Štítky: | Nemocnice | koronavirus | očkování |

Nemocnice má k dispozici inovovanou vakcínu proti COVID-19. Zájem o ni příliš není

V nemocnici je k dispozici nová vakcína.
V nemocnici je k dispozici nová vakcína. | autor: pixabay.com

Hradecká fakultní nemocnice už očkuje zájemce inovovanou vakcínou proti COVID-19 od společnosti Pfizer/BioNTech. Očkovací centrum současně rozšiřuje svou provozní dobu na každý pracovní den, v posledních týdnech se s ohledem na zájem veřejnosti očkovalo pouze dva dny v týdnu. Zájem o inovovanou vakcínu zatím není velký.

„Přeočkování posilující dávkou je možné pouze po základním očkování (tj. minimálně jedna dávka v případě vakcíny Janssen resp. minimálně dvě dávky u vakcín Comirnaty, Spikevax, Nuvaxovid, Vaxzevria) a v odstupu minimálně tří měsíců od poslední aplikace vakcíny proti COVID-19,“ uvedl vedoucí očkovacího centra lékař Pavel Kosina.

Nová varianta očkování byla vyvinutá proti převažující mutaci viru. „ Je cílenější a měla by být i účinnější. Reflektuje současný kmen omikron, který de facto dominuje,“ vysvětluje Pavel Kosina, který připomíná, že nová látka je určená jen jako posilující pro ty, kteří už očkovaní jsou.

Očkovací centrum bude v provozu každý všední den v přízemí Pavilonu interních oborů nemocnice (očkovací místo č.1) od 15:30 do 19:30 hodin. Ve čtvrtek a pátek bude navíc zajištěno očkování v dopoledních hodinách na Pavilonu prof. Bašteckého (očkovací místo č.2) v čase od 8:00 do 14:00 hodin. Zájemci o očkování posilujících dávek si mohou termín k očkování od 19. září 2022 rezervovat na https://registrace.mzcr.cz nebo na https://ceskoockuje.cz. Po registraci obdrží potvrzenou rezervaci s uvedeným datem, časem a místem očkování.

Očkování je možné v nemocnici také bez předchozí registrace, denně od 16:30 do 19:30 hodin na očkovacím místě č. 1. Kapacita je stanovena z provozních důvodů na 150 zájemců denně a centrum negarantuje, že v daný den aplikuje vakcínu všem příchozím neregistrovaným zájemcům a doporučuje využít možnosti registrace termínu.

V pátek, první den rozšířeného provozu si pro očkování přišlo 200 lidí, v předešlých dnech pak chodilo denně kolem šesti desítek zájemců. „Chodí lidé, kteří chtějí být chránění, převážně starší lidé nad 60 let,“ vysvětluje lékař fakultní nemocnice pro Hradecký deník. Zájemců o první dávku očkování proti covidu-19 je podle něj minimum.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stavba nového pavilonu infekční kliniky bude stát 900 milionů

Hradecká fakultní nemocnice plánuje na podzim letošního roku vypsat výběrové řízení na dodavatele stavby nového Pavilonu kliniky infekčních nemocí a kožní kliniky, která by měla stát kolem 900 milionů korun. Předpokládaný termín zahájení stavby je stanoven na jarní měsíce roku…
Čtěte více

Hradecká záchytka stále funguje omezeně, chybí lékař

Protialkoholní záchytná stanice v Hradci Králové už přes rok funguje v omezeném režimu. Je přitom spádová pro celý Královéhradecký kraj. Dříve fungovala 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Teď je nonstop otevřená jen o víkendu a o svátcích. Ve všední dny přijímá pacienty pouze v čase…
Čtěte více

Smysl pro tumor, seriál se v hradecké nemocnici natáčel hlavně o víkendech

Seriál Smysl pro tumor, který po osm nedělních večerů, vysílala Česká televize, upozornil veřejnost na problematiku onkologických onemocnění a možnosti jejich léčby. Televizní štáb záběry z lékařského prostředí natáčel předminulý rok na vybraných pracovištích Fakultní nemocnice…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme