Štítky: | Nemocnice | koronavirus | očkování |

Hradecká fakultní nemocnice podala více než 150 tisíc dávek vakcíny proti koronaviru

Nemocnice podala více než 150 tisíc dávek vakcín.
Nemocnice podala více než 150 tisíc dávek vakcín. | autor: pixabay.com

Očkovací centrum Fakultní nemocnice Hradec Králové překonalo hranici 150 000 podaných dávek vakcíny proti COVID-19 a pokračuje v průběžném očkování předem registrovaných zájemců. Lidé, kteří se chtějí nechat očkovat bez registrace mohou využít v pracovních dnech od 13:00 do 18:00 očkovací centrum nemocnice v Obchodním centru Atrium.

„V poslední době se výrazně zkrátila čekací doba na termíny pro podání vakcíny. Před prázdninami byla čekací doba u mladších věkových skupin v řádu 2 až 3 týdnů, nyní i nejmladší věkové skupiny dostávají možnost rezervace termínu v řádu několika dnů,“ uvedl vedoucí lékař Očkovacího centra fakultní nemocnice Pavel Kosina.

V Očkovacím centru v areálu nemocnice, které funguje od 2. ledna, se očkuje v pracovních dnech od 15:30 do 19:30 hodin, o víkendech od 8:00 do 16:00 hodin. Očkovací týmy denně aplikují stovky dávek. Kolem stovky zájemců denně dostává vakcínu také v Očkovacím centru v OC Atrium.

V obou očkovacích centrech zajišťovaných FN HK se očkuje vakcínou firmy Pfizer/Biontech. Bližší informace k očkování či testování je možné získat na webu Fakultní nemocnice Hradec Králové www.fnhk.cz.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Očkovat se proti koronaviru bez rezervace můžete už jen ve fakultní nemocnici, centrum v OC Atrium skončilo

Očkovací centrum proti COVID-19 bez nutnosti předchozí registrace, které fungovalo v OC Atrium v Hradci Králové, ukončilo svou činnost. Za dobu svého provozu od konce července centrum aplikovalo zájemcům téměř pět tisíc dávek vakcíny. Od pondělí očkování bez předchozí registrace…
Čtěte více

Na školách v kraji se potvrdilo pouze 11 případů covid-19. S testováním se už přestalo

Minulý týden skončilo testování ve školách. V Královéhradeckém kraji testy ukázaly minimum případů nákazy covid-19. Z více jak 163 tisíc provedených testů vyšlo pozitivně pouze 38. PCR testy následně potvrdily 11 nakažených.
Čtěte více

Hradecká nemocnice otevře v OC Atrium očkovací centrum bez nutnosti předchozí registrace

Nové očkovací centrum, které umožní aplikaci vakcíny proti COVID-19 předem neregistrovaným zájemcům, začne od středy 28. července fungovat v Obchodním centru Atrium v Hradci Králové. Centrum bude v provozu v pracovních dnech od 13:00 do 18:00 hodin a zájemci o očkování ho…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme