našem městě nemají,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Mezi další chyby, se kterými se úředníci magistrátu při přijímání žádostí setkávají, jsou nepodepsané dokumenty. Neznamená to však, že žadatel je například kvůli nepodepsání dokumentů automaticky vyřazen, příslušní pracovníci magistrátu vždy přijaté žádosti kontrolují a v případě, že zde některé náležitosti chybí, je žadatel vyzván k jejich doplnění. Žádosti o finanční pomoc mohou žadatelé odevzdávat na podatelně magistrátu města nebo je zaslat elektronicky včetně elektronického podpisu. Mohou také využít službu Portál občana, kde se musí registrovat a žádost pak nevyžaduje elektronický podpis.  

Drobní hradečtí podnikatelé mohou žádat o finanční pomoc do výše až 25 tisíc korun do 12. června. Formulář spolu s podmínkami, které musí žadatelé dodržet, je možné nalézt na internetových stránkách města. Celkově může být mezi žadatele rozděleno 10 milionů korun. Vyplácení částek chce město zahájit během července a srpna, což bude možné až po schválení radou či zastupiteli města. Peněžitá pomoc je omezena maximální částkou 25 tisíc korun pro jednoho žadatele. Výše peněžité pomoci bude stanovena i podle počtu podaných žádostí. Využít ji bude možné například na náklady na mzdy, související odvody, na energie, platby za nájemné s výjimkou případů, kde došlo k jejich prominutí v rámci dalších opatření programu Antivirus či nákladů, na které byla čerpána jiná podpora, například státu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Magistrát omezil úřední hodiny, nemocnice otevřelo kvůli frontám třetí odběrové místo

Odběrové centrum COVID-19 ve Fakultní nemocnici Hradec Králové od čtvrtka zřídilo třetí odběrové místo, protože  výrazně vzrostl počet zájemců o provádění odběrů. V souvislosti s usnesením vlády upravil Magistrát města Hradec Králové přístup do objektu a úřední hodiny…
Čtěte více

Domov pro seniory U Biřičky je v karanténě. Protestuje se tam 550 lidí

V Domově U Biřičky v Hradci Králové se již podruhé vyskytla nákaza COVID-19, konkrétně u klientky, která je nyní hospitalizována ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Původ nákazy se nepodařilo zjistit. V následujících třech dnech nechá vedení domova otestovat 550 osob. Hradecká…
Čtěte více

Některé hradecké školky musí kvůli nedostatku personálu zavřít, na odbor dopravy jen s rezervací

Tři z jednadvaceti městem zřizovaných mateřských škol v Hradci Králové musely z personálních důvodů zavřít. Zavřená je školka Sluníčko, Čtyřlístek a Zvoneček. Kvůli nařízení vlády a epidemiologické situaci jsou zavřené i základní školy a umělecké školy, stejně jako…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme