Promoce se kvůli pandemii nekonají, na univerzitu nastoupí jen zlomek zahraničních studentů

| autor: hradeckralove.cz

Na Univerzitu Hradec Králové začnou přijíždět v druhé polovině září jako každý rok zahraniční studenti. Tento semestr jich ale kvůli pandemii koronaviru bude studovat v Hradci Králové zhruba jen desetina, převážně ze zemí Evropské unie. Univerzita zrušila i všechny ceremonie jako slavnostní imatrikulace prvních ročníků nebo promoce absolventů.

Během jarní pandemie nového typu koronaviru zůstala v České republice i výměnná studentka Josefina Lonardi z Argentiny:

"Semestr jsem začala v únoru, kdy koronavirus byl něco, co se děje v Asii, nikdo se ničeho nebál. Nebyla to zkušenost, kterou jako zahraniční výměnný student obvykle zažijete. Ze dne na den zavřeli univerzitu a všechny předměty se studovaly formou online výuky. Bylo to velice složité a určitě úplně jiné, než jsem si představovala."

Na nový školní rok se i přes komplikace těší. „Nevím, jak bude probíhat další semestr, ale vypadá to, že část předmětů bude pořád online a část už normálně ve škole. Budeme ale muset nosit roušky," dodala pro Český rozhlas Hradec Králové Josefina, která s dalšími studenty ze zahraničí nastoupí do nového semestru na Univerzitě Hradec Králové.

Zahraničních studentů přijede do Hradce jen desetina

„Pravidelně k nám jezdí studovat zhruba 500 zahraničních studentů ročně. V následujícím akademickém roce to bude ale necelá padesátka. Jsme tedy zhruba na desetině. Platí pravidlo, že do 72 hodin od příjezdu do České republiky musí podstoupit test na covid-19. Akademika nebo studenta ze zahraničí bez negativního testu na covid-19 na univerzitu nepustíme," doplnil mimořádná opatření na univerzitě její mluvčí Jakub Novák.

Vzhledem k mimořádným okolnostem přistoupily Fakulta informatiky a managementu, Pedagogická fakulta a Filozofická fakulta UHK ke zrušení slavnostních promocí a imatrikulací. Imatrikulace jsou také zrušeny na Přírodovědecké fakultě, o podobných krocích ve vztahu k promocím PřF UHK jedná. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Žáci druhého stupně se vracejí do škol. Roušku odloží jen na tělocviku

Do škol v Hradci Králové se od pondělí 3. května začnou vracet další děti, k rotační výuce nastoupí žáci druhého stupně. Novinkou je také obnovení venkovních sportů v rámci výuky. Žáci během nich nebudou povinni nosit ochranu dýchacích cest, naopak její nošení bude povinné…
Čtěte více

Pandemie zamávala s městským rozpočtem, Hradec rezervuje na dopady krize 150 milionů

Hradec Králové si podobně jako loni rezervuje na dopady koronavirové krize 150 milionů korun z výsledku hospodaření v předchozím roce. Za rok 2020 totiž hospodaření skončilo kladným saldem 229 milionů korun. Zbývajících 79 milionů korun umožní uskutečnit…
Čtěte více

Hradecká nemocnice obnovuje běžný provoz na odděleních, která sloužila covidovým pacientům

Hradecká fakultní nemocnice pokračuje v postupném obnovování běžného provozu na svých pracovištích, která byla vyčleněna pro pacienty s COVID-19. Zatímco na začátku března bylo v nemocnici hospitalizovaných 210 pacientů s covidovou infekcí, nyní se jejich počet pohybuje kolem…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme