Štítky: | Nemocnice | koronavirus | očkování |

Nemocnice má k dispozici inovovanou vakcínu proti COVID-19. Zájem o ni příliš není

V nemocnici je k dispozici nová vakcína.
V nemocnici je k dispozici nová vakcína. | autor: pixabay.com

Hradecká fakultní nemocnice už očkuje zájemce inovovanou vakcínou proti COVID-19 od společnosti Pfizer/BioNTech. Očkovací centrum současně rozšiřuje svou provozní dobu na každý pracovní den, v posledních týdnech se s ohledem na zájem veřejnosti očkovalo pouze dva dny v týdnu. Zájem o inovovanou vakcínu zatím není velký.

„Přeočkování posilující dávkou je možné pouze po základním očkování (tj. minimálně jedna dávka v případě vakcíny Janssen resp. minimálně dvě dávky u vakcín Comirnaty, Spikevax, Nuvaxovid, Vaxzevria) a v odstupu minimálně tří měsíců od poslední aplikace vakcíny proti COVID-19,“ uvedl vedoucí očkovacího centra lékař Pavel Kosina.

Nová varianta očkování byla vyvinutá proti převažující mutaci viru. „ Je cílenější a měla by být i účinnější. Reflektuje současný kmen omikron, který de facto dominuje,“ vysvětluje Pavel Kosina, který připomíná, že nová látka je určená jen jako posilující pro ty, kteří už očkovaní jsou.

Očkovací centrum bude v provozu každý všední den v přízemí Pavilonu interních oborů nemocnice (očkovací místo č.1) od 15:30 do 19:30 hodin. Ve čtvrtek a pátek bude navíc zajištěno očkování v dopoledních hodinách na Pavilonu prof. Bašteckého (očkovací místo č.2) v čase od 8:00 do 14:00 hodin. Zájemci o očkování posilujících dávek si mohou termín k očkování od 19. září 2022 rezervovat na https://registrace.mzcr.cz nebo na https://ceskoockuje.cz. Po registraci obdrží potvrzenou rezervaci s uvedeným datem, časem a místem očkování.

Očkování je možné v nemocnici také bez předchozí registrace, denně od 16:30 do 19:30 hodin na očkovacím místě č. 1. Kapacita je stanovena z provozních důvodů na 150 zájemců denně a centrum negarantuje, že v daný den aplikuje vakcínu všem příchozím neregistrovaným zájemcům a doporučuje využít možnosti registrace termínu.

V pátek, první den rozšířeného provozu si pro očkování přišlo 200 lidí, v předešlých dnech pak chodilo denně kolem šesti desítek zájemců. „Chodí lidé, kteří chtějí být chránění, převážně starší lidé nad 60 let,“ vysvětluje lékař fakultní nemocnice pro Hradecký deník. Zájemců o první dávku očkování proti covidu-19 je podle něj minimum.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Minulý rok se v hradecké porodnici narodilo o 263 dětí méně než v roce 2022

V hradecké porodnici fakultní nemocnice se minulý rok se uskutečnilo 2014 porodů, což je o 263 méně než v roce 2022. Pokles porodů v posledních letech je ovlivněn demografickým vývojem v celé České republice. Klinika i během loňského roku pokračovala ve zlepšování péče o matky i…
Čtěte více

Projekt hradecké nemocnici přinese ucelenou chirurgii s 22 operačními sály i lepším zázemím pro pacienty

Historicky největší investiční projekt hradecké fakultní nemocnice začne koncem letošního roku. V příštích dnech nemocnice vypíše výběrové řízení na stavební firmu, která zajistí výstavbu projektu Modernizace chirurgických oborů za 4,3 miliardy korun. Nemocnice předpokládá, že…
Čtěte více

U nemocnice začíná stavba nové společné budovy farmaceutické a lékařské fakulty Univerzity Karlovy

Začala plánovaná dostavba nové společné budovy farmaceutické a lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Před několika dny si generální dodvatel stavby převzal staveniště. Stavba bude rozsáhlá, čítá 18 550 m2 výukových a výzkumných prostor v lokalitě u fakultní…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme