Střezina a fotbalový stadion - tyto dva projekty čelí kritice nového vedení Hradce

Vedení radnice prověří i projekt fotbalového stadionu.
Vedení radnice prověří i projekt fotbalového stadionu. | autor: fchk.cz

Dva významné projekty čelí kritice nového vedení hradecké radnice. Jde především o výstavbu nového fotbalového stadionu a rekonstrukci základní umělecké školy Střezina. V projektech jsou věci, které se nové koalici vůbec nelíbí. Jde o podobu projektů a stejně tak i náklady na ně. Informaci přináší Český rozhlas Hradec Králové.

Pokud jde o fotbalový stadión, jde o částku přes půl miliardy korun, připomněla náměstkyně primátora pro majetek Věra Pourová z hnutí ANO. A podoba projektu a s tím související výše nákladů není to jediné, co se nové koalici nelíbí. „Velmi jsme byli zaskočeni chováním minulého vedení, které ještě 31. října, tedy poslední den, kdy na radnici bylo, vyhlásilo výběrové řízení na nového zhotovitele té akce," říká pro rozhlas Věra Pourová. Bývalý náměstek pro investice Jindřich Vedlich však k tomu uvádí, že nešlo o vypsání nového výběrového řízení - to totiž město vypsalo už v červenci. Jenže administrátor udělal chybu a vypsání tohoto v uvozovkách nového řízení chybu jen odstranilo. Šlo čistě o technickou záležitost.

Nové vedení magistrátu musí podle Věry Pourové v projektu pokračovat, bude se i dál snažit o získání nějaké dotace. A chce také prověřit projekt, objevily se totiž pochybnosti o tom, zda zastupitelstvo schvalovalo dokument, který ve skutečnosti nakonec platí, nebo jeho pracovní verzi.

Nové vedení vidí problém i v rekonstrukci ZUŠ Střezina

Věra Pourová kritizovala rozsah projektu při rekonstrukci základní umělecké školy Střezina. Město má na opravy škol ročně kolem 25 miliónů a prakticky sedminásobek toho by mělo jít do této jediné školy. Nelíbí se jí především sály, které by měly stát při škole. Podle ní jsou příliš nadsazené. Rekonstrukce školy je vyčíslena na 160 milionů korun.

Střezina v tuto chvíli stojí a město bude hledat novou cestu, zatím prý není jasné jakou. A podle Věry Pourové je možné, že nové vedení magistrátu bude chtít z chyb v projektu vyvodit personální důsledky. „Je to možné. Protože podle mého názoru se tady stala chyba. Jistě, může se jednat o nedorozumění, ale tak se mi to nejeví. Možná je to něčí úmyslné jednání, takže prosím vydržte. Je to složitější na posouzení," uvedla Věra Pourová.

S jejím tvrzením bývalý náměstek Vedlich nesouhlasí. „O tom, že by měla být Střezina nějakým způsobem předražena, nikdy nikdo žádné připomínky nevznesl. Je to pro mne nová informace. To, co tam bude nebo nebude, bylo děláno v týmu, kde byli investiční technici ve spolupráci s vedením základní umělecké školy. Tedy mne překvapuje, že je to nyní zpochybňováno."

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
20.11.2018 14:16
Petr Drbal (neregistrovaný)
Fotbalový stadion
V minulých letech proběhlo tolik diskusí ke stadionu, že je zbytečné se znovu vracet na začátek.Postupná přestavba podle vzoru Plzně ja varianta dobrá a odzkoušená. Věřím, že nové vedení města se bude chovat pozitivně a výstavbu fotbalového stadionu nejen podpoří, ale i zajistí.
20.11.2018 18:09
svaton (neregistrovaný)
fotbal
Je mě 57 začínám mít strach jestli se nového stadionu dočkám, kolik let se o něm jen mluví, všude jinde to šlo, jen v Hradci to pořád nejde

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stavba stadionu opět čelí problému. Na ÚOHS přišla námitka proti zadávací dokumentaci

Město Hradec Králové obdrželo informaci o návrhu na přezkoumání zadávacích podmínek výběrového řízení na stavbu multifunkčního fotbalového stadionu, který byl podán na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Město nyní ve spolupráci s administrátorem tendru a v souladu se…
Čtěte více

Hradecký magistrát od pondělí omezí provoz, další instituce se zavřou

Opatření, která ve čtvrtek kvůli druhé vlně pandemie vyhlásila vláda, ovlivní provoz a režim fungování městských organizací. Hradecký magistrát bude pro veřejnost otevřený pouze v pondělí a ve středu, v ostatní dny budou moci své záležitosti vyřídit klienti, kteří jsou již…
Čtěte více

Odlehčovací službu chce město provozovat samo. K organizaci, která pomáhala s projektem, se obrátilo zády

V Honkově ulici probíhají od května letošního roku práce na vzniku nového zázemí odlehčovací služby. Nejprve byly zahájeny bourací práce, po jejich dokončení bude v září zahájena samotná stavba, která má být dokončena v roce 2021. Město již v současné době řeší provozovatele…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme