Nové učebny i koncertní sál. Střezina se chystá na největší rekonstrukci ve své historii

Rekonstrukce Střeziny začne už letos
Rekonstrukce Střeziny začne už letos | autor: ZUŠ Střezina

Největší umělecká škola v České republice, tedy hradecká ZUŠ Střezina, se dočká nového důstojného zázemí v celkové hodnotě za 160 milionů korun. Oprava budovy školy začne pravděpodobně už letos. Konkrétně půjde o přestavbu bývalé základní školy Jih, kde „zuška“ už několik měsíců sídlí v provizorních podmínkách. Co všechno Střezinu čeká, se dočtete v našem článku.

Až 160 milionů korun spolyká plánovaná rozsáhlá rekonstrukce ZUŠ Střezina, kterou navštěvuje více než dva tisíce dětí i dospělých a jde tak o největší zařízení svého druhu u nás. Zhruba tři roky trvající opravy budou rozděleny na několik částí, s první z nich za 60,5 milionu korun plán počítá už na letošní rok. „Ještě prověřujeme možnost využití 20 milionové dotace na kompletní zateplení školy," uvedl pro Hradecký deník náměstek primátora Jindřich Vedlich.

Rekonstrukce se dočká bývalá základní škola Jih, kam se poté umělecká škola kompletně přestěhuje. Střezina tu sice sídlí už více než dva roky, zatím ale pouze ve velmi provizorních podmínkách. Plánované opravy areálu na Jihu následně uvolní budovu Na Střezině, což je další z prostorů, který „zuška“ obývá. Její třetí stanoviště se nachází v Jesličkách v Třebechovické ulici, kde se scházejí divadelníci. Těm by měly jejich prostory zůstat.

Díky rekonstrukci se Střezina, jejíž historie se píše už čtyři desetiletí, dočká nových učeben pro výtvarný obor, zkušeben pro hudebníky i reprezentativního koncertního sálu pro více než dvě stovky diváků. Opravy proběhnou za plného provozu. Zájemci, kteří si tu mohou vybírat z desítek nabídek výtvarného, hudebního, literárně-dramatického i tanečního oboru, se nemusejí obávat větších problémů, výuku opravy naruší jen minimálně.  

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
6.12.2017 21:57
Vana Marcel (neregistrovaný)
parkování
Dobrý den, predpokládám že se za ty miliony vyřeší i důstojnější podmínky pro rodiče dojíždějících žáku. Mám na mysli vyřešení krátkodobého parkování. Negativní výpady ze strany Městské policie která učelově jedná na základě vývzvy ředitele školy a jen v inkriminovaných časech mne jako daňového poplatníka z jehož prostředků se akce realizuje nenechává klidným. Pokud je možné uvítal bych možnost nahlédnutí do projetku jak je řešena tato otázka.
Děkuji za odpověd a názor
M , Váňa

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Podloubí na Velkém náměstí by se mělo začít opravovat v příštím roce

Opravami podloubí, ulic V Kopečku a Rokitanského a náměstí Jana Pavla II. by měla začít revitalizace Velkého náměstí v historickém centru Hradce Králové. Vedení radnice má připravený nový plán oprav této části historického centra a nyní má k dispozici revizi a doplnění studie…
Čtěte více

Střezina bude mít nové parkoviště. Je určené rodičům jejích žáků

Nové parkoviště pro 15 aut začne v březnu vyrůstat u hradecké ZUŠ Střezina. Určeno bude především pro jednorázové zastavení rodičů s dětmi, které uměleckou školu navštěvují, proto bude parkovací plocha opatřena dvěma elektrickými závorami. Instalovány budou spolu se stavbou…
Čtěte více

Stadion, lávka a Střezina. Projekty, které drhnou. Zastupitelé chtějí zjistit proč

V Hradci se nějak nedaří velkým investičním akcím. Už ohrané jsou písničky o tom, jak se nepovedl další tendr na lávku přes labe, opravu fotbalového stadionu nebo jak se nedaří pokračovat v opravách základní umělecké školy Střezina. Hradečtí zastupitelé si kladou otázku, jak je…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme