Nové vedení Hradce začíná pracovat. První kroky? Velké náměstí, Benešova třída, stadion i doprava

Nové vedení: Jiří Bláha, Věra Pourová, Alexandr Hrabálek, Monika Štayrová a Martin Hanousek.
Nové vedení: Jiří Bláha, Věra Pourová, Alexandr Hrabálek, Monika Štayrová a Martin Hanousek. | autor: MMHK

Hradec Králové má po říjnových volbách už přes týden nové vedení. Do primátorského křesla usedl bývalý děkan farmaceutické fakulty Alexandr Hrabálek (Nezávislý kandidát za ODS). Vést město mu budou pomáhat čtyři náměstci. Jiří Bláha (ODS), Monika Štayrová (ANO), Věra Pourová (ANO) a Martin Hanousek (Zelení). Jaké mají gesce a jaké budou jejich první kroky v jejich nových funkcích? Informace přináší web iDNES.cz.

Primátor Hradce Alexandr Hrabálek si zřejmě ještě do svého ranku přibere kulturu, sport a cestovní ruch. Za největší problémy, k jejichž řešení chce přispět, považuje rekonstrukci Velkého náměstí, stavbu stadionu a především opravy Benešovy třídy.

Jiří Bláha vystřídal v křesle Jindřicha Vedlicha, bude mít na starosti investice, rozvoj a územní plán. „Teprve se seznamuji a zjišťuji, dělám na tom už čtvrtý den. A jestli na mě vypadnou nějací kostlivci? Upřímně řeknu, že se toho bojím. Uvidíme,“ uvedl pro iDNES.cz Bláha, který by chtěl hlavně dotáhnout ty akce, jež už byly rozjeté. Patří mezi ně například lávka přes Labe, rekonstrukce Základní umělecké školy Střezina, opravy Velkého náměstí a Benešovy třídy. Má v plánu se co nejdříve spojit se stavebním úřadem v Hořicích, kde se o osudech Velkého náměstí a křižovatky Mileta rozhoduje.

Martin Hanousek se bude další čtyři roky v Hradci starat o školství, sociální oblast a životní prostředí. Už má za sebou seznámení s dalším nováčkem - vedoucím odboru školství Zbyňkem Bártou. „Už mám naplánovanou i velkou tour, protože chci vyrazit za řediteli všech škol i mateřinek,“ uvedl Hanousek. Ve funkci vystřídal Milana Jaroše (ČSSD), kterého nešetří kritikou. Alespoň, co se týká péče o životní prostředí. „Nemám na co navazovat, protože pan Jaroš nedělal vůbec nic. Může to tedy být jen lepší. Není to jen evoluce, ale revoluce,“ prohlásil pro iDNES.cz Hanousek. Uvědomuje si, že se bude muset hodně zabývat službami pro seniory, protože město stárne, nicméně hodlá se věnovat i tomu, aby byl Hradec přitažlivý pro mladé lidi.

Věra Pourová bude mít na hradecké radnici na starosti majetek a městské organizace. Gesci přebírá po Romaně Liškové (HDK). „S mojí předchůdkyní jsem se sešla, ale už od prvního okamžiku po zvolení mi bylo jasné, že některé věci budu dělat absolutně jinak,“ řekla. Pourová chce s městským majetkem nakládat pečlivě, hospodárně a transparentně. Podívat se chce i na hospodaření městských organizací. Mezi její první úkol bude prověření dohody o ukončení sporu města se stavební firmou Prima. Ta má od města dostat 8,5 milionu korun za rozpracovanou a nedokončenou rekonstrukci Základní umělecké školy Střezina.

Monika Štayrová se bude starat o ekonomiku a dotace. V minulém volebním období měl toto na starosti primátor Zdeněk Fink (HDK). Kostlivců ve skříni se prý nebojí. „Pan primátor je ochotný vše vysvětlit a bude s námi spolupracovat,“ říká Monika Štayrová. Podle ní město nyní stojí před významnými šancemi na čerstvě vyhlašované dotační výzvy. Ráda by je využila na rekonstrukci Benešovy třídy či fotbalového stadionu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stavba stadionu opět čelí problému. Na ÚOHS přišla námitka proti zadávací dokumentaci

Město Hradec Králové obdrželo informaci o návrhu na přezkoumání zadávacích podmínek výběrového řízení na stavbu multifunkčního fotbalového stadionu, který byl podán na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Město nyní ve spolupráci s administrátorem tendru a v souladu se…
Čtěte více

Hradecký magistrát od pondělí omezí provoz, další instituce se zavřou

Opatření, která ve čtvrtek kvůli druhé vlně pandemie vyhlásila vláda, ovlivní provoz a režim fungování městských organizací. Hradecký magistrát bude pro veřejnost otevřený pouze v pondělí a ve středu, v ostatní dny budou moci své záležitosti vyřídit klienti, kteří jsou již…
Čtěte více

Podloubí na Velkém náměstí by se mělo začít opravovat v příštím roce

Opravami podloubí, ulic V Kopečku a Rokitanského a náměstí Jana Pavla II. by měla začít revitalizace Velkého náměstí v historickém centru Hradce Králové. Vedení radnice má připravený nový plán oprav této části historického centra a nyní má k dispozici revizi a doplnění studie…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme