Štítky: | Nemocnice | koronavirus | očkování |

Nemocnice má k dispozici inovovanou vakcínu proti COVID-19. Zájem o ni příliš není

V nemocnici je k dispozici nová vakcína.
V nemocnici je k dispozici nová vakcína. | autor: pixabay.com

Hradecká fakultní nemocnice už očkuje zájemce inovovanou vakcínou proti COVID-19 od společnosti Pfizer/BioNTech. Očkovací centrum současně rozšiřuje svou provozní dobu na každý pracovní den, v posledních týdnech se s ohledem na zájem veřejnosti očkovalo pouze dva dny v týdnu. Zájem o inovovanou vakcínu zatím není velký.

„Přeočkování posilující dávkou je možné pouze po základním očkování (tj. minimálně jedna dávka v případě vakcíny Janssen resp. minimálně dvě dávky u vakcín Comirnaty, Spikevax, Nuvaxovid, Vaxzevria) a v odstupu minimálně tří měsíců od poslední aplikace vakcíny proti COVID-19,“ uvedl vedoucí očkovacího centra lékař Pavel Kosina.

Nová varianta očkování byla vyvinutá proti převažující mutaci viru. „ Je cílenější a měla by být i účinnější. Reflektuje současný kmen omikron, který de facto dominuje,“ vysvětluje Pavel Kosina, který připomíná, že nová látka je určená jen jako posilující pro ty, kteří už očkovaní jsou.

Očkovací centrum bude v provozu každý všední den v přízemí Pavilonu interních oborů nemocnice (očkovací místo č.1) od 15:30 do 19:30 hodin. Ve čtvrtek a pátek bude navíc zajištěno očkování v dopoledních hodinách na Pavilonu prof. Bašteckého (očkovací místo č.2) v čase od 8:00 do 14:00 hodin. Zájemci o očkování posilujících dávek si mohou termín k očkování od 19. září 2022 rezervovat na https://registrace.mzcr.cz nebo na https://ceskoockuje.cz. Po registraci obdrží potvrzenou rezervaci s uvedeným datem, časem a místem očkování.

Očkování je možné v nemocnici také bez předchozí registrace, denně od 16:30 do 19:30 hodin na očkovacím místě č. 1. Kapacita je stanovena z provozních důvodů na 150 zájemců denně a centrum negarantuje, že v daný den aplikuje vakcínu všem příchozím neregistrovaným zájemcům a doporučuje využít možnosti registrace termínu.

V pátek, první den rozšířeného provozu si pro očkování přišlo 200 lidí, v předešlých dnech pak chodilo denně kolem šesti desítek zájemců. „Chodí lidé, kteří chtějí být chránění, převážně starší lidé nad 60 let,“ vysvětluje lékař fakultní nemocnice pro Hradecký deník. Zájemců o první dávku očkování proti covidu-19 je podle něj minimum.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Ukrajinští uprchlíci se stěhují z internátu do ubytovny nemocnice

Ukrajinští občané, kteří utekli před válkou a byli doposud ubytováni v internátu SOŠ a SOU Vocelova v Hradci Králové, se během dnešního dne stěhují do ubytovny Jana Masaryka. Celkem jich zde bude ve třech patrech bydlet 78. Město tyto prostory opravilo a připravilo k bydlení,…
Čtěte více

Nový seriál Česká televize bude v Hradci točit i na podzim

V Hradci Králové se bude odehrávat děj nového seriálu Smysl pro tumor. Česká televize jej bude ve městě natáčet až do podzimu. Režisérkou je Tereza Kopáčová, která má za sebou například seriály Ochránce, Soukromé pasti, Nevinné lži a televizní film Metanol. Jedním z herců, který…
Čtěte více

Část bývalé ubytovny sester by mohla od srpna sloužit ukrajinským uprchlíkům

V bývalé ubytovně sester v Hradci Králové by mohli najít azyl ukrajinští uprchlíci. Radnice si chce vypůjčit prázdný panelák na Moravském Předměstí od fakultní nemocnice a připravit zázemí pro 70 běženců. Už pět let se přitom město snaží získat budovu od státu do svého majetku.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme