Štítky: | Nábřeží |

Šlapadla, pokusy, sport, umělce a spoustu dalšího nabídnou letos nábřeží Labe

Oblíbili jste si akce na hradeckých nábřežích? Nepřijdete o ně ani letos. Těšit se můžete celkem na devět akcí, které oživí nábřeží řeky Labe. V centru města tak nabídnou zábavu třeba i vysoké školy, umělci, sportovci nebo milovníci páry. Přehled akcí nabízíme v našem článku.

 

V podstatě každý měsíc až do září se na labském nábřeží uskuteční některá z již tradičních akcí. Poslední z devíti akcí cyklu Královéhradecká nábřeží se bude konat 11. září na Eliščině nábřeží. Bude jí Nábřeží sportu, které už popáté umožní zájemcům vidět ukázky a exhibice až 50 druhů všedních i nevšedních sportů provozovaných ve městě.

Už 21. dubna se může veřejnost a zejména pak mladí, kteří přemýšlejí o studiu na vysoké škole, těšit na Nábřeží vysokých škol. Představovat se budou: Univerzita Karlova (Farmaceutická fakulta, Lékařská fakulta), Univerzita obrany (Fakulta vojenského zdravotnictví), Univerzita Hradec Králové (Ústav sociální práce, Přírodovědecká fakulta, Pedagogická fakulta, Filozofická fakulta, Fakulta informatiky a managementu). Na programu se budou spolupodílet studenti a vyučující jednotlivých univerzit, kteří vystoupí v hlavním programu na podiu. Doprovodný program formou přednášek, vystoupení a workshopů proběhne na Tylově nábřeží a přilehlé náplavce.

Se školou souvisí i akce na nábřeží, která se bude konat 16. - 17. června. Hrajme si i hlavou je její název i motto. Pořádá ji Přírodovědná fakulta Univerzity Hradec Králové pro děti všech stupňů škol i širokou veřejnost. Cílem akce je přiblížit účastníkům nejen fyziku ale i ostatní přírodní vědy zajímavou a hravou formou pomocí experimentů, které si každý může sám vyzkoušet.

Samozřejmě nebudou chybět ani umělecká nábřeží - keramické, jazzové, řemeslnéá... Samozřejmostí jsou šlapací vozítka. Po závodech v Itálii, Luxembourgu a Belgii se šampionát Evropy vozítek s pedály přesune do Hradce Králové. Diváci budou mít možnost už pošesté vidět tyto zcela unikátní závody na jedné z nejhezčích tratí v Evropě. Očekáváme účast závodníků z pěti států včetně největších favoritů, závodníků z Francie. Pro nejmenší děti je připraven doprovodný program. V něm si zazávodí na vlastních šlapacích autíčkách, koloběžkách a tříkolkách.
 

„Naším přáním je, aby Hradec Králové byl městem živým a kreativním. Královéhradecká nábřeží k tomu rozhodně přispívají. Osobně se mi líbí jejich variabilita, takže jsou skutečně otevřena všem,“ uvedla Anna Maclová, náměstkyně primátora zodpovědná za oblast kultury. Tyto aktivity mají podporu nejenom ve formě záštity, ale také obvykle i finanční z dotačních programů.


 

Cyklus Královéhradecká nábřeží:

21. 4. 2016 - NÁBŘEŽÍ VYSOKÝCH ŠKOL - Tylovo nábřeží a přilehlá náplavka

27. - 28. 5. 2016 - 10. ARTIENALE HRKR A NÁBŘEŽÍ UMĚLCŮ  - Tylovo nábřeží

10. 6. 2016 - DEN LABE - Eliščino nábřeží

16. - 17. 6. 2016 - HRAJME SI I HLAVOU! - Tylovo nábřeží

25. 6. 2016 - NÁBŘEŽÍ ŘEMESLNÍKŮ - Tylovo nábřeží

16. 7. 2016 - NÁBŘEŽÍ ŠLAPADEL - Eliščino nábřeží

6. 8. 2016 - NÁBŘEŽNÍ JAZZOVÁ POUŤ - Eliščino nábřeží

20. 8. 2016 - NÁBŘEŽÍ KERAMIKY A SKLA - Tylovo nábřeží

27. 8. 2016 - 14. MEZINÁRODNÍ NÁBŘEŽÍ PAROMILŮ - Smetanovo a Eliščino nábřeží, náměstí 5. května

11. 9. 2016 - NÁBŘEŽÍ SPORTU - Eliščino nábřeží

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Kiosek na nábřeží se začal opravovat. Jeho kolegovi na protější straně v létě bude radnice hledat nájemce

Kotěrův kiosek na Eliščině nábřeží začíná město opravovat. Kiosek stojí na okraji Pražského mostu. Celková revitalizace vyjde na necelých 3,5 milionu korun včetně DPH. Práce mají být dokončeny na podzim letošního roku, v příštím roce by mělo být vypsáno výběrové řízení na nového…
Čtěte více

Zveme: Přijďte si poslechnout jazz, užijte si neděli na Hrádku a nebo si jděte v noci zaplavat na Flošnu

Na tropická vedra už si pomalu zvykáme. Nejlepší je asi trávit čas u vody, ale i to se jednomu omrzí. Víkend nabízí i jinou zábavu, i když samozřejmě nechybí ani pozvánka na noční koupání na Flošně. Můžete si ale užít i dobrou muziku, jít si nakoupit na farmářské trhy nebo…
Čtěte více

Zveme: Na muzejní noc, Nábřeží umělců či alternativní hudební festival

Naše páteční pozvánka vás tentokrát možná zláká k návštěvě 10. ročníku Královéhradecké muzejní noci, dnes večer se zdarma můžete podívat do Muzea východních Čech, Galerie moderního umení, Hučáku, Muzea války 1866 na Chlumu, Divadla Drak, Muzea Kuks a Muzea parních strojů.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme