Štítky: | koronavirus | roušky |

Roušky se v Hradci budou nosit v autobusech a divadlech. V bazénu ji mít nemusíte

Kde všude nasadíme roušky?
Kde všude nasadíme roušky? | autor: pixabay.com

Už od zítřka 1. září začnou opět platit nová opatření, která mají předcházet šíření koronaviru. Povinné budou roušky nebo jiné zakrytí horních dýchacích cest v uzavřených prostorách. V Hradci Králové se toto opatření týká například městské hromadné dopravy, magistrátu města, filharmonie nebo hradeckých divadel. Naopak roušky nebudou povinné na koupališti Flošna nebo v bazénu.

„Tato opatření jistě mnohé z nás nemile překvapila, ale je třeba je respektovat a řídit se jimi. Oproti první vlně, kdy jsme roušky poprvé plošně nasazovali, jsme nyní zkušenější a především máme čas se na to připravit. V mnoha domácnostech ještě zůstaly látkové roušky a desinfekce, které bude možné znovu použít, čímž se předejde problémům s nedostatkem ochranných pomůcek, který provázel první týdny koronavirové epidemie u nás,“ říká primátor města Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

Roušky jsou od 1. září povinné ve veřejné dopravě, na úřadech, a také v sociálních a zdravotnických zařízeních. Návštěvníci kulturních programů v Hradci Králové musí rovněž počítat s nasazením roušky ve vnitřních prostorách hradecké filharmonie, Klicperova divadla a Divadla DRAK. Bez roušek se také neobejdou kulturní představení v Adalbertinu. Pouze doporučené jsou pak v případě návštěvy Bílé věže. Infocentrum na Eliščině nábřeží funguje ve stejném režimu jako obchody, roušky zde povinné nejsou. Povinné nošení roušek neplatí také v areálech Správy nemovitostí Hradec Králové, kterými jsou koupaliště Flošna, padesátimetrový plavecký  bazén a sauna.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Neobjednaní samoplátci testu na COVID-19 už mají v hradecké fakultní nemocnici smůlu

Odběrové centrum COVID-19 Fakultní nemocnice Hradec Králové od čtvrtka 17. září už nedělá odběry neobjednaným samoplátcům. Testování zajišťuje pouze pro pacienty indikované k vyšetření lékaři či hygieniky a samoplátce objednané předem prostřednictvím rezervačního systému, který…
Čtěte více

V hradecké nemocnici se plní lůžka infekčního oddělení, přetlak je i u testování na koronavirus

Hradecké fakultní nemocnici docházejí kvůli navyšování případů počtu pacientů s koronavirem lůžka na infekčním oddělení . Disponuje 25 lůžky, přičemž je tam v současné době hospotalizováno 18 pacientů. Další dva pacienti jsou připojeni na KARIM (Klinika anesteziologie,…
Čtěte více

Promoce se kvůli pandemii nekonají, na univerzitu nastoupí jen zlomek zahraničních studentů

Na Univerzitu Hradec Králové začnou přijíždět v druhé polovině září jako každý rok zahraniční studenti. Tento semestr jich ale kvůli pandemii koronaviru bude studovat v Hradci Králové zhruba jen desetina, převážně ze zemí Evropské unie. Univerzita zrušila i všechny ceremonie…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme