Hradecké vysoké školy obsadí Tylovo nábřeží a studenti představí své obory "jinak"

Ilustrační foto | Sova na Hučáku
Ilustrační foto | Sova na Hučáku

Čtvrteční den bude od deseti hodin dopoledne na Tylově nábřeží v Hradci Králové a na přilehlých náplavkách patřit zdejším vysokým školám.

První ročník akce s názvem Sova na Hučáku, jíž se zúčastní kromě hradecké univerzity také Univerzita Karlova a Univerzita obrany, ukáže studentské kapely, zábavné workshopy, logické hry, pokusy a hlavolamy a unikátní ukázky vodní záchrany.

Časový plán akce začíná v deset hodin dopoledne slavnostním zahájením v podání dětského sboru ZŠ Habrmanova pod vedením sbormistra Kočího. Po krátkém úvodu se rozjedou workshopy jednotlivých fakult, na kterých se zábavnou a "jinou" formou představí studenti a zajímavosti z jejich oborů. 

"Farmaceutická fakulta ukáže například chemické laboratorní techniky, vybrané chemické pokusy, rozebírání léčivých čajových směsí nebo přípravu tobolek. Lékařská fakulta předvede mimo jiné měření obsahu tuku v těle, stanovení BMI a samozřejmě i ukázky první pomoci. Fakulta vojenského zdravotnictví se bude věnovat ukázce záchrany tonoucího nebo zkoušce resuscitace na figuríně," vyjmenovává Magdalena Vlčková, tisková mluvčí města, které se do organizace akce Sova na Hučáku pustilo spolu se studenty.

Kromě workshopů program vyplní i studentské kapely jako je třeba skupina Memphis. 

S bohatým programem nebude chybět ústav sociální práce ani fakulta pedagogická, katedra speciální pedagogiky, která mimo jiné  předvede ukázky s handicapovanými lidmi - používání bílé hole pro nevidomé, ukázky práce s Braillovým písmem.  

Katedra informatiky a managementu bude prezentovat ukázky robotiky, i hrátky s osudem, fakulta přírodovědecká katedra fyziky zaujme fakírskou stoličkou, brýlemi, jež svět obrátí vzhůru nohama, zájemci si vyrobí elektřinu pro napájení rádia, katedra matematiky připravila hádanky i matematické rarity.

Podrobný program akce Sova na Hučáku najdete také v našem přehledu kultury, kde je k vidění i video pozvánka. Akce se koná ve spolupráci s královéhradeckými vysokými školami ve čtvrtek 18. září od 10 do 17 hodin, spolupořadatelem je také město Hradec Králové. 

(Zdroj: Magistrát města Hradec Králové)

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více

Zveme: Děti mohou o víkendu vybírat hned z několika divadelních představení

Poslední zářijový víkend slibuje ochlazení, ale opět množství zajímavých akcí. Fotbaloví fanoušci vyrazí fandit Votrokům, kteří budou čelit Slavoji Vyšehrad. Divadlo Drak zve na premiéru Do hajan! i na venkovní akci Za příběhem Draku. Děti se mohou těšit také na pohádky v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme