Zveme: Hradecké nábřeží se promění v jazzovou pouť

Jazz se ponese Hradce už v sobotu
Jazz se ponese Hradce už v sobotu | autor: MmHK

Je před námi první srpnový víkend. Na jaké akce se v Hradci Králové a jeho okolí můžete těšit? V naší tradiční páteční pozvánce se můžete dočíst o několika zajímavých koncertech, které vás čekají, zúčastnit se můžete rovněž veselého divadelního představení na Chlumu. O víkendu se také v Hradci uskuteční oblíbená Nábřežní jazzová pouť, která přivítá jazzové hudebníky z České republiky i ze zahraničí. Pozvánka nezapomíná ani na naše nejmenší, pro ně tu máme tip na zábavnou interaktivní prohlídku Bílé věže.

Na Chlumu zahraje Simona Stašová a Svatopluk Skopal

Domenico Soriano je úspěšný obchodník a též neodolatelný ctitel ženských půvabů. Mladičkou Filumenu Marturano potkal v jednom neapolském nevěstinci uprostřed druhé světové války. Pak se jejich cesty nakrátko rozešly, aby se však po válce náhodou potkali znovu a tehdy se zrodil vztah, který vydržel 22 let. Tak začíná děj divadelního představení Filumena Marturano, které se odehraje tuto sobotu od 20:00 hodin v Amfiteátru na Chlumu. V italském představení, kde se střídají komediální scény s dramatickými, hraje v hlavních rolích  Simona Stašová a Svatopluk Skopal, hra je uvedena pod záštitou velvyslance Italské republiky Pasquale D´Avino a Italského kulturního institutu v Praze. Vstupenky na divadelní představení zakoupíte v předprodeji na www.ticketon.cz , v restauraci U polních myslivců na Chlumu pod rozhlednou a v infocentrech Hradce Králové za 200 korun. Na místě stojí lístek 250 korun.

Nábřežní jazzová pouť už tuto sobotu

Sedmý ročník Nábřežní jazzové pouti se uskuteční v sobotu 1. srpna na Labském nábřeží před Muzeem východních Čech. Na programu je například francouzský orchestr Digue Bazar Compagnie, jehož členové se v sobotu večer vyznají k lásce tradičnímu jazzu - neworleánskému dixielandu. V jejich podání zazní slavné kousky jako Sweet Georgia Brown, Doctor Jazz, Tiger Rag, Night Train a další. Zahraje zde také Carpet Cabinet, což je slovensko-česká hudební formace z Brna, která kombinuje prvky funky, hip-hopu a elektronické hudby.

„Do programu jazzového nábřeží se vrací klasické jazzové trio. Přiveze je výtečný klavírista Stanislav Mácha, jehož znají jazzoví fanoušci s dlouholeté spolupráce s kontrabasistou Robertem Balzarem. Příznivci Dana Bárty vědí, že St. Mácha spoluzakládal projekt Illustratosphere, v němž působil do loňského roku. Od roku 1990 kdy na sebe upozornil 1.místem v soutěži Mezinárodního jazzového festivalu Karlovy Vary, spolupracoval s  osobnostmi domácího  ale i zahraničního jazzu. Vloni se více věnovat svým projektům. Tím je  Stanislav Mácha Trio, v němž vedle  kapelníka v triu hraje kontrabasista Josef Fečo a Otto Hejnic na bicí,“ uvádějí pořadatelé. Místní hudebníky na Nábřežní jazzové pouti zastoupí uskupení Kouma. Jeho název znamená klub odložených umělců z Malšovic.

Koncertovat se bude na Šrámkově statku v Pileticích i U Letců

Další z prázdninových koncertů na Šrámkově statku v Pileticích se uskuteční tento pátek od 19 hodin. Na statku vystoupí rodinná dvojice Pavlína Jíšová a její dcera Adéla Jonášová a představí publiku deváté album, které mapuje více než třicetileté působení Pavlíny Jíšové na hudební scéně. Cédéčko nese název "Pavlína Jíšová a přátelé - To já, písnička". Vystoupí zde také René Souček, který hraje na kytaru a ukulele.  Všichni tři písničkáři se představí v krátkých samostatných blocích, ve kterých se mohou různě prolínat. Společná invence ispirovala trio k novému repertoáru. Občerstvení na místě je zajištěno, vstupenku zakoupíte za 100 korun.

Zajímavý koncert se uskuteční také v sobotu večer v restauraci U Letců. Akce začíná v 19:19 hodin a vystoupí zde Pavel Dobeš a Tomáš Kotrba. Vstupenky v předprodeji v hradeckých infocentrech zakoupíte za 150 korun, na místě vás lístek vyjde na 200 korun. O týden později v restauraci U Letců vystoupí Veselá trojka Pavla Kršky, poté Láďa Kerndl s kapelou.

Děti v neděli postaví Bílou věž

Naše poslední dnešní pozvánka je tu pro děti. V neděli v 10:00 hodin pro ně začíná interaktivní program na nově opravené Bílé věži na Velkém náměstí. Prohlídka se jmenuje Postavte s námi Bílou věž a malé návštěvníky seznámí s historií hradecké památky hravou a zábavnou formou. Edukační program probíhá až do konce září vždy v neděli od 10 hodin a je určen pro děti předškolního věku a děti 1. až  2. třídy základní školy. Délka samotného interaktivního programu je zhruba 15 minut, navazuje na něj prohlídka Bílé věže, která je v ceně vstupenky. Lístek na místě zakoupíte za 40 korun, není třeba se předem rezervovat.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Kiosek na nábřeží se začal opravovat. Jeho kolegovi na protější straně v létě bude radnice hledat nájemce

Kotěrův kiosek na Eliščině nábřeží začíná město opravovat. Kiosek stojí na okraji Pražského mostu. Celková revitalizace vyjde na necelých 3,5 milionu korun včetně DPH. Práce mají být dokončeny na podzim letošního roku, v příštím roce by mělo být vypsáno výběrové řízení na nového…
Čtěte více

Zveme: Podívejte se o víkendu za Kelty či pomozte uklízet Hradec Králové

Co nabídne nadcházející víkend za akce v Hradci Králové? Archeopark ve Všestarech vás seznámí se životem Keltů, navštívit můžete farmářské trhy. Pokračuje Jóga pro všechny na střeše knihovny i letní výstava na Šrámkově statku, kde v pátek zahraje královéhradecká kapela Nadoraz.…
Čtěte více

Zveme: Na oslavy začátku prázdnin a výročí slavné bitvy na Chlumu

Do pravidelné páteční pozvánky jsme pro vás opět vybrali nejzajímavější víkendové akce v Hradci Králové a blízkém okolí. Oblíbený festival Divadlo evropských regionů a Open Air Program pátkem končí, navštívit můžete poslední akce. Zároveň se bude oslavovat 153. výročí slavné…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme