Antivirus řeší městské organizace, zaměstnanost, podporu podnikání ale i školkovné a poplatky

Zastupitelé schválili program Antivirus.
Zastupitelé schválili program Antivirus. | autor: hradeckralove.cz

Prominutí poplatků za užívání veřejného prostranství pro podnikatelské a nepodnikatelské účely do konce letošního roku, vytvoření finanční rezervy ve výši 150 milionů korun a poskytnutí 10 milionů na podporu podnikání. To jsou některá opatření, která v pondělí na svém zasedání schválili zastupitelé města v rámci programu Antivirus. Cílem programu je pomoc podnikatelům či kulturním organizacím v Hradci Králové s nepříznivými dopady způsobenými nouzovým stavem.

„Součástí programu Antivirus je celá řada opatření z oblasti rozpočtu města, poplatků, sociálních věcí, školství, kultury či zaměstnanosti. Máme v plánu jej průběžně doplňovat o další nástroje, kterými chceme snížit negativní dopady současné situace v našem městě,“ říka primátor města Alexandr Hrabálek.

Pro podnikatelské i nepodnikatelské účely budou do konce letošního roku prominuty poplatky za užívání veřejného prostranství, tedy zábory pro předzahrádky, kulturní, sportovní a další akce. „Z hlediska vyčíslení nákladů se v rámci prominutí těchto poplatků do konce letošního roku dostáváme na částku přibližně čtyři miliony korun. Již na radě města jsme rozhodli o prominutí nájemného nájemcům, kteří sídlí v městských prostorách a museli v době nouzového stavu uzavřít své provozovny, což v tuto chvíli činí náklady přibližně tři a půl milionu korun za měsíc,“ uvádí Monika Štayrová, náměstkyně primátora pro oblast ekonomiky, dotací a kultury. Podmínkou prominutí nájemného je, aby žadatel nebyl k 31. prosinci 2019 dlužníkem města. O prominutí nájmu bude možné žádat až zpětně, a to nejdříve po skončení nouzového stavu.

Fond s desíti miliony by měl podpořit podnikatele

Zastupitelé také schválili vytvoření fondu ve výši 10 milionů korun na poskytnutí podpory v podnikání. Město bude nadále podporovat sociální služby a sportovní činnosti dětí a mládeže a zároveň budou učiněna opatření směřující ke stabilizaci zaměstnanosti v rámci magistrátu města a městských organizací. „V rámci finančního vypořádání roku 2019 jsme schválili také vytvoření finanční rezervy ve výši 150 milionů korun, která bude sloužit k překonání tohoto krizového období. Zároveň učiníme taková opatření, která budou směřovat k zajištění finanční stability městských kulturních organizací a společností, kterých se současná situace výrazně dotkla s ohledem na tržby ze vstupného. To se samozřejmě bude týkat dalších společností, jako je dopravní podnik či správa nemovitostí,“ doplňuje náměstkyně Štayrová.

Součástí programu Antivirus jsou již také rozhodnutí ředitelů městských školských zařízení prominout po dobu nouzového stavu platby za školkovné a za školní družinu. Toto opatření vedení města rozšířilo o odpuštění plateb v dubnu a v květnu za využití městských jeslí. Zároveň je prodloužena splatnost poplatků za komunální odpad, psy a poplatek z pobytu. Nově je možné je uhradit až do 15. července.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Magistrát omezil úřední hodiny, nemocnice otevřelo kvůli frontám třetí odběrové místo

Odběrové centrum COVID-19 ve Fakultní nemocnici Hradec Králové od čtvrtka zřídilo třetí odběrové místo, protože  výrazně vzrostl počet zájemců o provádění odběrů. V souvislosti s usnesením vlády upravil Magistrát města Hradec Králové přístup do objektu a úřední hodiny…
Čtěte více

Domov pro seniory U Biřičky je v karanténě. Protestuje se tam 550 lidí

V Domově U Biřičky v Hradci Králové se již podruhé vyskytla nákaza COVID-19, konkrétně u klientky, která je nyní hospitalizována ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Původ nákazy se nepodařilo zjistit. V následujících třech dnech nechá vedení domova otestovat 550 osob. Hradecká…
Čtěte více

Některé hradecké školky musí kvůli nedostatku personálu zavřít, na odbor dopravy jen s rezervací

Tři z jednadvaceti městem zřizovaných mateřských škol v Hradci Králové musely z personálních důvodů zavřít. Zavřená je školka Sluníčko, Čtyřlístek a Zvoneček. Kvůli nařízení vlády a epidemiologické situaci jsou zavřené i základní školy a umělecké školy, stejně jako…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme